Kenan Evren’e Mektup

Posts List

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bugün 12 Eylül 2014 ve ben Kenan ağabeyime bir mektup yazmak istedim.

Çığlıkların atıldığı, insanlara kendi pisliklerinin yedirildiği, buz üstünde çıplak ayak yürütüldüğü, yeni işkence yöntemlerinin denendiği ve insanların köpek yerine konulduğu bugünün; ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Böyle bir kara lekenin, ülkemize nasıl bir hayır getireceğini de bilmiyorum. Bundan tam 34 yıl önce bu sabah, her şeyi değiştirmiştin. Hatta o kadar değiştirmiştin ki, ülkenin şah damarını kesmiştin. Bu sabahtan itibaren Türkiye’de artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak ve eskisi gibi yaşanmayacaktı.

Kanlı 1 Mayıs(77) gösterilerindeki 34 ölü, sadece solculara atılmış bir darbe olarak görüldü ve öyle görülmeye de devam ediyor. Kahramanmaraş katliamında hamile kadınlarımızın karınlarının deşilmesi, minicik bebeklerin ayaklarından tutularak ikiye bölünmesi, yaşlıların gözlerinin çıkarılması vb. gibi olaylar ülkücülerin hala bir iftihar tablosu mu bilemiyorum. Bülent Ecevit’in, Süleyman Demirel’in, Necmettin Erbakan’ın göz altına alınması hatta ve hatta hapsedilmesi hala Genel Kurmay Başkanlığının başarılı operasyonları arasında yer alıyor mu merak ediyorum. Dövülerek, işkence edilerek özürlü bırakılan insanlar, hala kolluk kuvvetlerinin alay konusu oluyor mu dersiniz? İzninle bir kaç soru sormak istiyorum sayın ağabeyim.

Kendi pisliklerini yedirdiğin insanlar, şu anda yedikleri yemekten tat alıyor mudur sence Kenan ağabeyim? Yalın ayak buz üstünde yürüttüğün kişilerin ayak altları şu anda nasıldır sence Kenan ağabeyim? Kolluk kuvvetlerinin coplarını, mahkumların müstehcen yerlerine zorladıktan sonra cop gördükleri zaman ne hissettiklerini bilir misin Kenan ağabeyim? Mesela çırılçıplak soyduktan sonra üstüne köpekleri gönderdiğin kişiler, köpek besleyebilir mi şuanda Kenan ağabeyim? Ayağından tepeye astığın kişilerin şu anda dünyayı düz görebilme ihtimali nedir sayın Kenan ağabeyim? Koğuşa girdiğin zaman “RANZA ALTI!” dediğin adamlar, yatak altına bir şey düştüğü zaman alabiliyor mudur Kenan ağabeyim? Lağım suyu içirdiğin kişiler, şu anda içtiği sudan nasıl bir tat alıyordur sevgili Kenan ağabeyim? Mahkumların ağzına 5 sigara koyup, “ÇEK-BIRAK” komutunu verdiğin kişiler, şu anda sigara içebiliyor mudur Kenan ağabeyim? Cezaevlerinde tecavüze uğrattığın adamlar şu anda çocuklarına baktığı zaman ne hissediyordur Kenan ağabeyim? Sayın ağabeyim, çok merak ediyorum. Ailesinin görmesini istemediğin kişilerin analarına babalarına “Çocuğunuz öldü” derken ne hissettin? Veya onlar eve döndüğü zaman nasıl bir hisse kapıldılar Kenan ağabeyim? Sahi Kenan ağabeyim, reis-i cumhur koltuğuna oturduğun zaman hiç aklına gelmedi mi böyle şeyler?

Görmeyenlerin, duymayanların, hissetmeyenlerin tekrar bu duyulara kavuşmasını sağlamak için Sağlık Bakanlığına dilekçe versek kabul edilir mi Kenan ağabeyim? Mesela kolları kopan kişiler için protez kol parasını Maliye Bakanlığı karşılar mı Kenan ağabeyim? İşkence yaptığın kişilerin kanlarını ağaç diplerine döktüğün zaman, kimse seni Çevre ve Şehircilik Bakanlığına şikayet etti mi Kenan ağabeyim? Türkiye’de hayatı alt üst ettiğin zaman, ülkelerini terk etmek zorunda kalan kişilerin kaybolan yıllarını Dışişleri Bakanlığı geri verebilir mi mesela Kenan ağabeyim? Diz kemiklerini kırdığın ve sakat bıraktığın kişileri şu anda Kalkınma Bakanlığı ayağa kaldırabilir mi Kenan ağabeyim? Sen bilirsin Kenan ağabeyim, biz bunların hesabını kime soracağız? Mesela yağ kuyruklarında bekleyip, terleyen analarımızın babalarımızın alın terini nerede bulabiliriz? O zamanki çocukların dışarı çıkamayarak evde korku içinde beklemesinin hesabını kime soracağız Kenan ağabeyim?

Son olarak Kenan ağabeyim,

Yargı, bunların hesabını sana sorabilir ama bir gün elbet biz de soracağız. Seni Allah’a emanet ediyorum. Çünkü biliyorum ki Allah’da bunların hesabını sana sorduktan sonra; yetim bıraktığın çocukların, sakat bıraktığın temiz insanların, hislerini aldığın kişilerin, evlat acısı tattırdığın anaların ve babaların, bir daha asla eşinin yüzüne bakamayacak duruma getirdiğin kişilerin karşısına dikip hesap vermeni isteyecektir. İşte o gün onlar da sana bir kaç soru soracak.

Mektubumu saygı ve sevgi selamlarımı ileterek bitirmek isterdim fakat sen ne sevgiyi hak ediyorsun ne de saygıyı. Şimdiden toprağının bol olması temennilerimle..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorumlar

  • Cihat Kalay

    Kas 05, 2017

    Cevapla

    Bizi resmen o günlere götürdün Mustafa. Bu dünyadan göç etti sonunda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir