Spot, Kaçak, Çakma Samsung Galaxy S4

Samsung galaxy s4 yakında piyasaya çıkacak, satışa sunulacak. Bununla birlikte s2 ve s3’te olduğu gibi spot olayı da gündeme gelecek. Çünkü bu tip telefonların fiyatları yüksek oluyor, fiyatı biraz düşürmek için bu yolu tercih etmeye başlıyoruz. Bu bölümde size spot galaxy s4 hakkında bilgiler vereceğim. Verdiğim bilgileri ve yapmış olduğum uyarıları dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyorum. Alacaksanız da bu yazıyı okuduktan sonra alın, çünkü burada telefona dair çarpıcı gerçekleri anlatacağım. Soru-cevap şeklinde başlıyorum.

spot kaçak çakma galaxy s4

 

Soru 1. Kaçak Samsung Galaxy S4 Nereden Alabilirim?

 

Öncelikle altını çiziyorum. Böyle bir telefonu almak yasal değildir. Bunu göze aldınız ama yinede almak istiyorsanız söyleyeyim. Her şehirde satışını yapan mutlaka 3-5 telefoncu vardır. Yasal olmadığı için gizliden gizliye yapıyorlar. Genelde küçük telefon dükkanları yapar bunu. Turkcell, Avea, Vodafone gibi şubelerde satılmaz. Gözünüze kestirdiğiniz küçük çaplı cep telefoncu bulacaksınız, soracaksınız. Veya internet üzerinden satan kişiler de mevcut. Net üzerinden satılanlar genelde pek tercih edilmiyor. Adam yakınınızda olmadığı için, telefonda bir problem olursa çözemiyorsunuz. Aldığınız kişi de siz aradığınız zaman açmayacaktır büyük ihtimal. Elinizde kalacak cihaz veya tamir ettireceksiniz. Orjinali ile aynı fiyata gelmiş olacak.

 

Soru 2. Fiyatları Ne Kadar?

 

Telefon henüz piyasaya çıkmadı, normal fiyatları da belli değil. Tahmini olarak söylüyorum, 2000 TL civarı olacaktır. Buna oranla çakma galaxy s4 fiyatları 1400-1500 TL civarında olur. Yani arada 400-500 TL tahmini fiyat farkı olacaktır. Spot s3’ü de anlatırken belirtmiştim. Burada da belirtmek istiyorum. Alacağınız makine çok detaylı bir şey, bir özelliği daha çalışmasa can sıkıcı olacaktır. Bu kadar detaylı olduğu için sıkıntısı da bol olacak. Yani çok problemleri çıkacak. Bunlardan biri size denk gelirse, tamir ettirme olasılığınız yok. Ücretli olarak yaptırırsınız. Satın aldığınız yer çok büyük bir ihtimal ile sadece kapanma olayına garanti verecek. Oluşabilecek sıkıntılar onu ilgilendirmeyecek. Bence değmez. Orjinalini alsanız daha faydalıdır.

 

Soru 3. Garantisi Var Mı?

 

Böyle cihazların garantisi olmuyor arkadaşlar. Imei numarasından dolayı kapanma, kapanmama garantisi verirler sadece. Telefon kapandığı zaman tekrar götürürsünüz, yeni bir emei basarlar tekrar açılır. Bu özellik dışında hiç bir şeyin garantisi verilmez. Kamerada bir problem olduğunu varsayalım. Tamirciye gidersiniz. Garanti kapsamında bunu yaptıramazsınız. Çünkü aldığınız bu makine yasal olmayan yollardan vergi verilmeyerek Türkiye sınırları içerisinde getirilmiştir. Ülke de bunun bir garantisini veremez, devleti dolandırmış olursunuz. Yakalandığınız takdirde hakkınızda yasal işlemler de başlatılır. 400-500 TL daha verirseniz K.V.K kapsamına dahil alırsınız. Oluşabilecek her türlü problemde ücretsiz olarak garantiye verirsiniz. Sağlam olarak alırsınız.

 

Soru 4. Kapanma Sorunu Olur Mu?

 

Olabilir. Buna kimse garanti veremez. Çok eski kullanmayan telefonların imei numarası bu telefona entegre edilir. Eski olan cihaz da kullanılmaz, atılır-kırılır-parçalanır. Kullanmış olduğunuz hattın müşteri temsilcisini ararsanız zaten telefon modelinize saçma sapan bir şey söyleyecek. Nokia 3310, siemens, motorola falan der. Eğer ki bu durum anlaşılırsa imei numarası iptal edilir. Yeni bir numara koymak zorunda kalırsınız. Aksi halde çalışmaz. Arama yapmaz, mesaj atmaz, internete bağlanmaz. Almadan hemen önce buna garanti isteyin. Kapanırsa size ait deyin ki sonradan bir de başınıza maliyet çıkmasın. 50 TL’ye yapan var 100 TL’ye yapan var. Değişiyor fiyatları, ne gerek var? Siz işinizi garantiye alın.

 

Soru 5. İnternete Bağlanmıyor Mu?

 

Cihazı ilk açtığınız zaman internete bağlanmayacaktır. Bunun nedeni VPN ayarlarının yapılmamış olması. Kullandığınız hattın müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve bağlanabilmek için gerekli ayarların tarafınıza gönderilmesini istiyorsunuz. 2-3 dakika içerisinde ayarlar geliyor. Kaydediyorsunuz. Bağlanmaya başlıyorsunuz. Bağlanmadığı zaman telaşa kapılmayın. Sadece ayarlardan kaynaklanan problemler olabilir. Tabi ki almadan hemen önce wireless bağlantısını deneyin. Problemli olabilir belki. Aldığınız yerde mutlaka wireless vardır. Şifresini sorun, bağlanmaya çalışın. Web sitelerine giriş yapmayı deneyin. Bağlanıyorsa problem yoktur. Bağlanmıyorsa problem var demektir.

 

Soru 6. Çin Malı Galaxy S4 Fiyatları Ne Kadar?

 

Orjinal spotlar ve Çin malı spotlar arasında büyük farklılıklar vardır. Dokunmatiği iyi değildir, sesi daha dağınık çıkar, özelliklerin hepsi yoktur, ekran çözünürlüğü iyi değildir vs. gibi bir çok özellik farkları olacaktır. Çin malı galaxy s4 fiyatları 300-400 TL civarındadır. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Gidin nokia 3310 alın daha çok memnun kalırsınız. Alacaksanız orjinalini alın. Yan sanayi olanları kesinlikle almayın. Pişman olursunuz.

 

 

Soru 7. Özellikleri Nelerdir?

 

Eye Tracking, Türkçesi ile göz izleme özelliği ile artık kullanmak çok kolaylaşacak. Ön tarafta bulunan kamera sizin göz hareketlerini takip edecek. Bu hareketler ile ne yapmak istediğinizi tahmin edip yapacak. Her zaman değil tabi ki. Diyelim ki gazete okuyorsunuz. Sayfanın en sonuna kadar okudunuz. Sayfa bittiği anda yeni sayfaya geçecek. Göz koordinatlarınız ile okuma işleminin bittiği anlaşılacak. Sizi hiç uğraştırmadan sayfa atlayacak. Müthiş değil mi?

 

Kamera iyileştirildi! Artık kamera 13 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Gerçeğe daha yakın görüntü de s4’e yakışırdı zaten. Ön kamera 2.1 Megapiksel kalmaya devam edecek. Android’in en son sürümü 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışacak ve erkan çözünürlüğü 1080p destekleyecek.

 

S3 sürümünde de olduğu gibi ön kamera ile ekran kilidi oluşturabileceksiniz. Telefonu siz kullanmıyorsanız, ön kamera bunu anlayacak ve kilidi açmayacak. Ön kamerayı yüzünüze doğru getirdiğiniz zaman sizi tanırsa kilidi açacak. Bundan önce yüzünüzü tanıtmanız gerecek tabi ki. Kullanan arkadaşlarım var. Size benzeyen birisi de açabiliyor kilidi. Söylemiş olayım. Cihazın sağ üst köşesine hafif şekilde(kırmadan) vurursanız bulunduğunuz sayfanın en üstüne gidiyor. Rehbere girin örneğin, altlara bir yere gelin. Sağ üst köşeye yavaşça 2 defa vurun. Birden rehberin en üstüne gidecek. Altta bulunan resimde ön taraftan gösterdim. Siz telefonun tam arkasından o noktaya vuracaksınız. Aksi halde üst sıralara gitme işlemi olmayacaktır.

 

 

Yine bu eye tracking özelliği ekranda kaldığınız sürece parlaklığı sabit tutacak. Ekran ışığının zaman aşımı var biliyorsunuz. 10 saniye olarak ayarladınız diyelim. 10 saniye sonra ekran kararacak. Bende s2 kullanırken bu duruma çok sinirleniyordum. s3 ile bu giderildi, s4 ile devam ettirildi. Eğer ki siz ekrana bakıyorsanız kamera bunu yine anlıyor ve 1 saatte bekleseniz ekranı karartmıyor.

Onceki Konu En Güzel Saç Modelleri 2013
Sonraki Konu Spot, Kaçak, Çakma Samsung Galaxy S2

Bu konularla ilgilenir misiniz?

Teknoloji 6 Yorum Var

iPhone 4, 4S, 5, 5S Unlock Yapma

Önemli NOT : Bu yazı sadece deneyim sonucu elde edilmiş, bilgilendirme amaçlı bir yazıdır. Sorumluluk, Hiç bir şekilde mustafakirmizi.com sitesine ait değildir.   iPhone Lock Nedir?   Lock, yurt dışından

Telefonlar Yorum Yok

Samsung Galaxy S5 Ne Zaman Çıkacak

Samsung Galaxy hayranları için S5’in ne zaman çıkacağını araştırdım ve bulduğum yabancı bir teknoloji sitesi bunu duyurmuş, haberimiz yok! Aslında S4 2013 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sunulmuştu. Çıkış tarihinden 3-4

Telefonlar Yorum Yok

iPhone 5S Çıkacak Mı?

iPhone 5 ile kullanıcılarına büyük bir hayal kırıklığı yaratan dünya devi Apple, bu yıl içerisinde 5S versiyonunu çıkartmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar aslında 5 sürümünün hayal kırıklığından sonra 5S çıkacak mı sorusuna

138 yorum var.

 1. rıdvan
  Mayıs 16, 18:17 Reply
  nette 1600-1700 civarı s4ler var bunlar orjinalmidir. prodeppo, isttanbul bilişim gibi satış firmaları yazıyo neden heryerde 2000 burda daha ucuz
  • Mustafa
   Mayıs 16, 18:54 Reply
   Genelde ilk çıkan fiyatlar bulunuyor sitelerde, tabi zamanla bu fiyatlar düşüyor. Daha da düşer o
   • onur güler
    Eylül 03, 22:14 Reply
    slm abi nası kore malı falan alacazda 200 tl dokunmati kamerası
   • abdullah er
    Eylül 17, 22:19 Reply
    s.a mustafa bey yazılarınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.öncelikle bana yardımcı olursanız sevinirim, dün galaxy s4 mini gördüm sokak satıcısı bir arkadaş,ve telefona baktım ekran kalitesi dokunmatiğin hassasiyeti ses çıkışı wifi çekim kalitesi,kamerası filan herşeyi orjinalinin aynısı çin malı olmadığına adım gibi eminim anlicanız.bana arkadaşın verdiği fiyat kutu seçeneği yok sadece telefon ve şarj cihazı 650 tl dedi en son pazarlık ederken zorla 500tl ye düşürdüm ama almadım daha sonra uğrayacağımı söyledim.şimdi bu telefona ne kadar güvenmeliyim hani ileride bir sorun la karşılaşma riski nekadardır?cevabınız için şimdi den teşekkürler.
    • Mustafa
     Eylül 17, 22:47 Reply
     Orjinal olduğuna eminseniz pek sorun çıkacağını sanmıyorum. En fazla imei numarasının sahte olduğu anlaşılır. Kullanıma kapatılır. 50 TL vererek tekrar başka numara attırırsınız. Tabi bunları orjinal olduğunu düşünerek yazıyorum. Aldıktan sonra başka bir telefoncuya giderek orjinal olup olmadığını kontrol ettirin. Telefonu çocukların eline vermediğiniz sürece, düşürmediğiniz sürece problem çıkartmaması gerekiyor.
 2. enes
  Haziran 17, 15:53 Reply
  televizyonda s4 çakması gördüm 200 tl idi özellikleri aynı değil bide android değil sizce almalımıyım kii zaten fazla uzun süre kullanmıyom bu telefon ne kadar süre gider bana
  • Mustafa
   Haziran 17, 16:54 Reply
   200, 300 TL'ye replika galaxy s4'ler tamamen yan sanayidir. alırsanız bence pişman olursunuz. dokunmatik, wifi, kamera, ses kalitesi vb. hepsi kalitesizdir. kesinlikle tavsiye etmiyorum
 3. abdullah
  Haziran 29, 11:30 Reply
  selam arkadaşlar spot s4 de download moda nasıl girebilirim yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkirler :)
 4. serkan
  Temmuz 02, 22:45 Reply
  orjinali ile birebir samsung galaxy s4 satıyorum orjinalinden daha iyi yapılmış diyebilirim 1. kalite wifi 3g harita bütün herşey birebir son sürüm android işlemci son derece kaliteli ve sıfır cihaz 600tlNot: Bu mesaj site yöneticisi tarafından telefon numarasından arındırılmıştır. Sitede telefon numarası paylaşmak yasaktır. Reklam vermek istiyorsanız iletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz.
  • bilal s.
   Temmuz 24, 12:16 Reply
   kardeş deneyebilme ihtimalimiz var mı nerede satıyon bide
   • Mustafa
    Temmuz 24, 18:46 Reply
    Ben satıyorum, sadece bilgi veriyorum size.
 5. bilal
  Temmuz 09, 20:58 Reply
  s4 replica aldım çok memnunum ama ön kamera açılmıyor bilen warmı sorunu acaba ön kamera yokmu
 6. selman
  Temmuz 12, 03:35 Reply
  merhaba arkadaşlar bir sitede S4 çok uygun fiyata satılıyor bu konuda görüşünüzü alabilirmiyim birde taksit yapıyormuş
 7. uğur
  Temmuz 12, 13:43 Reply
  mrb arkadaşlar bi arkadaştan galaxy s4 alacm fiyatı 550 tl kaçak mı çin malı mı nsl anlayablrm yardım ederseniz sevinirim...
  • remzi
   Ağustos 02, 20:02 Reply
   mustafa arkadasımızın yukarıdakı yazısında orjınalının bilgilerini verdi.Mesela ben urunu elime aldıgımda bir s4 ten bahsediyorum. rehber listesinin sonunda iken telefonun sag üst köşesine hafif 2 kere vurdugumda listenın basına cıkıyor ise bu orjınalbir urun mudur.... ya da ekrana baktıgımı ön kamere algılıyor ve ekraranını karartmıyorsa bu ürün orjınalmıdır.Ürünün orjınalınden ayırmak için bize bu gibi uygulamalı tiyolar verebilirmisin mustafa. Şİmdiden teşekkürler.
   • Mustafa
    Ağustos 02, 20:17 Reply
    http://www.mustafakirmizi.com/spot-cep-telefonlari burayı okuyabilirsin. biraz daha detaylı anlattım. saydığın özelliklere sahipse muhtemelen orjinaldir.
    • suleyman
     Ekim 29, 00:24 Reply
     Selam mustAfa kardesim sen kore s4 satiyormusun birde bunun koresi yok diyorlar dogrumu
     • Mustafa
      Ekim 29, 08:07
      Selam. Hayır, ben satmıyorum. Koresi de var Çini de var Vietnamı da var. Spot sürümleri var yani kısaca.
  • mehmet
   Ağustos 14, 12:09 Reply
   cin mali olmali bahsettigin hem kore malini o fiyqta vermezler bide bqtaryanin altinda nerenin mali oldugu orataya cikar
 8. ömer
  Temmuz 23, 12:02 Reply
  arkadaşım ben galaxy s4 internet üerinden sipariş verdim parayı kargoya ödedim içiden çin malı eski nokya gödermiş anlayacagınız dolandırıldım siparişi vermeden önce tel no yamışlar arayıp sordum galaxy s4 mü gelecekdiye özelikle sordum evet kore malı ojinalı ile bire bir aynı deiler müşteri hizmetleri no 05319593x6x noları bu denemeye arayın sizde duyn sakın almayın bular dolandırıcı
 9. şakir
  Temmuz 25, 12:35 Reply
  Merhaba; sahibinden com sitesinde 900 TL ye yurtdışından getirdikleri S4 leri satıyorlar, bunlar orijinal midir? Kore üretimi olduğunu beyan ediyorlar, orijinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim, alacağım ve kontrol edip ödemesini yapacağım, orijinal değilse teslimatı kabul etmeme hakkım var...nesine bakayım? Yardımcı olur musunuz?
  • Mustafa
   Temmuz 25, 19:16 Reply
   *#06# numarasını tuşlayın. Karşınıza imei numarası gelecektir. mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php bu adresten karşınıza çıkan kodu yazın. Karşınıza cihaz bilgileri gelecektir. Telefon modeli doğru şekilde görünüyorsa size, orjinaldir. Telefon galaxy s4 fakat imei sorguladıktan sonra karşınıza çıkan cihaz farklı ise(mesela nokia, panasonic ise) spottur. Bu şekilde anlayabilirsiniz.
   • şakir
    Temmuz 25, 21:37 Reply
    bu tarz satış yapan yerler, nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama ellerindeki imei numaraları ile telefonları kaydedip öyle satış yapıyorlar, neticede bana geldiğinde kaydedilmiş olacak, garantisiz ürün zaten, o yüzden ilgili sayfa açıldığında satıcının girmiş olduğu bilgiler çıkacaktır diye tahmin ediyorum.
    • Mustafa
     Temmuz 25, 22:03 Reply
     Aynen öyle. Karşınıza kullandığınız cihaz çıkmıyorsa zaten kaçak(spot, replika) maldır. Telefon hafızası, RAM, Android sürümü gibi bilgileri incelemeniz gerekir bu durumda. Onlarda tutmuyorsa çin malı(yan sanayi) olarak nitelendirilir. Tek tek bütün özelliklerini incelemek çok uzun zaman alır. Çin Malı olanların bazı özellikleri bulunmuyor ama hangileri bulunmuyor onu bilemiyoruz. Çünkü çok çeşitli üretimler yapıyorlar. Kullanılan hafıza, RAM, android sürümü, kamera ve ekran çözünürlükleri gibi bilgiler tutuyorsa orjinal spottur. Orjinal spot kullanmak da kötü bir şey değil. Bütün özellikleri içeriyor bunlar.
     • şakir
      Temmuz 28, 12:58
      peki merak ettiğim bir şey var, çin replikası ile, %100 1'e bir Kore imalatı diye sattıkları ürünler var, çin replikalarını bahsi geçen satış sitesinde 300-600 TL aralığında satıyorlar, fakat kore imalatıdır diye üzerine bastıra bastıra söyledikleri ürünleri 800-1000 TL aralığında satıyorlar, kore imalatı diye balladıkları ürünleri 750nin altında görmedim, ben şimdi ürünü aldım, kalitesini kontrol edecek bilgim yok, orjinal spot ise bütün özellikleri içeriyordur demişsiniz. bunu nasıl anlayacağım, zaten orjinal ürün alamamışım, bir tür dolandırıcılık var ortada, üstüne bir de gsm shoplara para verip yahu benim ürün orjinal spot mu bi bakar mısınız deyip para bayılmak istemiyorum. temel anlamda 3-5 özelliğini kontrol et derseniz onlara bakayım. s2 ve s3 ün ardından, s4 almak istedim, diğerlerini yurtdışında çalışırken almıştım, orjinaldiler, kutusunu bile ele alınca
     • Mustafa
      Temmuz 28, 22:13
      Bu tür cihazlarda mecburen teknik özelliklere bakmamız gerekiyor. Sizde pek anlamıyorsanız başka bir telefoncuya inceletmenizi öneririm. Çünkü bazıları telefonda görünen teknik özellikleri değiştirdiği halde, donanım olarak değiştirmiyor. Her şekilde kandırabiliyorlar yani. Başka bir telefoncuya götürün, "bunun fiyatına xxx TL dedi, almalı mıyım?" diye sorun, o size bütün özelliklerini döker.
   • remzi
    Ağustos 02, 20:06 Reply
    bu site sıkıntılı galiba baska bi site varmıdır imei sorgulamak için
   • remzi
    Ağustos 02, 20:13 Reply
    sorgulama yeterli yanı öyle mi türkiye.gov.tr de de sorgulama var
  • akın
   Ağustos 30, 16:00 Reply
   S4 var satlık 2 aylık 1500 ihtiyactan satılık 1 yıl garantili sigortasını yaptırdım .
 10. ali
  Temmuz 30, 12:04 Reply
  REPLİKA S4 ALDIM BU EKRADAKİ LİFE COMPANİON YAZISI NASIL KAYBOLUR BİLGİSİ OLAN VAR MI ?
 11. mehmet
  Ağustos 14, 12:13 Reply
  bende kore mali satiyorum gayet kullanisli orjinaliyla bire bir degil. olacak khali yok zaten ama kore malida guzel benzetmisler orjinaline
  • faruk
   Eylül 09, 01:07 Reply
   hocam fiyatı nedir acaba sizde
  • funda
   Ekim 16, 20:44 Reply
   Ben kore malı s4mini kullanıyorum acaba bu hayat arkadasım yazısı değişiyotmu yada kılıt ekranı değişiyor mu bunların cevabını alabilir miyim?
 12. muhammed
  Ağustos 27, 17:10 Reply
  kore malı s4 350 tl sizce nasıl alimmi
 13. merve
  Ağustos 28, 19:44 Reply
  ımei numarasını sorguladım fakat ''sonuç bulunamadı'' yazıyor bir fikri olan ??
  • Mustafa
   Ağustos 28, 20:21 Reply
   O halde telefonunun çekmemesi lazım. Veya arada kaynamış. Telefon çekiyorsa boş ver, öyle kalsın.
 14. merve
  Ağustos 29, 18:11 Reply
  şebeke çekiyor. bir sorum daha var s4 kullanıyorum fakat telefonda hareket ayarları yada cihazım ayarları yok bunlar olmadan temassız kontrol özelliğini çalıştırabilir miyim ?
  • Mustafa
   Ağustos 29, 19:34 Reply
   Maalesef çalıştıramazsınız ama ayarlar bölümünde "Hareket" adında ayarlanabilir olması lazım. Yok mu öyle bir ayar menüsü?
  • yüksel ergit
   Ekim 14, 14:21 Reply
   merve sana yardımcı olabilirim yaz bana telindeki sıkıntıları
 15. merve
  Ağustos 30, 09:31 Reply
  hayır yok :( neyse bu şekilde kullanacağım mecburen.. teşekkür ederim cevaplarınız için :)
  • Mustafa
   Ağustos 30, 18:19 Reply
   Yenisini al yenisini :) rica ederim
 16. hakan
  Ağustos 31, 14:30 Reply
  bnm arkadasım cin malı s3 aldı da 6 ay oldu sorunsz kullanıyor bnde s4 unu almayı düünüyorm fakat kararsızım sizce almalımıyım=
  • Mustafa
   Ağustos 31, 16:25 Reply
   S4 çok güzel cihaz, tavsiye ederim.
 17. omer
  Ağustos 31, 15:30 Reply
  ben satım her türlü sıfır kore malı s4 fln s3 gibi cihazlarr
 18. emrah
  Eylül 06, 13:24 Reply
  kore malı s4 süper birebir aynısı
 19. emrah
  Eylül 06, 13:28 Reply
  kore malı s4 süper birebir aynısı herkese tafsiye ederim
 20. tarık
  Eylül 06, 20:19 Reply
  mrb internetten s4 aldım 1 bucuk ay sonra kamerasında sorun oluşdu telefoncuya getırdıgımde bu spot dedı arka bandrolllerınden anlamş gerçekden bu şekilde anlaşılırmı. ne gibi bi değişiklik var.
 21. bba
  Eylül 08, 17:56 Reply
  s4 spotunu aldım ınternete gırıyor ama cok yavas ne yapabılırım yardımcı olsanız cok memnun olurum sımdıden tesekurler
  • Mustafa
   Eylül 08, 23:22 Reply
   İnternetin yavaşlığı kullandığınız telefon operatörü ile ilgili bir şey. Daha kaliteli hat servisine geçerseniz net bağlantısı da hızlanır. Cihazdan kaynaklanan bir şey değil yani.
 22. umut uncu
  Eylül 10, 19:58 Reply
  mrb bugün spot s4 baktım 750 tl fiyat birebir tüm özellikleri aynı dedi ama daha önce başka bi dükkana sormuştum o da aynı fiyattı ve 2000 tllik telefonu 750 tye alıyosun tabiki tüm özellikleri aynı değil dedi öğrenciyim 750 tl benim için büyük bi ara açıkçası sizce lg 4x mi alayım spot s4 mü?
  • Mustafa
   Eylül 10, 22:05 Reply
   Spot s4 tavsiye ederim. 4x çok büyük özelliklere sahip değil fotoğraf makinesinden dolayı.
   • umut uncu
    Eylül 11, 01:42 Reply
    750tlye birebir spot olur mu ki yarın s4ü olan bi arkadaşımla incelicez ama açıkçası almaktan korkuyorum
    • Mustafa
     Eylül 11, 20:22 Reply
     Bir kaç özelliği eklenmemiştir, o şekilde olur. Orjinal spotlar, normal fiyatlarının %20 indirimli fiyatına denk geliyor.
 23. hasan
  Ekim 02, 17:11 Reply
  Merhba kore mali s4 ana ekrandki life companion yazisini nasil kaldiririz lock screende gerekli menu yok
 24. emre
  Ekim 06, 18:41 Reply
  bu cin malı s4 ile orjinalinn kamerası çok farkedioyormu..?
  • Mustafa
   Ekim 07, 18:44 Reply
   Çin malının onlarca çeşidi var. Hangi birisini sorduğunuza bağlı bu. Ama genelde fark eder.
 25. ibrahim
  Ekim 08, 00:40 Reply
  _selam arkkadaslar bendede bitane s4 var imesiniyazdim ama sebeke gelip gidiyor ne yamam lazim yardimci olursaniz sevinirim
 26. Ayşen
  Ekim 08, 19:56 Reply
  İyi aksamlar.Bende kore s4 almak istiyorum yardımcı olur musunuz. Önerdiğiniz site var mı?
  • Mustafa
   Ekim 08, 20:49 Reply
   Spot telefonları internetten almanızı tavsiye etmem. Bizzat görerek ve deneyerek almanızı öneririm. Bu konuda önereceğim bir site yok maalesef.
 27. oksijen
  Ekim 09, 00:33 Reply
  ben yurtdışından gelirken s4 kore malı aldım.fiyatı da cok komıktı, bu yüzden verdiğim paraya pek acımadım. 3 gun sonra türkiyede telefon çalışmaz oldu. bir tamirciye verdım imei problemi için ama hala imei atılamadı, bunun nedeni ne olabiir. bu telefona imei atma şansı varmıdır.sayglar.
  • Mustafa
   Ekim 10, 10:07 Reply
   Pek üstüne düşmemiştir. Yeni imei atılabilir.
 28. yüksel ergit
  Ekim 14, 14:20 Reply
  arkadaşlar merhaba. bende istediğiniz her telefon var ı-meıl garantisi ile veriyorum. fiyatlarımda şu şekilde bu arada ben ankaradayım s4 = 450tL s4 mini = 400tL s3 mini = 350tL s3 =400 tLorjinalinin aynısı emin olabilirsiniz.kendimde s4 kullanıyorum. ipone 4s wardı saattım okadar iyi bu telefonda yerine bunu kullanıyorum. telefonun yanında kulaklık,batarya,koruma kılıf,ekran jilatini herşey var kısacası.
 29. hakan ulu soy
  Ekim 16, 20:14 Reply
  ben sizin gibi düşünmuyorum dediginiz gibi fonksliyonlar çalişmasa bu netten satici olsa1 ARTİK VİEDO LARİNİ YOUTUBE ÇEKİP KATIYORLAR2 YERINDE SATİŞ İMKANİ SUNUYOR3 ÇALİŞANAN BİR ÜRÜN ÜN SAGLAMKEN ARİZA YAPMASİ K ESİNKEZ İMKANSİZ BİŞİ4 EGER ÇOK ÇİN MALİ KARŞİYSANZ GİDİN S4 MENTEŞİNE BAKİ N NERDEN GELİYORHAYATTA SAGLAM BİR ÜRÜN ÜN KENDİ KENDİNE ARİZA YAPMA DURUMU U OLMAZ BU SADECE SABİT BİR YALANDİR BUNA ÇOCUKLAR İNANİR GUNUMUZ TEKNOLİLERİ İLE ÇİN VE DE KORE GİBİ ÜLKELER İÇİN S4 VEYA DİGER MODELLİ TEL ÇAKMLARİNİ ÜRETMEK HİÇ ZOR BİŞİ DİGİLDİR
 30. yasemin
  Ekim 24, 16:20 Reply
  Merhaba bir konuda fikrinizi almak istiyorum. s4 ü nakit fiyatı 1000tl olan bir site gördüm ürününün orjinal ve 2yıl garantili olduğunu söylüyor. Sizce gerçek olma ihtimali nedir? Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • Mustafa
   Ekim 24, 17:22 Reply
   Belki 2 yıl genpa garantisi veriyordur. IMEI numarasını sorgulatmak lazım. KVK garantili, gerçek imei numaralı S4'ü 1000 TL'ye verebileceklerini sanmıyorum. Pek inandırıcı gelmedi bana.
 31. Caner
  Ekim 30, 22:41 Reply
  merhaba ben spot s4 aldım çok pısman oldum ne alıcaksan bana gore orjınal alıcaksın bunu artık ogrendım ayakkabıda bıle orj. sasmam artık neyse konu şu bu spotların kame 5 mp 13 yapablmk ıcın program varmıs ve sesını yulseltmek ıcınde ayrı program varmıs nasıl bulucam ben bunu ??
  • Mustafa
   Ekim 30, 23:37 Reply
   Google play'den araştırmak lazım. Bahsettiğin uygulamaların adını bilmiyorum
 32. recep
  Kasım 09, 18:44 Reply
  ınternet üzerindenn satılann s4 androıd islemmi dir ?
 33. yasin
  Kasım 10, 23:15 Reply
  Durumu : IMEI NUMARASI KAYITLI Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI Üretici : Üretici: Samsung Korea Pazar Adı: SGH-E250 Model Bilgileri: SGH-E250sorguladım bunlar yazıyo ama benim telefonum samsung s2 sizce spot mu yoksa cinmi telefonun arkasına baktıgımda da kore malı oldugu yazıyor
  • yasin
   Kasım 10, 23:17 Reply
   ve garanti belgeside elimde ne iş anlamadım
 34. arif
  Kasım 11, 02:48 Reply
  kaçk full orjinal s4 mini bulunur. fiyatı 129tl ilgilenenlere duyrulur.. gerekirse çalıntıda bulunur... bi ımeil attırır kullanırsınız...
 35. Kemal
  Kasım 11, 20:34 Reply
  Merhaba ben Galaxy S4 kullanıyorum telefon Özbekistan'dan girmiş. Tek hatlı, bütün özellikleri içeriyor. Servis sağlayıcı kavsal iletişim. sizce bu orjinal bir spot mudur?
  • Mustafa
   Kasım 11, 22:06 Reply
   Özelliklere bakmadan bu soruya yanıt vermem çok zor. Özelliklerini tek tek incelemek lazım.
 36. ali
  Kasım 13, 13:28 Reply
  merhaba mustafa bey. kore malı s4 m var. ekranındaki life companion yazını değiştiremiyorum. ayarlar menüsünde de yok ayarları.nasıl kaldırabilirim bu yazıyı. birde konuşma sesi çok az geliyor karşıdan bunun çözümü varmıdır acaba...
  • Mustafa
   Kasım 13, 16:34 Reply
   Bu sorun çok kişi tarafından soruldu. Benim bildiğim bir çözümü yok. Ayarlara da koymamışlar. Sanırım yapılacak bir şey yok. Ses konusuna gelince, s4'lerin mikrofon ve hoparlör bölümleri çok küçük deliklerden oluşuyor. Şarj giriş yerinin hemen yanına bakın. Çok küçük bir delik olması lazım. Orayı iğneyle falan temizlemeye çalışın(zarar vermeden tabi). Karşıdan ses geliyorsa aynı şekilde çok ince bir şey ile hoparlör bölümünde bulunan deliklere sokup çıkartın. Sese engel olan tozları falan temizleyecektir. Ben s3 kullanıyordum. Bu şekilde yapınca düzeldi.
 37. s4
  Kasım 14, 10:24 Reply
  bendede s4 mini var fakat arka kamerası çok kötü ne yapabilirim?
  • Mustafa
   Kasım 14, 17:03 Reply
   Donanımı öyledir, bu konuya yapacak bir şey yok maalesef.
 38. hüseyin
  Kasım 14, 18:54 Reply
  Kardeşim bende s4 var korea malı gayet güzel sensör felan hepsi saat gibi çalısıyor fakat imei atmısdım ılk alıdıgımda 3 ay oldu yenı mesaj geldı imei klonlanmıstır dıyerek kapanacak dıyor 1 ay ıcınde bende tekrar eskı imei kodladım sıkıntı olurmu inş olmaz ne yapabililiriz
  • Mustafa
   Kasım 14, 19:07 Reply
   Bir şey olmaz kardeşim. En fazla tekrar imei numarası attırman gerekir. Telefoncuya götür, o halleder.
 39. Ali
  Kasım 20, 22:15 Reply
  Kardeş öncelikle bütün yazılarını okudum gayet iyi fakat bi durum var benim bir arkadaşım kıbrısta istanbula geri dönüş yapacak gelirken sana dubai malı s4 getireyim diyor 500 TL kendimde kullanıyorum diyor alsam mı çok kararsızım dubai nasıl oluyor hiç bilmiyorum gayet güzel herşeyi diyor arkadas bilmiyorm yardımcı olurmusun almalımıyım imeı atıyolarmış birde ? .s
 40. sezer
  Kasım 23, 11:42 Reply
  arkadaşlar bende s4 mini var ama spot mal bence kullanmayı bilmeyenler hiç almasın telefonu 200 tl ye bir arkadaşımdan aldım ve başka bir şehire geçtik telefon kilitlendi (Kapandı) bende çok uğraştım telefonculara sordum hep 50 tl 100 tl v.s. şeyler dedi ama ben öğrenci adamım o kadar param yok telefonu son bi kere daha açtım benden IMEI numarasını istedi çok denedim ama olmadı. elim yanlışlıkla acil çağrı tuşuna bastı ve 112 yi aramaya başladı bende hemen çağrıyı kapattım ve sonra telefon IMEI felan istemedi şaşırdım telefon açılınca arkadaşa msj atacaktım ama o da olmadı hattımı okumadı sinyal var ama msj atamıyordum dışardan birisi arayınca ulaşamıyordu sinirlemndim bataryayı çıkarttım ve takrar açtım sonra hattı okudu ve hayla kullanıyorum şimdi ise tek sorunum telefonun RAM ı doldu sadece facebook ve okey indirmiştim oysaki. Ama telefonun android klosörleri sildim içi boş olanları şimdi ise msj gönderemiyorum telefona tekrar format atcağım peki siz ne dersiniz ?????
 41. habip
  Kasım 28, 19:16 Reply
  mustafa ben telefona reset attım şu anda turkceli görmüyor
  • Mustafa
   Kasım 28, 20:41 Reply
   Ayarlar bölümünde şebeke ayarları falan var. Onları karıştır bi.
 42. hasan
  Aralık 09, 10:33 Reply
  ben cin mali samsung s4 mini kullaniyorum cok memnunum orjinal gibi
 43. leyla
  Aralık 12, 21:19 Reply
  ben bgn dubai aldım ama wifi bağlanmıyor ne yapmam lazım herşeyi normal ama internete bağlanamıyorum s4 aldım ne yapmam lazım bağlanması için
 44. ozan
  Aralık 21, 23:12 Reply
  mustafa bey acil yardım su telefonu alacam iyimi kötümü bilmiyorum sitesini verim
  • Mustafa
   Aralık 22, 00:08 Reply
   Tavsiye etmiyorum. Aldığınıza pişman olursunuz.
 45. mine
  Aralık 23, 13:15 Reply
  mrb kaçak telefonların S4 lerin şebeke sorunu giderilir mi ?
 46. mine
  Aralık 23, 13:16 Reply
  şabekesinde sorun var onu giderme şansım olabilir ücretli veya ücretsiz farketmez .
  • Mustafa
   Aralık 24, 13:03 Reply
   Bir telefoncuya götürün. Yeni bir imei numarası atmasını isteyin. Cuzzi bir miktar ücret isteyecektir.
 47. İrem
  Ocak 07, 20:36 Reply
  Pardon bir sorum olacak. Ben de Çin malı s4 almayı düşünüyorum.Ama wifi ile internete bağlanmıyor diye söyleyen arkadşlarm vr sizce doğrumu ?
  • Mustafa
   Ocak 08, 00:27 Reply
   Artık wi-fi desteği olmayan cihazlar pek üretilmiyor. Her şey internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bahsettiği cihazda wifi kablosuz internet bağlantısı vardır fakat kapsama alanı düşüktür. Çünkü s4 gibi bir telefonda wi-fi yoksa, bu hiç bir şeye yaramaz. Çin malı veya orjinal fark etmez. Tabi benimkisi tahmin. Cihazı alırken özelliklerine bakmak lazım, satıcıya sormak lazım. Şimdiye kadar kablosuz ağ bağlantı desteği olmayan orjinal veya spot galaxy s4 görmedim ben.
 48. kemal
  Ocak 09, 19:22 Reply
  bende kore malıymış s4 aldım ama cok pişmanım arkadaşlar hiç calışmıyo benden size tavsiye almayın kesinlikle ben şimdi ne yapacağım bilmiyorum gitti 200 tele tüketici haklarına baş vuracam çözüm bu ALLAH kahretsin bunları haram olsun parada zehir zıkkım olsun kimse almasın sakın hele internetten hiç :((
 49. kemal
  Ocak 09, 19:27 Reply
  nasıl acılır telefon yaa hiç calışmıyo sim kartınıda taktım calışmıyo imeilide olmuyo attık ne olacak telefonum arkadaşlar yardım edin lütfen nasıl acılır :(((
  • Mustafa
   Ocak 10, 16:39 Reply
   Aldığınız yere gönderin. Yapacak bir şey yok. Spot almamak gerekiyor.
 50. samet
  Ocak 13, 16:50 Reply
  slm abi bende kore malı s4 var şebeke sürekli gidip geliyor nasıl hallederiz bi bilgin var mı şimdiden teşekkürler
 51. samet
  Ocak 13, 17:27 Reply
  şebekenin gidip gelmesine mi yapacak bişey yok ??????
 52. samet
  Ocak 14, 15:19 Reply
  yukarıda ki yorumlarınızda okudum şebekeyle ilgili sorulara imei numarasını değiştirin sorun çözülür diye birkaç yorumunuzu okudum ama :)
  • Mustafa
   Ocak 14, 16:05 Reply
   O şebeke hiç çekmiyorsa yapılacak şeyler. Senin şebeke gidip geliyor. Şebeke problemi olsa hiç çekmez yani. Çin malı bir telefon almışsındır. Sarsılmıştır. Kalitesiz olduğu için bir temassızlık vardır. Zaten 200-300 TL para vermişsindir. 150 TL tamir parası vermeye değmez. Ondan dolayı yapacak bir şey yok dedim.
 53. ali
  Ocak 17, 21:16 Reply
  dün s4 aldım benim sorunum telefonumun kamera yada ön diafon çevresine parmağımla hafiften vurunca o bölgeden bir tıkırtı sesl duyuyorum sanki o kısımda bi vida boşluğu yada temassızlık varmış gibi biraz takıntı oldu bende gidip sorma fırsatım olmadı netten araştırayım dedim bi sonuç alamadım acaba normalmi bu durum yoksa bendeki telefondamı bir sorun var... teşekkürler
  • Mustafa
   Ocak 18, 15:10 Reply
   Bu durum normal bir şey değil, öyle olmaması gerekiyor. Garantiye gönderin, sorunu çözüp tekrar göndereceklerdir. Hatta elinizi çabuk tutmanızı öneririm. Yeni almışsınız, garanti kapsamına girmeyen bir sorun olabilir. Aldığınızda öyle olduğu için garanti kapsamına girmese bile sorunu hallederler.
 54. ugur aydın
  Ocak 24, 18:19 Reply
  1. sınıf çin replıka s4 kullanıyorum 450 tl ye aldım 4 ay oldu orjınalını aratmıyor bırebır aynı her ozellıgı dıyebılırım 199 tl 250 tl 300 tl satılan replıkalardan hayır gelmez arkadaslar zaten 450 tl altınada androıtlı telefon vermezler java dır. ınternettende keksınlıkle almanızı onermıyorum.
 55. kübra
  Ocak 27, 20:58 Reply
  ben bir radyodan 200 tlye s4 aldım henüz gelmedi sahtemidir geri verme imkanım olursa almayım mı ne önerirsiniz
  • Mustafa
   Ocak 27, 21:08 Reply
   200 TL'ye S4 olmaz Kübra. Parasını ödemediysen, kapıda ödeme yapacaksan hiç alma geri gönder. Karşına saçma sapan bir telefon gelecek. Dokunmatiği iyi olmayacak, sesi iyi çıkmayacak, kamerası kötü olacak vs. Üreticisi belli olmayan, bozulduğu zaman garantiye nereye gönderileceği bile belli değil. Kısacası parasını verdiysen geçmiş olsun, vermediysen de uzak dur.
 56. kübra
  Ocak 31, 10:59 Reply
  ancak 2 yıl garantisi varmış ve fatura kesilecekmiş sahtesine fatura keserler mi
  • Mustafa
   Ocak 31, 11:10 Reply
   Yan sanayilere kesebilirler. Orjinal spotlara kesemezler. Yani samsung üretimi olmayanlara fatura kesebilirler. Bu da demek ki sen kim tarafından üretildiği belli olmayan bir firmadan almışsın. Muhtemelen de bütün özellikleri kötüdür.
 57. zeynep
  Şubat 01, 19:54 Reply
  Ben galaxy s4 aldm 400tlye ama rehber boş gözüküyor ne yapabilirim
  • Mustafa
   Şubat 02, 00:39 Reply
   Rehbere girin, ardından sol taraftaki şeffaf tuşa basın (Ayarlar'ı açan tuşa yani.) Karşınıza bir liste gelecek. O listede "Görüntülenecek Kişiler" olması gerekiyor. Oraya girin ve ayarları değiştirip tekrar kontrol edin. Sorunun gitmesi gerekiyor.
 58. Semih
  Şubat 01, 23:47 Reply
  abi ben 400 e s4 aldım ekran ve o icindeki tabakasi kırıldı o yapılabılırmı
  • Mustafa
   Şubat 02, 00:39 Reply
   Evet yapılabilir ama masrafı çok olur.
 59. ercüment
  Şubat 04, 13:30 Reply
  iyi günler mustafa bey benim bi s4 düm var ve hiç şebeke çekmiyor eski bir telefonumun imei numarasını s4 de nasıl aktara bilirim veya diğer bir terimle nasıl değiştirebilirim
  • Mustafa
   Şubat 04, 21:48 Reply
   Bunun için telefonun sistemiyle oynamanız gerekiyor. Size tavsiyem bir telefoncuya götürmeniz. Kendiniz yapmaya çalışırsanız zarar verebilir ve telefonda onarılamayacak hasarlar verebilirsiniz.
 60. ercüment
  Şubat 05, 16:31 Reply
  peki bu s4 ün şebekesinin çekmeme nedenleri ne olabilir sadece imei numarasından mı kaynaklanıyordur yoksa başka nedenlerde olabilir mi
  • Mustafa
   Şubat 05, 18:10 Reply
   Başka bir şeyden kaynaklanacağını sanmam. Sinyallerinde bir sorun da olabilir. Wifi'ye bağlanmayı deneyin. Şayet bağlanıyorsa mutlaka bu sorun vardır.
 61. beyza
  Şubat 08, 16:35 Reply
  Merhaba ben Kore malı s4 veya s4 mini alacağımda orjinal olup olmadığını nereden anlayacağım lütfen hızlı cevap verseniz çünkü pazar günü alacağım şimdiden teşekkür ederim
 62. ceren
  Şubat 10, 17:12 Reply
  mrhaba bn çin malı olduğunu bile bile almak istiyorum fakat yukarıdaki yazıda internet için müşteri temsilcisini arayıp söyleyin saçma bir telefon markası söyler demişsiniz peki adam bna Nokia 3310 derse evet mi diyeceğim
 63. ceren
  Şubat 10, 17:16 Reply
  cevabı hmn verebilirmisiniz yalnız yarın almayı düşünüyorum ona göre alcam
 64. ceren
  Şubat 10, 17:30 Reply
  peki çin malı s4 lerde oyun yükleniyormu whats app fln varmı cevabı acil verebilirmisiniz lüyfen ya çok önemli bide note 3 ünmü çin malı yokksa s4 dün mü çin malı daha iyi olur
  • Mustafa
   Şubat 10, 19:35 Reply
   Telefonu yurt dışından getirdiğinizi söyleyin ve gerçek modelini belirtin. Whatsapp çalışır mı çalışmaz mı bilemiyorum, Çin malı sonuçta ne çıkacağı belli değil.
 65. ceren
  Şubat 11, 12:08 Reply
  peki teşekkür ederim düşüneceğim
 66. yücel
  Şubat 27, 20:54 Reply
  ya mustafa abi ben kaçak s4 aldım 200 tl ye ve wifi yazıyor tıklıyorum rastgele numaralı bir wifi çıkıyor örnek:(cu_72gı bo:48:7a:53 ) gibi şeyler nasıl yapacağım birde aldığımda 13 tane filan oyun vardı silinmiyor nereden sileceğim telefona güvenlik yapamıyorum nasıl yapacağım acil nolur ama cok acil söyleyin ya nolurrr
  • Mustafa
   Şubat 28, 18:12 Reply
   Uygulamalar diye bir sekme olması lazım. Oradan istediklerini silebilirsin. Wifi konusunda bir fikrim yok, görmek lazım. Güvenlik için "Ayarlar -> Güvenlik" bölümüne bakabilirsin. O bölümde istediğin şey yoksa Google Play Store'a gir. İstediğin özelliği arattır. Uygulamasını veya güvenliğini yapmışlardır.
 67. emrah
  Mart 04, 20:09 Reply
  Abi bu life compoin yazısını nasıl silebılirız ekrandan spot ta
 68. emrah
  Mart 04, 20:13 Reply
  Lutfen cevabınızı beklıyorum eger biliyorsanaız
 69. uğur
  Nisan 23, 00:04 Reply
  ben bu replika cin malı vs vs butür mallara karsiyım ben ben orginal s4 aldım bi dünya para verip aldık biz keriz mi oluyoz yani milleti enayi yerine koyuyolar 2 bin tl lik teli 400 500 tl veriyolar biz okadar para verip aldık insana çok koyuyor bu arkadaş almış 400 tl ye note 3 şol oldum nasıl bir piyasa bu böle kim kimi kandırırsa aslında devletin buna bi önlem alması lazım bu sahtekarlığa ve dolandırıcılıga giriyo
 70. korman
  Nisan 27, 20:07 Reply
  arkadaslar replıka 1 .sınıf s4 ün kamerası göstermıyor gıbı yanı baya bır bulnık bu konu hakkında bılgısı olan varmı
 71. elif
  Nisan 29, 08:13 Reply
  yaaaa ben 550 tkye s4 aldm kore mali mustafa bana yasal uyari geldi imeil verdi tlfnunuz klonlu oldugu icin su su tarihte kapancaktir dedi hatttiniz ack kalacaktr dedi ne is anlamadm ackcasi soru isareti oldu bende .
  • Mustafa
   Nisan 29, 15:24 Reply
   Aldığın telefonun imei numarası sahte ve bu anlaşılmış durumda. Aldığınız yere bildirin bunu. Çözüm olmazsa bir telefoncuya götürün sahte bir imei numarası atsınlar. Kapandığı zaman hiç bir hat çekmeyecektir.
 72. cihat
  Mayıs 18, 23:21 Reply
  arkadaşlar bendede galaksi s4 var kaçak ineil çaktırdım satacagım almak isteyen olursa xxxxxx telefon da ha 1 aylık falan hiç bi sıkıntısı yok garanti veririm
 73. Furkan Marley
  Mayıs 26, 21:03 Reply
  İMEİ ATTIRCAKSANIZ ESKİ TELEFONUNUZU TELEFONCUYA GÖTÜRÜN ONUN İMEİSİNİ YENİ TELEFONUNUZA ATSIN EN FAZLA 20 TL VERİRSİNİZ ESKİ TELEFONUNUZU ALMAYI UNUTMAYI ONU İYİ BİR ŞEKİLDE SAKLAYIN YOKSA İMEİNİZ KLONLANIR :D
 74. emine uysal
  Ağustos 07, 08:51 Reply
  kore malı s4 kullanıyorum...bütün özelliklerinden memnundum ama dün elimde arama yaparken aniden ekranına çizikler geldi bulanık bi görüntü oluştu..acaba tamir edilebilirmi?
  • Mustafa
   Ağustos 07, 19:00 Reply
   Çizikler ekrana bir darbe aldıktan sonra oluşmuşsa düzelmez. Ekranı değiştirmek gerekir. Fakat durup dururken olduysa bir arkadaşımın başına geldi. 1 hafta sonra falan kendi kendine düzeldi. Tamir edilebilir ama ekranın değişmesi gerekir. Bu da pahalıya mal olur. Sormak lazım ne kadar değiştirileceğini.
 75. ORKO
  Eylül 28, 12:46 Reply
  Selam Kore Malı Replika Samsung Galaxy S4 İ9500 Format Attım KameraÇekimi Bozuldu(Puslu) Açılış Ve Kapanış Logosu Yerine Android Yazısı Geliyor Nasıl Düzeltirim?