Değerli teknoloji takip edenleri, burada sizlere kaçak samsung galaxy s3 hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Umarım bu bilgiler size faydalı olur. Ben yaklaşık olarak 1 yıl kadar Samsung Galaxy S2 kullandım. Daha sonra galaxy s3 kullanmaya başladım. Burada sizlere orijinal ile spot samsung galaxy s3 hakkında bilgiler vereceğim. Farklarını söyleyeceğim.

 

Sorularınızın Cevapları

 

Soru 1 : İnternet sorunu oluyor mu?

 

Telefonu ilk aldığınız zaman internete bağlı olmuyor. Çünkü sahte bir mail ile kayıt edilmiş durumda. Yani bilgi merkezlerinde kullandığınız cihaz aslında farklı bir model görünüyor. Örneğin Nokia 3310 görünüyor. Eski tip bir telefonu kullanmadıkları zaman mail adresini farklı bir telefona entegre ediyorlar ve öyle çalıştırıyorlar. Nokia 3310’da internet mi vardı Allah aşkına? Haliyle bu telefonda internet olmuyor. Peki çözüm yolu nedir? Kullandığınız hat Türkcell, Avea, Vodafone hangisi ise müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Telefonu yurt dışından getirdiğinizi bunun için net bağlantı ayarlarının mesaj olarak size gönderilmesini istediğinizi söyleyin. Operatör temsilcisi bu talebinizi anında yapacaktır. Kapattıktan bir 2-3 dakika sonra bir mesaj gelecek. O mesajı ayar olarak kayıt edeceksiniz. Daha sonra net bağlantısına erişebileceksiniz. Orijinalinden bir farkı kalmıyor.

 

Soru 2 : Kapanma olayı var mı?

 

Bu gibi telefonlarda kapanma olayı her daim olabilir. Kapanmayacak diye hiç kimse garanti vermez, veremez. Verse bile yalan söylüyordur. Çünkü s3’ü illegal bir yoldan kullanıyorsunuz. Bu yaptığınız hem suçtur, hemde kapandığı zaman bir hak iddia edemezsiniz. Mail adresinizin fake olduğu anlaşılırsa telefon artık çekmez. Hiç bir hat kullanamazsınız. Bu durumda ya bir pasaporta kayıt ettireceksiniz yada aldığınız adama hesap soracaksınız. Her zaman kapanma ihtimali var, bunu unutmayın. Almayı düşünüyorsanız almayın derim, yok illa alacaksanız da bu olayı alırken konuşun. Kapanırsa gelirim yanına deyin, yeni mail bulmak o kadar kolay değil. Bu bildiğimiz hotmail gmail gibi şeyler değil.

 

Soru 3 : Çakma Samsung Galaxy S3 Fiyatları ne kadar?

 

Orijinal fiyatları şu anda 1500-1600 TL civarlarında. Yavaş yavaş da düşmeye başlar yakın zamanda. Çünkü yeni model telefonlar çıkıyor. HTC bayağı geliştirdi kendini, iPhone 5 her ne kadar istenileni veremese de etkiliyor bu durumu. Spot galaxy s3 fiyatları ise genelde 1000-1200 TL fiyatları arasında. Yani arada toplam 300 TL gibi bir fiyat farkı var. Bana sormazsanız ama yinede sorarsanız şöyle bir tavsiyem olabilir. Orijinal ile spot arasında fiyat farkı büyük değil. Orijinal aldığınız aman 2 yıl K.V.K garantili olacak. 24 ay içerisinde telefon herhangi bir şey olursa ücretsiz olarak yapacaklar. Kaçak s3’te böyle bir şey yok. Zaten almayı düşündüğünüz zaman adam size bunları söyler. Sadece kapanma olayına garanti veriyorum der. Zamanında bende almak istemiştim. Sonra vazgeçtim. Bence riske girmeyin, 300 TL daha koyun üstüne. Paşa paşa garantili alın.

 

Samsun Galaxy S3 Özellikleri

Lütfen merak ettiğiniz özelliğin üstüne tıklayın, özellikler açılacaktır.
S Voice ile telefonumla konuşuyorum, büyük özellik!

S Voice diye bir uygulama var cihazda. Bu program öyle bir şey ki tam olarak kullanabilirseniz çok kolay işlemler yapabilirsiniz. Mesela ne gibi mi? Diyelim ki alarm kurmak istiyorsunuz. Menüye gireceksiniz, saati arayacaksınız. Acaba nerede bu saat? Daha sonra Alarm ekleyeceksiniz, size üç beş soru soracak. Sıkılacaksınız. Bunun S Voice ile kısa bir yolu var. Telefona Alarm 3.30 diyorsunuz, telefon bunu otomatik olarak kuruyor. Tabi bunu Türkçe söyleyemiyorsunuz. Çünkü desteklediği diller İngilizce, Almanca, İspanyolca, Korece. Bu dilleri biliyorsanız telefonla konuşabilirsiniz. Dikkat edin telefon üzerinden başka bir kişi ile demiyorum, telefonla diyorum!
Mesaj gelince kulağa götür, otomatik olarak arasın. Yok böyle mükemmel bir özellik!

Bu öyle bir özellik ki ben ilk kullanmaya başladığım zamanlarda hayretler içerisinde kaldım. Çok defa da kullandım. Hani bazen telefonlar işin artık artistlik boyutuna geçer. Bayağı bir özellik yaparlar ama hiç kullanılmaz. Bu öyle değil. Her zaman kullanabiliyorsunuz. Atıyorum size birisi mesaj atmış; “Beni ara.” bunun için işlem arama kaydına girip 10 saniye kaybetmenize gerek yok. Mesaj açıkken telefonu kulağınıza götürün. Otomatik olarak arasın.

samsung galaxy s3 özellikleri

 

Akıllı Bekleme Özelliği ile siz telefona bakarken ışık sönmesin!

Bir diğer güzel özellik bu. Telefonun önündeki sensörler sizin göz ışınlarınızı algılayabiliyor. S2’de bu büyük bir sorundu. Telefona 10 saniye dokunmazsanız ekranın ışığı sönüyordu. Bunun için özel bir ayar yapmanız gerekiyordu fakat bu defa bakmadığınız zaman 1 dakika açık kalıyordu. Bataryanın çabuk bitmesine sebep oluyordu. S3’te bu özellik tamamen kaldırılmış durumda. Telefona kendisine bakıldığını anlarsa ekranı kararmıyor, hep açık kalıyor. Diyelim ki bakılmadığını anladı bu defa ekran kapanıyor. Şarj da çok gidiyor. Hemen bitmiyor. İşte onu anlatan bir resim.

 

samsung galaxy s3 bekleme özelliği

Yüz tanıma özelliği ekran tuş kilidine dönüştürülmüş

Bu tip telefonlarda ekran kilidi açma seçenekleri şüphesiz ki çok önemlidir. Ön kameranın çözünürlüğü çok yüksek değil fakat güzel bir özellik eklemişler. Öncelikle yüzünüzü kameranın görebileceği şekilde görüntülüyorsunuz. Ön kamera sizin yüzünüzü tanıyor. Daha sonra size benzemeyen hiç kimse telefonu açamıyor. Karanlıkta bu özellik pek işlemiyor ama buna da çözüm bulmuşlar. Eğer ki tanıma işlemi başarısız olursa ek olarak bir kod veya kilit yolu belirleyebiliyorsunuz. Sizi tanımadı diyelim, hemen kod bölümüne geçiyor bu defa kod soruyor. Çok güzel bir özellik değil mi?

Şebeke çekme sıkıntısı oluyor mu hiç?

Hayır, olmuyor. Normal telefonlar nasıl çalışıyorsa bu telefonda aynen o şekilde çalışıyor. Tabi ki her telefonda biraz pürüzler olabiliyor, bazen iPhone bile çekmiyor. Bu da sistemin çalışması ile ilgili bir şey. Eğer ki şebeke bir an için kaybolursa ve geri gelmezse kapatıp açın. Korkmayın, şebeke gelecektir.

 

Çin malı Galaxy S3 fiyatları nasıl?

Arkadaşlar spot telefonlarında çeşitleri mevcut. Orijinal spot telefon ve yan sanayi spot telefon derler. Burada sıraladığım özellikler birebir S3’ler için, yan sanayi olanlar ise Çin malı galaxy s3 dedikleri olay. Bunların fiyatları 200-300 TL‘ye kadar iniyor fakat aynısı olmuyor. Hoparlörden çıkan ses farkı, dokunmatiğin algılanması, ekran çözünürlüğü, kamera çözünürlüğü gibi özellikler düşük oluyor tabi. Hiç yaklaşmayın derim bu türlere, çünkü çok kötü oluyorlar. Yani S3 kullanacağım diye 200-300 TL gibi bir parayı çöpe atmayın. Sağlam mı? Evet sağlam ama kullanışsız. Sonra vay efendim ben bunu neden aldım demeyin.

 

Aksesuarları nelerdir?

Telefonu alacağınız zaman aksesuarlarını istemeyi unutmayın. Aksesuarlar bilgisayar ile ara kablosu, kulaklığı ve şarj aletidir. Bir de kutusunu da alın. İleri de satmayı düşünebilirsiniz. Kutusu ile teslim ettiğiniz zaman daha yüksek fiyat verebilirler. Birde jelatin taktırın ekrana. Çizilmesin, kılıf da kullanabilirsiniz. Kılıf kullanırsanız dışarıdan gelebilecek dış darbelere karşı koruma olur. Herhangi bir zarar gelmez.

 

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar. Sormak istediğiniz bir soru varsa yorum olarak gönderin, en kısa sürede cevaplamaya çalışırım. Şarjı kaç gün gidiyor, ekran çözünürlüğü nedir, kamera çözünürlüğü nedir falan. Her türlü soruyu yöneltebilirsiniz.

Yazar Hakkında Bilgiler

Yorumlar

  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Kayıtlı emei numarasını sorgulatın. Telefonun orjinal marka ve modeli çıkmıyorsa spot demektir. Emei çıkmıyorsa da spot demektir.

   (1)
   1. ceren

    ya ben dun bıtane telefon aldım bire bir orjınal ama hattı taktım calısmıo ımealne baktrdım es 2 nn ustune kaytlı dedı ya benım anlamadıgım aldıgım kısı telefoncu ve kendı kullanıo cakma olsa o alırmı ? oda ole dedı ya cok mutsuzum bana bıseyler solermısınız

    (0)
  2. ali

   ben yutdışından orijinal samsug s3 getittirdim ve imei çaktırdım telefon herşeyi orjinali ile aynı ancak yazılım güncellemesi modifiye edildi diyor birde 3G uyumlu değil diyor ne yapabilirim

   (0)
 1. özkan

  ama ben netten baktımm 200 300 tl ye fillandia malı kasa orjinal andiroid işletim sistemini burda yapmıslar ve iki yıl garanti veriyorlarr bunlarlar ilgili bilginiz varmı

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Onlar yan sanayi Özkan. Birebir aynısı değil yani. Örneğin dokunmatiği çok iyi değil, ses kalitesi iyi değil vs. gibi özellik farkları var.

   (0)
  2. mazlum

   iki yıl garanti söylüyorlar, hiç kapanmaz garantisi veriyorlar, ben aldım bir hafta geçmedi telefon kapandı, şirketi arıyorum sekreter söylüyor tamam biz sizi ararız diyiyorlar ama nerde aramak 10 defa aradım onları anlıyacağınız param ğitti telefonun kutusunda garanti bile çıkmıyor …

   (0)
 2. yardım

  bende var bi tane telefon çin malı ama internete baglanmıyor bu nasıl yapabilirim telefon galaxy s3 ama programlar farklı bana bı yardımcı olurmusunuz…

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Merhaba,

   Kullandığınız hattın müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. İnternete bağlanamadığınızı, telefonu yurt dışından getirdiğinizi söylüyorsunuz. Size mesaj olarak internet ayarları geliyor. Onları kayıt ediyorsunuz. VPN ayarlarıydı sanırım. Google üzerinden aratın VPN ayarlarını. Bulabilirsiniz. Bununla ilgili uygulamalarda var.

   (0)
 3. ali

  400tl ye satısa sunulmus suan facebook ta cok reklam veren var,spot,orjinal ürün ve 2 yıl telpa garantılı,kapanmamaya karsı tarafımızdan garantili diye…Buna yapacagınız bı yorum varmı?alınırmı?

  (0)
  1. Furkan

   Kardeşim anlayamıyomusunuz telefonun orjinal olup olmadıgını ekran renk kalitesi,telefonun yazı tipi filan anlaşılır tipler 700 tlde yani fena yazık olmuş

   (0)
   1. isimsiz

    bu telefonların iki türlü modeli var kardeşim birincisi galaxy 1930 bide baska var i930 1290 tl oburu 600 700 civarında yani çakma değil 8 megapixel bulanık çeker yakınlasır güzel çeker

    (0)
 4. neşe

  ben 300 tl ye aldım yan tel daha bana ulaşmadı yarın gelecek dubaide üretilmiş, birebir aynı 2 yıl garantili ve faturası ile birlikte gelecekmiş sizce yanlışmı yaptım:(

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Merhaba Neşe,

   Yan sanayi almışsınız. Büyük ihtimal beklentilerinizi karşılamayacak ve pişman olacaksınız :) Dokunmatiği hassas olmayacak, kamera çözünürlüğü iyi olmayacak vs. gibi nedenlerden dolayı keşke almasaydım diyeceksiniz. Ben öyle düşünüyorum.

   (0)
  1. Erol

   nese benden sana tawsıye telefon alıorsanız once kendınız gorun ondan sonra almaya karırınızı verın sımdı sız cıhazı sadece foto olarak goruyorsunuz daha sonra sıze geldıgınde hıc alakası olmayan bı cıhaz ıle karsılasıorsunuz bnce bakın bunların cok ılde satıs noktaları var yurt dısından alcam dıosanız aracı bırısı olması bnce daha iyi olur cunku bu cakmalardan bn hıc hayır gormedım hepsınde mutlaka bı sıkıntı cıkıor
   TEsekkurler:::!

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Teslim alın para vermişsiniz sonuçta da pek memnun kalmazsınız gibi geliyor bana. Sonucu buradan paylaşırsanız bende merak ettim :)

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Ahaha inşallah beklediğin gibi çıkar diyeceğim de tam olarak nasıl bir şey bekliyorsun onuda bilmiyorum :D Hadi bakalım merakla bekliyoruz, heyecan dorukta :)

   (0)
 5. neşe

  BEĞENEBİLİRDİM KUTUNUNN İÇİNDEN TEL ÇIKSAYDI SADECE Bİ KULAKLIK ÇIKTI SÖZDE YANLIŞLIK OLMUŞ ALLAHTAN KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİNİ TERCİH ETMİŞTİM:)
  KIRK KEZ ARADILAR ÖZÜR FALAN DİLEDİLER SÖZDE ÜRÜN GELECEK BUGÜN:-P

  (0)
 6. neşe

  yani anlayacağın hem telden hem mutfak robotundan hem mikrodalgamdan oldum:) hastanede çalışıyorum ben hastanede adım s3 neşeye çıktı buda cabası:)

  (0)
  1. efsane

   valla bende aldım geçen gün geldi kore malı kamera kötü bi kere dokunmatik iyi değil zaten es3 benzeri aynısıda değil bide ses sorunu var çok uzaktan çok az ses alabiliyorum konuşunca

   (0)
 7. olcay

  merhaba bendeki s3 ten kimsede yok heralde 600 tl ye konyadan aldim ve gayet memnunum ;) dokunmatigi orjinal ile 100 % ayni hassaslik ve hiz olarak 100% ayni, ozellikleride 98% ayni cok kucuk bir kusuru var oda batarya ve simkart girislerinin yerlerinin degisik olmasi. onun disinda orjinaliyle birebir ayni replika.d pardon telefonum kendine replika denmesini sevmiyor orjinal dicektim ;)

  (0)
   1. bulent

    sanalpazar.com ben aldım 500 tl ve çok memnunum 2 aydır kullanıyorum hemen hemen bütün özellikleri aynı görüntü kalitesi dokunmatiği wep de dolaşım mükemmel bi telefon bazı özellikleri yok s.voıce gibi ama 500 tl ye on numara telefon

    (0)
 8. murat demir

  bendeki s3 ün bataryası şişik bi durumda ve 10 dakika gitmiyor hiç bi yerdce de bataryasını bulamıyorum telden cok memnunum ama batarya sıkıntısı var bilenler yardımmmmm

  (0)
 9. sezgin

  bnde 400 liraya aldım hiç bir degişiklik yok ve dokunmatiginin hassaslıgı cok cok ii mükemmel orjinal neyse oda o cokta memnunum

  (0)
 10. neşe

  VAY BE Bİ BENMİ MAĞDURUM VAY ARKADAŞ YA VALLA:(
  NEYSE ZATEN ALIRKEN TEK AMACIM KARPUZ KESME OYUNUNU OYNAMAKTI:)
  YA BANADA YARDIMCI OLUNDA BENDE BULAYIM ŞU SİZİN S3 LERDEN

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Alırken diyeceksin ki “Orjinal spot istiyorum”, Fruit oyunu da bir süre sonra sıkıyor :D Candy Crush Saga indir bence

   (0)
    1. turan

     arkadaşlar ben size yardımcı olayım android s3 5 megapiksel kamera 390 tl artı kargo ismi ***** arayın tavsiye ederim ben 3 tane tel aldım söyledikleri tüm özelliklere sahip.

     Not: Bu yorumda bulunan uygunsuz yazılar editör tarafından düzenlenmiştir.

     (0)
  2. ugur soyubol

   Bu yorum editör tarafından düzenlenmiştir.

   Not: Burada s3 satışını yapmıyoruz. Reklam vermek istiyorsanız lütfen iletişim bölümünden irtibat kurun.

   (0)
 11. neşe

  canımm ya oyun indiriyomu internete giriyomu hiiç sormuyon:)ya kayseride bulmak zor istanbula gitcem yıllık izinde ordan bakarım artık:)

  (0)
   1. Özcan

    ArkadasLar Valla Bende Bugun Bi Es3 Aldım Bire Bir Ama Özelikler Aynı Deil Ben sadece Aloo Desin :) Bide Nete Girmek için Almıştım zaten Ama Genede iyidir Parasına GÖre Yani

    (0)
 12. neşe

  :)ben bıraktım o işleri :-p
  benim caaanım telefonumla dalga geçmeyin hayır bir s3 kolaymı yapılıyo:) yaaa satan firma bide aramış memnun kaldiysanız ikincisini yarı fiyatına gönderelim dio adam baktıkı kek kokuyo elindeki tüm telleri bana satacak:)

  (0)
 13. neşe

  :) disko misko zamane gençliği işte:) ne işim var öyle yerlerde tarzıma aykırı ben evimde oturuyum mis valla çalışmaktan evin yüzünü görmek nasip olursa şayet:) kayseriye gelin gezdiriyim sizi iskender ısmarlarım:) kardeşcikler:)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   İstanbul’da gezilecek daha çok yer var. Disko da var burada, Kayseri de ne işimiz var. Biz Mesut’la takılırız o zaman, kendimiz gideriz diskoya :D

   (0)
 14. neşe

  bu arada mesut senden çekindii için söyleyemiyormuş ama senle diskoya gitmektense benle iakender yemeyi tercih edrmiş :) biz öyle duyduk:-p

  (0)
 15. irem

  ben kaçak galaxy s3 aldımda,desen kodunu unuttum defalarca denedım sonra g-mail istiyor yaptım girilmiyor.bılgısayardan denedım oluyor ama telde kullanıcı adı veya sıfre yanlıs dıyor dellenecem yardımcı olurmusunuz?

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Telefonu aldığınız yere götürürseniz fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz. Hafıza kartını çıkartın. Format attırın. En akıllı çözüm bu görünüyor şuanda.

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Kesinlikle alma derim adaş. “Orjinal Spot” mu? diye sor. Yan sanayi ise hiç alma. Yorumları okursan Neşe diye bir nick var. O da böyle Çin-Kore malı aldı. Mahallece ekrana dokunmamız gerekiyor algılaması için demişti :)

   (0)
 16. Kader

  Bi arkadaşım bana s3 hediye etti. Sanırım orjinal değil. Gerçeğiyle hiçbir alâkası yok kamerası berbat. İnternet ayarlarını yapamıyorum olmuyo müşteri hizmetlerini aradım onlarda yapamadı telefoncuya götür dedi. Format atılsa kamerası falan düzelir mi kiii :)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Yani telefonun orjinali 1600-1700 TL. Çakmaları 300 TL’ye dahi var. Aradaki fiyat farkına bakılarak ne kadar dandik bir şey olduğu anlaşılır. Kamerada problem varsa format işe yaramaz. Dokunmatiği de çok kötüdür tahminimce. Siz o hediyeyi verenin kafasında kırın bence.

   (0)
 17. Kader

  Olmaz diyosun yani. O da başkasına aldırmış bin tl vermiş. Hediye sonuçta bişey söylemekte istemiyorum mahçup olmasın diye :) wifi falanda yok interneti olur mu peki müşteri hizmetlerini aradım yapamadılar orjinal değil dediler telefoncuya götür dediler birde

  (0)
 18. sedat

  peki kardeşim biz vodofon türksel avea neyse aradığmızda telefonun meailne bakmıyorlarmı e bakarlarsa 3310 da internet olmıycana göre lütfen cevaplayın

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   telefonun kayıtlı olduğu mail adresi onları ilgilendirmiyor. onların işi sizin sorununuzu çözmek. bir problem çıkmaz merak etmeyin

   (0)
 19. emre

  ben 450 liraya s3 almayı düşünüyorum fakat anroid 4,1 dediler kamera 5 mp dediler sizce doğrumu bide andoroid çince yazılımmı dır sizce şimdiden teşekkürler

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   450 TL spotlar yan sanayi oluyor emre. Orijinal s3 beklemeyin, çoğu özelliğini kullanamayacaksınız. Kamerası 5 MP demişler fakat orijinal halde 8 MP kamerası var. Android 4.1 olması güzel, zaten en son çıkan 4.2 sürümü. Aldığınız yer günceller onu da telefon güzel değildir. Almayın derim.

   (0)
 20. neşe

  ya telefonu ablamın küçük kızına verdim ayrıldık yani zor oldu ama bitti:) bende yaşıyorum çok şükür ölsemiydim s3 üm çakma diye:)

  (0)
 21. sedat

  sağolun yardımcı olduğunuz için benm adanada bi arkadaşm var 180 tl ymiş ama o adamla anlaştı işte müşteri buluveririm falan dedi 100 tl ye alıyo
  o yüzden alıyorm zatn

  (0)
 22. sedat

  sağolun yardımcı olduğunuz için benm adanada bi arkadaşm var 180 tl ymiş ama o adamla anlaştı işte müşteri buluveririm falan dedi 100 tl ye alıyo
  o yüzden alıyorm zat

  (0)
 23. emre

  ya ben s3 sadece oyunlar için alcam oyun oynamak için android oyunları açıyormu diye merak ediyorum açarsada oyunları çincemi açıyo yardımcı olursanız sevinirim :D

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Yan sanayi alırsan oyunları açsa dahi dokunmatiği iyi olmadığı için oynayamazsın Emre. Oynarsın da adı oynamak olmaz. Telefonda kavga edersin kısaca :)

   (0)
 24. can

  bu orjinal spot dediklerinizin fiyatı ne kadar aralığında acaba bikaç gün içinde almayı düşünüyorum parayı çöpe atacam diyede korkuyorum biryandan :(yardımcı olursan sevinirim hacı

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Orjinal spot dediğimiz telefonlar şu anda 1000 TL civarlarındadır tahminen. İlk çıktığı zamanlarda 1200 TL civarlarındaydı.

   (0)
 25. can

  bugün biyerde 250 tlye buldum dokunmatiği ağırdı biraz ama kamerası güzel çekiyordu diğer özellikleride denedim oldu spot orjinal dediklerenize çok uzak bir telefonmu acaba

  (0)
 26. keremcan

  bende almayı düşünüyorum ama hala karar veremedim kore mali 600 tl. Fakat telefonu inceleme fırsatım var ne yapmamı önerirsiniz.
  Ha bide neşe illa birine yemek ısmarlamak istiyorsa ben kayseriliyim her konuda yardımcı olurum :):):)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Dokunmatikliği bayağı bir uzak mesela. Wifi’de pek problem olmaz, kamera çözünürlüğü biraz düşer. Yorumları okursanız bir arkadaşımız almış. Kamerası çok kötü değil diyordu. Yan sanayi spot kamerasına hiç bakmadım ama yorumları çok kötü değil.

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Açılır büyük ihtimalle. Sahte yaparken işletim sistemini de değiştirmezler diye tahmin ediyorum :) Android ise play store çalışır

   (0)
 27. keremcan

  bende almayı düşünüyorum ama hala karar veremedim kore mali 600 tl. Fakat telefonu inceleme fırsatım var ne yapmamı önerirsiniz.
  Ha bide neşe illa birine yemek ısmarlamak istiyorsa ben kayseriliyim her konuda yardımcı olurum :):)

  Diye birşey sormuştum size de mustafa bey yardımcı olursanız sevinirim

  (0)
 28. nizam

  arkadaşlar yorumları okudum şöyle samsung s3 lerden konuşulmuş cihaz mükemmel bi cihaz sipotlar olmasa orjinaline güçmü yeter iyiki spotlar var yoksam bi cihazı 1 1500 alırsın adamlar koçlar gibi yapmış ben memnununu internet mükemmel fes mükemmel algılama mükemmel alanda yazmış almayanda alın kardeşim alın cihaz harika esen kalın

  (0)
  1. vahdet

   ya kardeş bende internetten s3 mini die bi tlf aldım 190 tl ye bende wifi yok ve internete giremiyorum ıme baktım a52 die simens bi tlf cıkıo peki nasıl çalıştırabilirim yardımcı olurmusunuz bana

   (0)
 29. nizam

  ha bide navigasyon mükemmel orjinallerine taş çıkardır andoroitten indir kur mükemmel cihaz birebir adı spot çin işte sadece cihazın püs noktası android olan bi cihazın imeilini attırın eger attırmazsanız cihaz sorun yapar sorunda diyelimki eski 3310 noki yanın imeilini attırdınız cihaz 3310 noki olarak çalışır internette zayıf olur 3g işlemez 2 gden çalışır android telin imeilini attırırsanız cihaz birebirdir bunu bilen yok işte yardımcı oldumsa ne mutlu bana

  (0)
 30. nizam

  bakın arkadaşım medceell demişiniz inanın okadar para verilmez dedigim gibi android işlemci bir telefonun imelini bulun attırın telefoncularda var 5 veya 10 tl ye atıyorlar bakın ozaman cihaza ya adamlar hertürlü özelligi vurgulamışlar saten olan programı gerekli programları android sitelerinden indiriyorsun orjinal s3 lerde böyle hazır lokma yok oyun olsun bilgi belge olsun o siteyi yani goople player göreceksin ordan indirip kur mutlu olursun şimdi arkadaşlar burda işin esbirisinde bilende yazmış bilmeyende cihaz güzel her türlü özelligi sizin elinizde indir kur kolay ve basit yani alın çag hızlı yüksek paralar baglanmaz 300 400 al işini görür ama dikkat et androidli olsun

  (0)
 31. ahmet

  herkese slm arkadaşlar bana suriyeden samsung s3 geldi kayıtlı ama birebir orjinal deyilorjinal kapatığımda samsung s3 yazıyor aldığım ise andiront yazıyor nasıl değiştirebilirim

  (0)
 32. Can

  S2- S3 bence hepsi boş.. kullanıma gore degısıyor ama kımsenın bahsetmedıgı bırseyden bahsetyım.. Telefonun sar egerlerı. yanı kısaca yaydıgı radyasyon degerlerı çok onemlı. Çin mallarında cok cok daha yuksek oluyor. Bıldıgın radyasyonla yasıyorsun. o yuzden dıkkat etmek gerek. Hersey bir yana orjınal telefon almaya bakın.. mesela ben s2’de mhl ıle hdmi yapıp nete tv den gırmek fılm ızlemek, oyun oynamak gibi bazı fonksiyonları kullanıyorum dock statıon da var daha ne olsun teknolojın geldıgı son nokta. 300 tl fazla vermmek ıcın bosuna kasılmaya gerek yok aslında.. ha ucuz telefon ıstıyorsanızda. para bırımı tl den dusk olan ulkelerden satın alabılırsınız. ben bılgısayarımı suudi arabıstandan getırtmıstım..

  ayrıca dusuk model bır telefon aladıgınız llakı strabıl romlarla androıd surumu yukseltebılırsınız. androıd cok geniş bence ugrasmaya eger ama w8 de patlamak uzere :)

  (0)
 33. Sıradan Biri

  Anlamadığım bir şey var çok sık bir şekilde böyle tipler karşıma çıkıyor kendimi tutamaz oldum sonunda;
  Arkadaşım kalkmışsın böyle bir konu hakkında yazı yazıyorsun teknoloji konusundaki bilgini yargılamıyorum ama mail diye yazdığını sonraki yazılarında emei diye düzeltme ihtiyacı duyuyorsunda insan bilmese bile açıp bakıp araştırır nasıl yazıldığını. IMEI olmasın o dediğin… onu da geçtim sen sonrasında bunu kalkıpda ımeı diye yazmaya kalkarsın şaşırmam doğrusu :) ingilizce bir açılıma sahip olduğu için yazıyorum buraya da öğren tamam mı :)
  imei : International Mobile Equipment Identity (Uluslararası Mobil Cihazı Kimliği)

  (0)
 34. _Erdi_

  Selamın aleyküm.
  Mustafa biladerim bi kaç sorum olucak cevaplarsan sevinirim.300-350 lira bi bütçem var.yaklask 1 aydır kafama uygun yeni dokunmatik ekranlı telefonlardan bakıyrum. Bi kaç arkadaşmda grdüm samsung galaxy ice’lar cok hosuma gtti şuanki piyasanın teknolojik özellikleri ice’da yeterince olmasada beni tatmin edebilen bi telefon.telefonun 0 fıyatları 450-500 arası 2 el fyatları temizligine göre 200den 400e kdar var nette 2.el temiz bütçeme uygun bitane arastırırken sahibındende 315 e 0 galaxy ice ilanı gördüm.ilanı ilk gördügmde çok mtlu oldum. Snra bi sakatlık var bu iste diye aklıma bi süphe dustu. Adamı aradım. Karsıda fatihdeydi heralde. Sordum tfnu nedır flan dye. Orjınal spot mal gümrük malı 2 ay dukkan garantısi var dedi..benim sorum.
  -bu telefonu aldgmda ne gbi sorunlarla karsılasabilrim
  -2 ay snra telefon kapanırsa baska bi imei numarası üzerinden tekrar actırabilırmiym.?
  -telefonun arkasında made in kore yazısını ve actımda *#06# yaptgmda cıkan imei numarasnın bataryanın altndaki numarayla uyusması telefonun orjinal yani baska bi telfnun imei si ile klonlanmamıs oldugunu gösterirmi.?
  -bu orjinal 0 spot telefonun normal burdan alınan 0 telefondan garantı dısında bı farkı varmı.?
  -ve telefonun gercekten orjinal spot oldugunu tam olarak nasıl anlarım. Orjınal ıle cakma arasndakı farkı blrm ama bundada ole anlaslyomu.
  .Smdıden ck tsk edrm tkrar.Cevaplarnı ve tavsyelrnı sbırszlıkla bklyrum..))

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Merhaba Erdi, sırayla cevap vereyim.

   1- Telefonu aldığında kamerasını kontrol et(video kaydet, resim çek falan), internete bağlanmayı dene, ayarlarını falan dene. Yani karşılaşabileceğin sorunlar uçsuz bucaksız. Her şey çıkabilir karşına ama genelde internet ve kamera sorunları çok sık oluyor. Bunlara bakarsan pek sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Alırken mutlaka 2 gün deneme süresi istersen daha iyi olur.

   2- Telefon imei numarasından dolayı kapanırsa tekrar yeni imei attırarak açtırabilirsin tabi ki. Bunu 40-50-60 TL civarlarında fiyatlara yapıyorlar fakat genelde replika satanlar kapanma olayına garanti vermek zorundalar. Alırken “Kapanırsa getiririm ağabey.” demen senin için yararlı olacaktır.

   3- Telefonun arkasında “Made in Kore, Made in China” gibi şeyler yazıyorsa orjinal spot değildir. Orjinal spot denilen olay, KVK garantili telefonlar ile birebir aynısının olması. KVK garantili telefonlarda hiç gördün mü made in china falan? Ben görmedim ama orjinalinde varsa şayet spotunda olması doğaldır. Zaten spot ise imei numarası mutlaka başka telefonun numarasıdır. Bunu anlamak için müşteri hizmetlerini arayıp “Cihaz modelim sizde ne olarak görünüyor?” diye sorman yeterli olacaktır kardeşim.

   4- Orijinal spot’un garantilisinden hiç bir farkı yok.

   5- Spot ile gerçeği arasında farkı anlamak için 3-5 dk incelemen gerekiyor telefonu. Öncelikle dokunmatiğini zaten anlarsın. Telefonu almadan önce samsungun web sitesinden telefonun özelliklerine bakarsın. Android sürümünü zaten söylerler. Cihazdan ayarlar bölümüne girersin. Android sürümüne bakarsın. Uymuyorsa bu işte bir şeyler vardır. Güncelleme yapmış olabilirler ama orijinal spotları satmadan genelde güncelleme yapmıyorlar insanlar baktığı için. Onun dışında kamera çözünürlüğüne, hızına falan bakarsın. Özellikle Ram değerine bakman çok önemlidir. Bu gibi detaylı özelliklerine bakarak anlayabilirsin.

   350 TL civarlarına Sirkeci’de Doğubank var. Oraya gidersen Galaxy Ice’dan daha değişik telefonlarda bulabilirsin o fiyatlara. Replika telefoncuların bulunduğu yer. Hem bakarak almış olursun. Özellikle spot telefonları netten almanı tavsiye etmem. Adam bire bir aynısı der. Kargo ile bir gelir alakası yok. Sirkeci’de Doğubanka gidersen daha sağlıklı karar verebilirsin.

   (0)
 35. seckin

  muhabbetlere baktım da bayağı açıklayıcı mustafa kardeş ben 2 gün önce aldım kargo bi gün de getirdi istanbuldan kırklareline benim paylaşmak istediğim şu facebook reklamlarında gördüm samsung galaksi s ııı şansa doldurdum formu 2 saat sonra bi bayan aradı onaylıyormusunuz dedi onaylıyorum dedim kapıda ödeme evet dedi 3 iş günün de gelir dedi 1 gün de geldi şaşırdım heyecanlandım aldım başladım kurcalamaya ama bi türlü batarya kapağını açamadım tam 3 saat uğraştım etiketinde gösteriyor ama korktum elimde kalıcak die en sonun da facebook hesabımda yazdım açmasını bilen varsa yazsın anlatsın eş dost anlattı koptular gülmekten ee haklılarda bu kadar teknoloji içindeyim ama kapağı açamadım sonra youtube den arattım oradan izleyerek açtım en sonun da sim kartı sd kartı taktım açtım telefonu ilk başta oo dedim çok iyi fakay camera özelliği çok vasat soluk bir görüntü hiç te dopadan esinlenmiş gibi durmuyor dedim sonra wi-fi yi aradım aradım yok bulamadım yok oğlu yok. mesaj yazmaya girdim tabii çok zor geldi dokunarak yazma ama wi-fi olsaydı satmazdım face hesaabıma ilan verdim aldığım fiyata veriyorum dedim 190 tl ye tabii millet arayan arayana 2 saat sonra sattım ne zararım nede kar ım oldu bu işte ama gizli bir deneyim kazandım reklamlarda göründüğü gibi değilmişdiceksiniz ki niye aldın göze aldım bu fiyata dedim illa bişey vardır ama hiç ummadığım özellik olmayın ca soğudum sattım bildiğiniz bi site varsa söyleyin tekrar alıcam alıcısı çok bu modelin elinde patlama olasılığı yok hemen satabilirim yeterki orjınalı gibi olsun ama replike olsun ucuz olsun ömrü umrumda değil her yeni bi gün de yeni model çıkıyor ömürlük kullanmayacağız dimi varmı bi bildiğiniz site ve son olarak bi telefona 300 den fazla para hayatta vermem sabah sı yeni modeli çıkıyor fiyatı düşüyor aynı borsa gibi gerek yok öle 700 lere 500lere 1000 lere

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Paylaştığın için teşekkür ederim Seçkin. Bunu yeni alacak arkadaşlar okursa çok yararlı olabilir. Tecrübe konuşuyor sonuçta :)

   (0)
 36. _Erdi_

  eyw üstadım saolasın. Alırsam bu telefonu zaten ya gdip kendm alcam. Yada kargoya kapıda ödeme ypıcam kapıda bi 20dk incelerm bn onu parayı vermeden..)
  -bu orjinal spotların imei si mutlaka kopyadır diyosun olmayan yokmu peki. Olmayanı varsa *#06# yapıp ckan imei telefonun arkasndakiyle tutuyorsa kopya imei degil kendi imei si diyemezmiyiz,?
  -bıde made in ne yazması gerekiyor.
  Sagolasn bu kdar ilgilendigin için üstadm. Bu spotları arastırmak içın dün 4 saat forumlarda flan arastrma yptm hcbri tam kesin bsy yazmamş. En son buraya denk geldm. Allah razı olsun herseyi yazmssn..)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Yani spotun amacı zaten kopya imei numarası kullanarak vergiden kaçmak. Eğer ki imei sahte değil gerçek ise zaten Mobil Cihaz Kayıt Sistemi(MCKS.GOV.TR) bilgisi vardır. Onun bilgisi olunca da vergiden kaçamıyorlar tabi. O zaman da spot olmuyor işte, garantili oluyor :) Tutuyorsa zaten asla kapanma olmaz, bunun en güzel yöntemi müşteri hizmetlerini aramak kardeşim. Sen arayınca onlar senin cihaz bilgilerini biliyor imei numarasına göre. Şayet müşteri hizmetleri sana “galaxy s3 kullanıyorsunuz.” derse imei numarası sahte değildir. Farklı bir telefon söylüyorsa, numara sahtedir.

   Made in diye bir şey yazmaması gerekiyor. Telefonun üstüne orijinallerde hiç made in yazdılığını görmedim ben şahsen. Bataryada China, Korea falan yazabilir de cihazın üstünde yazıyorsa sakat bir durum. Ben hiç denk gelmedim ve görmedim de. Spot kullanan arkadaşlarım da var, onlarda da yok sanırım. Bakar bilgi veririm sana :)

   Ne demek kardeşim, sen sağ ol. Aklına takılan başka bir şey varsa sorabilirsin.

   (0)
 37. _Erdi_

  eyw saolasın..) yk ben telefonun üzerinde yada bataryasnda degil hani arkada bataryanın altında imei numarasnın yazdgı yerlerde made in kore flan yazıyo ya orayı dyorum orjin spotlarda ne yazması lazm diye.? gerçi bu yeni dokunmatik telefnlarda yazıyomu blmyorum ama.. Bu arada sen istanbuldamı ikamet ediyosun..)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Ben hiç görmedim, daha doğrusu bataryayı kaldırıp da bakmadım yani altına. Bilgim yok, yanlış yönlendirmeyeyim seni :) Evet İstanbul’da ikamet ediyorum ben, avrupa da.

   (0)
 38. mehmet

  ya benim elimde kaçak galaxy s 3 var. tuş kilidini açarken desen kullanıyordum fakat kardeşim oynamış ve fzla sayıda desen denemesi yapıldı diyo google hesabı istiyo bnde hesap şifremi unuttum bi türlü açamadım. nasıl açacağım yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   play.google.com adresine girin ve giriş yapmaya çalışın. Orada “şifremi unuttum” bölümü var. Gerekli adımları izleyin, şifrenizi alın yapamıyorsanız telefona format attırmak zorundasınız. Aldığınız yere götürürseniz size ücretsiz yardımcı olabilir veya herhangi bir telefoncu dükkanına götürürseniz çok cüzzi bir miktara halledebilirsiniz.

   (0)
 39. almila

  ya bende galaxy S3 aldım 200 tl ye kaçak olduğunu biliyorum ama orjinaline param yetmedi :D pişman mıyım bilmiyorum .. ama düzgün bişekilde kullanamıyorum bile :S ve ordaysanız biraz yardımcı olun da bu telefonu birlikte çözeLim :D

  (0)
 40. emre

  ben bu hafta için s3 almayı düşünüyorumda 450 tl ye de anroid di hakkında bilgi verirmisiniz 4,1 dediler bana oyunları çince açmasından korkuyorumda ben – sizce çakma galaxy s3 mü yoksa orjinal s2 mi daha iyi :d

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Ben orjinal s2 kullandım Emre ve çok memnundum. 450 TL’lik s3 yerime orjinal s2 almanızı tavsiye ederim. Hem daha garanti olur hemde özelliklerine bakarsanız s2 daha iyidir. İkinci el dahi olsa s2 her zaman replika s3’den daha iyidir diyebilirim. Yorumlarda çakma s3 alanların görüşleri var, “dokunmantiğine mahallece dokunmamız gerekiyor.” şeklinde komik açıklama dahi geldi :)

   (0)
 41. Ömer

  Sa arkadaşlar. Elime bir samsung s3 geçti şimdilik sadece özelliklerine vs bakıyorum internete girme , wifi balantısı veya herhangi bir sorun yok. yüz okuma kilidi ve diğer ayarların hepsi çalışıyor. Dokunmatiğinde hiç bir zorluk çekmeden tek bir tıkda alıyor. kamerasının özellikler kısmından baktıgımda 8 mp vs mevcut. şu an kullandığım telefon Nokia c6-01 onunla çektğim fotoğraf boyutları ve bugün elime geçmiş olan s3 le çektiğim boyutlar hemen hemen aynı. kalite bakımından da öyle. Ancak bir kaç telefoncuya sordum biri çin dedi diğeri kore felan. Bataryanın altında vietnam yazıyor. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. birde son olarak telefonun işlemcisinin hızını vs gösteren bir ayar menüsü varmı içinde. ben bulamadım da :S

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Merhaba Ömer, Bataryanın altında Vietnam yazması normal. Bataryayı çıkarttığın zaman gövde de “Made By Samsung” yazması da gerekiyor. Bunun dışında Uygulamalar-Ayarlar-Cihaz Hakkında-Durum menüsünde IMEI numarası bulunuyor. http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php adresine girin ve sorgulatın. Şayet “İthalat yoluyla kayıt edilen imei” yazıyorsa ve cihazınızın modelini doğru göstermiyorsa spot’tur. Orijinal midir değil midir onuda RAM’e bakarak anlayabilirsin. Menü tuşuna basılı tutun. Çıkan alt menüde en solda bulunan parçalı kek gibi bölüme tıklayın. Ram bölümüne geçin. 832 MB civarında ise işlemcisi normaldir. Onun dışında Cihaz Hakkında bölümünde kernel sürümü, android sürümü gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

   (0)
     1. Mustafa Yazar Hakkında

      O halde problem yok, spot olsa bile orjinaldir. IMEI sorgulattığın zaman hangi cihaz çıkıyor?

      (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Çin malları çok değişiklik gösteriyor. Yani tek bir tane çin malı yok, yüzlerce var. Onun için kesin bir şey söylemek mümkün değil ama genelinde var.

   (0)
 42. şermin

  Merhabalar
  Geçen gün kuzenım galaksi s3 aldı 500 liraya inanamadım fiyatına ,bakmaya gittim.orijinal gibi hiç bir fark yok. dokunmatiği kamerası çözünürlüğü her özelliği orijinalle aynı.suriyeden getirtilmiş.bir telefoncuya gösterdik orijinal bu bataryası sahte sadece dedi. bende alsam mı almasam mı arada kaldım, alırsam bi sorun çıkar mı,kapanır mı. kapanırsa tekrar açtırabilir miyim, yoksa riske girmeyip 700 liraya galaksi s3 mini mi almalıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Merhaba Şermin Hanım, Dediğiniz olaya “orjinal spot” diyoruz. Orjinal spotların gerçeğinden farkı yok zaten, vergi verilmediği sadece ismi öyle. Kapanabilir mi? Tabi ki kapanabilir. Bu yol yasal değil, ondan dolayı fark edildiği zaman anında kapatılır. 40-50 TL gibi fiyata tekrar açtırabilirsiniz. “Eyvah kapandı çöpe atayım” gibi bir şey yok. Hatta alacağınız yer kapanmasına garanti verebilir. “Kapanırsa getir.” demelidir. Bunun sözünü alın. Tek riski şudur. Aldıktan 1 ay sonra teknik arızası olursa garanti kapsamına girmez. Örneğin 1 ay sonra kamerası çalışmazsa yapacağınız hiç bir şey yok. Telefoncuya götürüp tamir ettirirsiniz. Telefonun içi açılır ve değer kaybeder. Dikkatli kullanırsanız problem olmaz. Benim uzun zamandır kullanan arkadaşlarım var. Gayet memnunlar ama yok sıfır risk olsun diyorsanız da mini almanız daha mantıklı. Kafanız rahat olur, 2 yıl içerisinde arıza olursa gönderirsiniz garantiye. Yapar tekrar gönderirler.

   (0)
 43. Naim

  Gümrük malı diye aldım orjınalın tıpa tıpı değil biraz farkı var kameradan ve hafızasından 2 gb olmasından ve hattımı takıgımda rehberdekı kısılerı tanıyor fakat aramıyor arkadasla beraber aldık boyle bı sıkıntı cıkmadı benı uzen tek sey telefonu 850 tlye aldım ve telefonu satmaya goturdugunde cın malı 100 150 ye alırz dıyınce sok oldum orjınal alın garantılı alın 300 400 hatta 500 verın temız alın derım . Ayrıca telefonu pasportunu yapınca acaba orjınal olurmu ?

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Pasaporta işlerseniz telefon orjinal olmaz. Donanımı değişmez yani. Aynı özelliklerde gerçek imei numarasına kayıtlı olur. Bu da size bir yarar sağlamaz.

   (0)
 44. israfil

  s a kardes benım arkadas telefoncu s3 mini yi 300 tl gibi paraya getırtıyor orıjınal spot dedı bende bı bakıyım dedım getırtecek sence orıjınal spotmudur cın malı spot mudur ?

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   A.s kardeşim, valla ne desem yalan olur. Mini fiyatlarını pek bilmiyorum. Kvk garantili fiyatlarına bak, arada çok fark varsa orjinal değildir ama mini fiyatları 500 TL civarında ise orjinaldir. Yanlış yönlendirmek istemiyorum yani

   (0)
   1. israfil

    eyvallah kardesım sagol ben teknosa da bımekste 800 900 civarı bı yerde spot 400 e gordum kullanma ımkanım olmadı bu arkadasta 300 falan deyınce bu kadar fark dogru mu gıbısıne sorayım dedım orjınal spot oldugunu nerden anlayabılırım kardesım

    (0)
    1. Mustafa Yazar Hakkında

     *#06# yaparsın. IMEI numarasını http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php bu adresten sorgularsın. Şayet telefon modelini doğru gösteriyorsa spot değildir orjinaldir. Farklı telefon çıkıyorsa spottur. Orjinal spot olup olmadığını da ancak kullanarak anlayabilirsin. Dokunmatik hassasiyeti, ram’i, hafızası, kamerası, wifisi gibi özellikleri denemen gerekiyor.

     (0)
 45. gülbahar

  s3 fiyatları 1000den başlayıp gidiyor. bir de 2 yıl ithalatçı firma tarafından adınıza kayıtlı fatura gönderilecektir diyor. sizce bu sitelerden mi alayım yoksa en temizi gidip teknosanın kendi şubesinden 1350ye falan mı alayım? sonuçta teknosa samsung türkiye garantili. ama fiyat farkı 350 sizce ne yapayım?

  (0)
 46. gülbahar

  bir şey daha sormak istiyorum. bu elektronik eşya mağazalarının spot satma ihtimali var mıdır? ithalatçı firma tarafından nasıl 2 yıl garantili oluyor. bu ithalatçı firma dedikleri nedir. ben şırnakta görev yapan bir memurum. burada kaçak telefon satan yerler var. adına spot diyorlar. s3ün garantilisine 1300,kaçağına 900 diyor. s2nin garantilisine 1000,kaçağına 700 diyor. s3 mininin garantilisine 800 derken, kaçağına 600 diyor. hiçbirine inanasım gelmiyor. kafam iyice karıştı. ona dedim ki ithalatçı firma garantili ne demek dedim. o firmalar bugün varsa yarın yok dedi.ha kaçak almışsın ha ithalatçı firma garantili almışsın dedi.ikisi de aynıymış yani. şeytan diyor ki git teknosanın kendi sitesinden al. bu ne ya. kafam iyice karıştı.

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Konuyu okumadınız herhalde. 300 TL için garantiden vazgeçilmeyeceğini söylemiştim. En azından benim görüşüm öyle. Riske gerek yok.

   (0)
 47. gülbahar

  yazdıklarınızı okuyordum. devamını okuyamadım. benim gidip mağazadan alma gibi bir durumum olmadığı için internetten alacağım mecbur. orjinal ürün satan siteler hakkında bilginiz var mı? hangi siteler daha güvenilirdir? arkadaşlarım teknosa,vatan computer, falan diyor. bana isimlerini söyler misiniz? madia marketin internet üzerinden satışı var mı? aslında şuan orada fiyat daha uygun gibi.

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Hepsiburada ve gittigidiyor sitelerinde hem spot hemde orjinal bulabilirsiniz. Onun dışında akakce, sahibinden, daybuyday siteleri mevcut. Hepsi güvenilir siteler bakabilirsiniz. Daybuyday sanırım şuanda kampanya var 1150 TL’ye 2 yıl kvk garantili veriyorlar. Göz atın isterseniz. Bu saydığım sitelerden gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz. Kendini ispat etmiş firmalardır.

   (0)
 48. emre

  iyi günler ben bişey daha sorcam 750 tl ye spot s3 almayı düşünüyorumda ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim sence bide sportlar orjınallerle aynı oluyo diyorlar ……. telefonu aldığım zaman ımel flan bi takım kayıt yaptımalımıyım :)

  (0)
 49. önder

  arkadaşlar d**** store adlı sitede 699 tl ye note var 8 mp kamera 5.5 ” ekran , 2 mp ön kamera , android jb,hd video kaydı falan sizce alınır mı daha özellikler ve video tanıtımı var youtube a mükemmel benzerlik yazın zaten o sitenin telefonları çıkıyo note 2 sine bakın,si&&&&ce alınır mı daha ucuza bulunur mu ama bakın

  (0)
 50. nesrin

  meraba arkadaşlar.
  kore malı galaksi s3 telefonum var orjinalınden bi farkı yok ben kullanıyorum. memnunum da kamerası özellikleri vs her şeyi süper. kapanma olayına da gelecek olursak onu açtırabiliyorsunuz veyahut başka bir telefonun numarasını ona okutuyorsunuz ve sorunsuz kullanabiliyorsunuz. almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim

  (0)
 51. Doğukan kotan

  bende s3 almak istiyorum çakma çakma ama garantili olucak ve bana istanbulda ner de satılıyor yardımcı olurmsuunz 300 tl kadar çıkabılrıım meail atarsanız sevinirim :;)

  (0)
 52. şule

  mustafa bey merhabalar bende s 3 mağduruyum :) şifresini unuttum bu konuda yardıma ihtiyacım var bi çok telefoncuya gönderdim ama yapamadılar

  (0)
 53. muammer

  herkese merhabalar bende bi s3 aldım telefon 1.sınıf birebir aynısı hiç bir değişiklik yok her şey aynı 500 tl fiyatı güzelde bi telefon yapmışlar bire bir benzeri

  (0)
  1. braveheart

   Arkadaşlar bende S3 mini almayı düşünüyorum. Normal fiyatı 700-900 TL arasında ama REPLİKA olunca fiyatı 200 TL ye kadar düşüyor. Ayrıca
   ÜRÜNLERİMİZ KENDİ BÜNYEMİZ TARAFINDAN 2 YIL SÜRE İLE TEKNİK SERVİS GARANTİMİZ ALTINDADIR. CİHAZLARIMIZ SIFIR OLUP YURT DIŞINDAN TEMİN EDİLMEKTEDİR.ÜRÜN ORJİNALİ İLE BİREBİR ANDROİD CİHAZDIR KAYDI TARAFIMIZDAN YAPILMIŞTIR,SONRADAN KAYITTAN DÜŞME İHTİMALİ KESİNLİKLE YOKTUR diye garanti veriyorlar. Tavsiye eder misiniz, bilgisi olan varsa lütfen yazsın….

   (0)
   1. Mustafa Yazar Hakkında

    200 TL’ye olan yan sanayidir Ahmet. Orjinal değildir yani, asla memnun kalmazsın. Özellikleri seni pek tatmin etmez. Kesinlikle uzak durmanı öneriyorum. 200 TL’yi çöpe atmış olursun. Spot alacaksan bile 400-500 TL aralığında orjinalleri var. Onları alırsın.

    (0)
 54. niyazi

  arkadaşım dün eminönünden 300 tlye s3 aldı kamerası dokunmatiği herşey orjinal gibi satıcı bozulunca getir yenisini veriririm diyor benimde almamda sorun olur mu?

  (0)
 55. kamil

  benim abim şırnakta asker bana parayı gönder sana gönderim diyo 700tl civarındaymış bende cok istiyom ne yapayim alıyımı almayımı param bosuna gidermi

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Telefonun size göre sağ tarafında bulunan şeffaf tuşuna basın. Mesajı Kaydet veya Ayarları Kaydet şeklinde bir şey olması gerekiyor. Şayet yoksa otomatik kaydetmiştir. Bir süre bekledikten sonra tekrar bağlanmayı deneyin.

   (0)
   1. safa

    s.a kardeş bende kore malı aldım fabrika ayarlarına döndüm açılışta samsung yazıyordu şimdi android yazıyor ve şebeke gelmez oldu nasıl aşabiliriz bu sıkıntıyı yardımcı olursanız sevınırım şimdiden tşk ler

    (0)
    1. Mustafa Yazar Hakkında

     Sanırım imei numarasının kaydı silinmiş. Aldığınız yere götürmeniz gerekiyor veya 40-50 TL’ye herhangi bir telefoncu da yapabilir.

     (0)
     1. safa

      TEKRARDAN IMEI CAKILACAK YANI BU SEFERDE ADAM 3310 U YAPAR BEN INTERNETE GIREMEM FALAN FILAN SANS YOKKI KARDES BIZDE SAGOLASIN

      (0)
 56. memo

  s3 kore malı aldım gayet güzel eksi yanı mp3 dinlerken sesi çok düşük çıkıyor zil seside çok az geliyor ve tr yede 3 sene kulanıyosun 3 seneden sonra pasaport bulup işletmen lazım

  (0)
 57. hüsmen

  hocam ben 700 tl ye telefoncu bı arkadasımdan bu gun aldım kaçak getirdiğini söyledi orjinal i de var onda sıfır satıyo yani telefoncu oldugu için makina orjinaliyle bir e bir aynı heryerini kontrol ettim ancak garanti veya fatura yok kapanmaya karsı garanti verdi sadece bi arıza fılan olursa yıne bakarım dedı kamerası 8 mp sonra yüz tanıma var sonra androi orjinalinde şuan 4.1.9 bunda 4.2.9 android var bi android orjinalinden yüksek internet e telefondan tıkladıgın gibi hemen bağlanıyor o hani yuvarlak bi işaret çıkıyoda bekletme oluyor ya hiç öyle bişey yok tıkladıgın gibi istediğin sayfadasın hiç problem yok çok memnunum makineden 3g den bile görüşebiliyorum kameralı konusma yani süper makina çok memnun kaldım ve ben aldıktan sonra aynı günde 3 arkadasımda baktı sağına soluna cok hoslarına gıttı onlarda sipariş verdi yok böyle bi makina on numara :) çok memnunum

  (0)
   1. vahdet

    hocam ya bende s3mini zırbırtısından aldım wifi hiç yok kore malı.ınternete giremedim yardımcı olurmusun abudık gubıdık şeyler yazıyo ayarlarında ha birde imei siemens a52 bi tlf :D kayıtlı

    (0)
     1. vahdet

      peki ıme degiştiremezmiyim ben bunun ozaman girmezmı hocam vay ya salaklık böle bişey ha bırde ilk saat yolladılar neşeye oldugu gibi sorna tlfonu :D

      (0)
     2. Mustafa Yazar Hakkında

      Neşe zaten bir facia :D imei değiştirirsin de internete bir yararı olmaz. Değiştirsen de yine wifi olmayacak, donanım desteklemiyor çünkü. Değiştirmekten başka çare yok maalesef.

      (0)
 58. ercan

  Arkadaşlar sakın sakın sakın öyle bir yanlışlık yapmayın ben aldım. eşşeklik ettim ucuz mal alacak kadar aptal değilim düşüncesine tamamen katıldım 5 yaşında oğluma verdim oyuncak tel niyetine oynuyor

  (0)
 59. isimsiz

  ben gecen hafta 1300 tlye s3 aldm. her seyi tamam orjinal tamam ama bataryasi 18 saat anca dayabiliyor. sabah sarjdan çıkarıp aksam yeniden takmak zorunda kaliyorum ve bataryasinda made in china yaziyor. ama bataryasi gözümün önünde kutusundan çıkarılıp takıldı. ilk çıktığı siralarda abim 1800 tlye aldi. ayni telefoncudan. bulunduğum sehrin en iyi yeri. ama abiminkinn kutusundan cikan broşürlerde arapca yok benmkinde arapca da var. spot oldugundan korkmaya basladm. bi yorumda bulunabilir misiniz??

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Ayarlar bölümünden telefonun imei numarasını öğrenin. Daha sonra “imei sorgulama” diye aratın google’da. numarayı sorgulatın. şayet Galaxy S3 cevabı gelmiyorsa, spottur. Sanırım anlamak istediğiniz de sadece bu. Spot mu değil mi?

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Üretir neden üretmesin. Yapım numarası değil, *#06# tuşlayın, imei numarası ekrana gelecektir.
   xxxxxxxxxxx / xx gibi bir şey çıkması lazım.

   (0)
 60. isimsiz

  Üretici: Samsung Korea Pazar Adı: Samsung Galaxy S3
  GT-I9300 Model Bilgileri: Samsung Galaxy S3 GT-I9300 yaziyo. ve ithalat yoluyla kaydedilen emei diyo. sorun yok öyle degil mi?

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Ayarlar bölümüne girdiğiniz zaman Wifi ayarları falan varsa wifi var demektir. Şayet yoksa yükleyemezsiniz. Donanım desteklemiyor, yani ne yaparsanız o telefon ile kablosuz internet bağlantısı kuramazsınız.

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Çıkması gerekiyor, bir şekilde imei numarasını öğrenip sorgulatmanız lazım. Bir yöntem daha var. Kullandığınız hattın müşteri hizmetlerini arayın, “telefonum sistemde hangi model olarak görünüyor?” diye sorun.

   (0)
 61. Yasin

  arkadaşlar yorumları okumadan yazıyor sorunlan çoğu sorunun cevabı zaten yukarıda yazıyor
  abicim muhabbetlerine çok güldüm herşey için teşekkür ederim Allah razı olsun abi kendine îyi bak

  (0)
 62. özgün

  panpa samsung galaxy s3 sipariş verdim 289 tl ye birebir orjinal ve kapanmaya karşı 2 yıl garanti imei benim adıma kesilecekmis ne diyon bu işe panpa

  (0)
 63. Okan

  arkadaşlar burada bir telefoncu da s4 gördüm biraz uğraştım sağına soluna baktım orijinaliyle.hiçbir fark.göremedim.. 1000tl fiyat verdi, imei başka telefona kayıtlı ama eski telefonün varsa tamamen garantili olur dedi. dubai den gelme ve birebir orijinal ürün dediler yine de guvenemedim :/ dokunmatik, hız ve kamerası gerçekten çok iyiydi..

  (0)
   1. Cengiz

    Ya Ben çakma S3 aldım daha bugün herşeyi güzel dokunmatiği özellikleri fln herşeyi dört dörtlük on numara ama bi sorun var ön kamerasıda güzel normal kamerası bulanık gösteriyor onun bi çözümü filan varmı ?

    (0)
 64. Barborosbarboros

  Çok affedersiniz ama buradaki. Arkadaşların hepsi. Salamış. Yani yok. Ekrana. Dokunduğunda. Çatlamış. Yok efendim telefonlar da. Ses. Yok. İnternet’e. Hemen. Giremezsiniz. Yok. Kıl. Yok. Yün gerçek. Android yani. Mtk üzerine. Kurulu. Son. Bir. Yıldır 6577. 6589. Modeler. Sizin. Orijinal. S3. Ve borijinal. iPhone 4 s ınizi. Ezer. Geçer. Nerdenmi. Biliyorum. Bu. Telefonları. Biz. Getiriyoruz. Bizzat. Çin’den. Bu. Telefonlar. En. Sıradan. E. Bay. Da. Bile. Fiyatları. 200. Dolar. La. 350. Dolar arası ve. Gerçekten ilgileniyorsanız. Yardımcı. Oluruz siz. Kopyanın. Kopyasına. Yana. Java. Yazılımlı. Tamamen uydurulmuş. Hïç bir. Şeyi. Çalışmayan. Ve. Android. Amblemine. Kanip aldığınız ve. Sahibinden. Com,da. Sag. Gösterip sol yemiş. Arkadaşlardansınız benim size. Bu cevabım bilmeden. Salamayınız. İyi. Bir. Kopya için 550. Tl. İle. 700. Tl. Yın ngözden. Çıkarın. Samsung s4. Açtığı. Tüm. Oyunları oynamazsa. Cihazı. Hediye. Edicim. İşte. Bu. Kadar atınız. Ama. Yuh. Yani. Editör. Sende. Kime. Hizmet. Ediyor. Yok. Orijinal. Spot. Sıfır 600 ntl ymiş samsung s 3. O. Dediğin. Bal. Kabağı. O miyı. Bir. Kopyanın. Fiyatıdır anca. Ben. Kimmiyim yulia. İthalat. Ve. İhracat. Firmasının genel yöneticisiyim aynı. Zamanda. Brösta. Aş. Nin. Sahibiyim aynı. Zamanlarda. Bilgi. İşlemciyim. ….

  (0)
 65. metin

  Merhaba arkadaşlar ben facebook tan galaxy s3 159 tl sipariş verdim 3 gün sonra gelcek daha ödeme yapmadım kapıda ödeme yapacağım ,adama sordum 2 yıl garantili orjinaliyle aynı sorun çıkmaz ve kesinlikle kapanmaz dedi lütfen facebook taki reklamdan alan varsa yardımcı olsun parayı vermeden geri verme şansım varken bilgi almak istiyorum ….

  (0)
 66. volkan

  Arkadaşlar
  Hanım radyodan 189 tl ye samsung S4 siparişi vermiş, bugün, yarın kargo getirecek, alan var mı ?, ne gibi sorunlar yaşanıyor

  Acil bilgi lütfen

  (0)
  1. Hakan

   Ya arkadaşım keşke o parayı bir fakire verseydin daha iyi ederdin..189 TL.’ye S4 alacağını mı zannediyorsun..Paranı resmen sokağa atmışsın..Çakma çin malından başka bir şey gelmeyecektir.
   Nasıl inanıp alıyorsunuz hayret…

   (0)
 67. Hakan

  Arkadaşlar aldığınız sitenin ismini Google’a yazın..Peşine de şikayet yazın bakın nelerle karşılaşacaksınız..Bu tür siteler 2 ay da bir isim değiştirip başka bir isimle insanlarımızı kandırıyorlar..
  Sizin mantıklarınız 1.700 TL. civarındaki bir cihazın 250 TL. gibi neredeyse bedava fiyatına aynısını satacaklarını nasıl inanabiliyorsunuz PES DOĞRUSU….

  (0)
 68. Mustafa

  merhaba. kardesım benımde bı kac sorum olucak. bende s3mını almayı dusunuyorum burda fıyatı 350 ve çin malı degıl kacak sadece. arkadasım aldı kullanıyo bı sıkıntısı yok bende alıcam ama bu kapanma olayı bıraz gozumu korkuttu acıksı. bırde o saydıgın ozellıkler ekran kılıdınde yuz tanıma ısııgın kapanması vs kacak telefondada işe yarıyormu? cevap verırsen sevınırım tesekkur ederım sımdıden.

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Orjinal spotlarda bütün özellikler var fakat Çin malı veya yan sanayi mallarda özelliklerin çoğu bulunmuyor. Bulunsa bile randıman vermiyor. Çin malı almanı tavsiye etmiyorum ama orjinal alabilirsin.

   (0)
 69. Murat

  s.a kardeşim bende samsung glaxy s4 replika alacam .. 500 tl fıyatı bugun 1 saat baktım telefona kamerası ıyı ozellıkle dokunmatıgı gayet cok ıyı dıgerlerı gıbı değil . kamera ve dokunmatıkten baska hangı sorun cıkar ? kapanma olayına garantı verıyor telefoncu tanıdık zaten..

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Orjinal replika galaxy s4 şu anda 500 TL’ye satılamaz. Satılırsa zarar edilir. Mutlaka bazı özellikleri kötüdür veya hiç yoktur. Yüz tanıma özelliği, RAM’i, hafızası gibi özelliklerini de kontrol etmeni öneririm. http://www.mustafakirmizi.com/spot-kacak-cakma-samsung-galaxy-s4 bu konuya bakabilirsin. Android sürüm yükseltme olayını da telefoncuya sor. Bazı spot ürünlerde android sürümü yükseltmeye çalışırken telefon kapanabiliyor. Güncelleme olduğu zaman telefoncuya götürmen lazım. Onuda konuşursan problem yok.

   (0)
 70. bahar

  merhaba mustafa bey ben s3 mini aldim kore mali dediginiz gibi 6600 olarak gorunuyor maili,mus.hizmetlerindeninternet ayarlarini yaptirdim fakat 3g ozelligi yok,netten hicbirsey indiremiyorum neyapacagimi sasirdim…bu konudabilginiz varsa yardimci olurmusunuz

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Merhaba. Kullandığınız hat nedir ve tarifenizde internet paketi bulunuyor mu? Normalde Samsung Galaxy S3 Mini’de 3G özelliği bulunuyor. Şayet orjinal spot aldıysanız desteklemesi gerekiyor. Kablosuz internet(wifi) ile bağlanın internete, bir de öyle indirmeyi deneyin. Eğer indiriyorsa hattınızın internet bağlantısında problem vardır. Wifi üzerinden de indirmiyorsa telefonda sorun vardır. Bunları yaptıktan sonra tekrar yazın sonucu, ona göre bir şey söyleyeyim.

   (0)
 71. Hümeyra

  MUSTAFA bey, ben uzun zamandır s3 almayı düşünüyorum, yalnız bütçemi çok zorlamak istemiyorum. Bi arkadaşım 750 orjinal spot garantisiz sipariş edebilirim dedi kendisi de kullanıyor ve çok memnun, SIZCE onu mu alayım yoksa aynı fiyata 2yıl garantili S3mini’mi alayım? çok kararsızım Tavsiyeniz?

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Merhaba Hümeyra hanım, Orjinal samsung spot galaxy s3’lerin fiyatları 750 TL’ye kadar düşmüştür, doğrudur. Garantili mini mi yoksa spot s3 mü derseniz ben “spot s3” derim ama alırken gayet dikkatli olmanız gerekiyor. İnternet üzerinden kesinlikle almayın. Alacaksanız birebir elinizle tutun, her şeyini deneyin öyle alın. Hatta kabul ederlerse “2 gün kullanacağım sorun çıkarsa getiririm.” deyin. Doğru şekilde kullandığınız zaman zaten cihazda bir problem oluşmaz. Ben dikkatsizim kesin bir şeyler olur diye düşünüyorsanız da garantili mini almanızı tavsiye ederim. Sonuçta telefonda küçük bir arıza çıksa bile vereceğiniz tamir parası ile hem telefon değer kaybedecek hemde üstte para vermiş olacaksınız. Gerçek s3 fiyatına denk gelecek yani kısaca. Karar sizin.

   (0)
 72. murat

  galaxy s3 aldım kore malı ama içeriği diğerlerinden farklı düzeltme şansımız varmı bunu program yada yazılım attırsakolur mu wifi de yok uygulama yüklenirmi ..şimdeden teşekkürler

  (0)
 73. murat

  mustafa bende aldım 200 tl pazartesi gelcek. adama dedim nası bu fiyata verebiliyonuz bunu. biz gümrükten alıyoruz diyo bayiler ise ihalesini vergisini ödeyerek kvk veya genpa garantili olarak alıyolar masrafları çok diyo. orjinalmi diyorum değilse kesin geri göndercem %100 para iadeli diyo eğer en ufak bi değişikliği varsa bayide satılanlardan diyo kasasında veya kullanımında diyo o kadar garanti veriyo orjinal bayilerde satılanlardan olduğuna adam bende tmm dedim. eğer en ufak bişe varsa 1 hafta içinde kargolucam geri. zaten kargocunun yanında bakçam parayı vermeden

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Fatura gönderir göndermesine de 200 TL’ye orjinalini veremez. Ya Çin Malıdır yada yan sanayidir. Bence alma ama kargoyu alırken parayı vereceksen, önce aç özelliklerine bak öyle teslim al derim.

   (0)
 74. Hatice

  Az kaldı Neşe iki olma yolunda ilerliyomuşum :) Allahtan telefon elime geçmeden sitenizi buldum yorumları okudum yoksa telefon elimde patlamayacaktı :) Cuma günü sipariş verdim yarın geliyodu postaneyle kapıda ödeme olarak gelecekti teslim almam artık . Buda benim onlara kazığım olur onlar hep milleti kazıklayacak değiller ya :) Not:: Mustafa bey size ve Neşe hanıma teşekkürler ;)

  (0)
 75. Hatice

  Ahaha bu onlara kapak olur nasilsa mallari ellerinde patlayinca :) akşamdan bu yana bildiğim bütün atasözlerini söylüyorum kendime aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz, ucuzdur vardir bi illet pahalidir vardir bi lezzet: ) artik elimdeki telefonuma şarki bile söylüyorum beraber yürüdük biz bu yollarda beraber islandik yağan yağmurda diye canim telefonum3 yildir paldir küldür düşmekten cani çiktida giki çikmadi yavrumun :) huawei8230um.benim S3 sevdasina elimdeki

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   S3 alma komşu al, hayat bir spot ise köpürt beni pakize. bu atasözlerini de unutmamak lazım :))) en güzeli nokia 3310’du. yere atar maç bile yapardık, telefon çalınca maçı durdurur konuşurduk. geri devam ederdik, hey gidi günler hey :D şimdi elimizden kaysa kırılıyor bir tarafı

   (0)
 76. Hatice

  Daha ne ata sözleri geliyor aklıma düşündükçe başıma gelecekleri :) şimdi tam küçük emraha bağladım telefonum elimde ayrılamam şarkısını söylüyorum :) bi kötü gidipde yerine iyisi gelmezmiş ahahah bunu genelde erkekler ikinci hanımı alınca söylerler ama bunada uydurdum :)

  (0)
 77. Hatice

  Bi sorunum daha var benim onada el atarsın artık hayrına :) pc facebookta okey oynarken kapanıyor sürekli nedendir acaba ? kendimi bi an gazetede güzin abla köşesindeymiş gibi hissettim :)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Geldi geldi, yorumun önce kontrole düşüyor. Ben bakıyorum küfür falan etmişsen siliyorum, sonra onaylıyorum :))) Ondan göremiyorsun atar atmaz. Hiç bir programın crack dosyasını falan kurdun mu? Yani .dll uzantılı dosyalarla oynadın mı? ve bilgisayar aniden mi kapanıyor yoksa önce siyah falan mı oluyor

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Alla alla geçenlerde bende öyle bir sorun yaşadım. Çok uğraştım da yapamadım. Revo diye bir program var. Onla bakım yaptın mı hiç?

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Evet netten indiriyoruz, gereksiz dosyaları falan temizliyor, bakım onarım yapıyor falan filan. O işe yarıyor. Veya revo uninstaller programı nasıl kullanılır diye arat. Kullanım detaylarını okursun, sende yapabilirsin. Çok zor bir şey değil yani.

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   var var Türkçesi. gezginlerde deneme(trial) sürümü vardır. 1 ay kullanabilirsin sadece. o program hem bakım yapıyor hemde bilgisayarı hızlandırıyor. kur bakalım

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Orada Gereksiz Dosyaları Temizle vb. gibi bir çok ayarı var. Kalıntıları temizle vs.. vs.. Onların hepsini tek tek dene bakalım, düzelecek mi

   (0)
 78. Hatice

  O zaman sıkı dur :) S 4 zoomun çakmasının çıkmasını bekliyorum 4 gözle gözün kulağın haberde olsun çıkınca heber ver :) bide onu sipariş veriyim de geri gitsin
  ben bu işi sevdim :)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   daha bekleyeceksin, hemen çıkmaz ama çok fena bir şey yapıyorlar. 16 MP kamerası olacakmış. fotoğraf makinesi gibi böyle dışarı açılır kamera falan var. teknolojinin dibine vuruyorlar

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Geçenlerde bir fotoğraf makinesi gördüm nette. 16 milyon MP ve sadece 1 resim 800 GB boyutlarında oluyor. Ormanı çekiyorsun uzaktan, ağacın dibindeki böceklere kadar görebiliyorsun.

   (0)
 79. Hümeyra

  Mustafa bey konumuzla biraz alakasız olacak ama, Sizce S3mini mi daha iyi yoksa S2mi? Bazı sitelerde yorumlar S2 daha iyi diyorlar hem fiyatı uygun temiz 2.eli bulursan, bende bi ehil e danışam dedim sizin gibi? Sizce hangisini almak doğrudur?

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   S2 kullanmış birisi olarak yazıyorum bu yorumu. S3 miniyi de gördüm fakat bana sorsalar; S2 derdim ben. Bayanlara beyaz s3 mini daha çok yakışır diye tahmin ediyorum

   (0)
 80. Hümeyra

  Neden s2 derdiniz peki, ben içeriğine işlemcisine özelliklerine de önem veriyorum o yüzden takılıyorum, dış dizaynı o kadar önemli değil

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   S3 mini ile S3 aynı özelliklere sahip değiller. Arada özellik farkları ve haliyle fiyat farkı bulunuyor. S2’nin daha hızlı ve daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. belki S3 mini’nin bir kaç daha fazla özelliği vardır ama biraz da tarz meselesi. S2 derdim yani ben.

   http://www.samsung.com/global/microsite/galaxys2/html/specification.html

   http://www.samsung.com/tr/campaigns/s3mini/techspec.html#content

   Bu linkleri inceler misin. Karar vermene yardımcı olabilir.

   (0)
 81. Hümeyra

  Evet size katılıyorum, s2 temiz bulursam alacağım, Güncelleme sorunu olmaz insaallah, Bu riske gireceğim fiyatlar çok farklı çünki, Artık istiyorum android kullanmak, Ve çok para vermeden:)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Spot cep telefonu kullandığın zaman güncelleme yapamazsın. Yani çok uğraştırır seni. Alırken “güncelleme çıktığı zaman getireyim, siz güncelleyin.” demeyi unutma. android güzel, tavsiye ederim:)

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   IMEI numaranın sahte olduğu anlaşılmıştır. Aldığın yere git, başka bir imei numarası ile kayıt ettirmesini söyle. Aksi halde kullanamazsın. Kısacası telefonun imei numarasını değiştirmen gerekiyor. Çok eski bir telefon bulup, onun numarasını yeni telefonuna kayıt ettirip, eski telefonunu kırıp atman gerekiyor kısaca. Bunu da sanırım nasıl yapacağını bilmiyorsun, en iyisi aldığın yere götürmek.

   (0)
 82. fatih

  bende dubai mali samsung s3 var 1 hafta oldu ben mesaj yolluyorum karsi tarafa gidiyor fakat onlarin bana gonderdigi mesajlar bana ulasmiyor acaba yanlislikla bir yerinemi dokundum cihazin anlayan varmi sece mesajlar gelmiyor fakat bilgi mesajlari geliyor cozemedim gitti bu olayi

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   İlginç bir durum, ilk defa karşılaşıyorum. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi denedin mi? (Not: Fabrika ayarlarına dönersen bütün veriler silinir, önce yedeklemen lazım bilgileri.)

   (0)
 83. irem nur

  lütfen bana yardım et bn telefonumu çin malı olarak yani televizyondan aldım fakat şebeke yok çalışmıyor çekmiyor …lütfen yardım edebilirimisin

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Aldığın kişinin telefon numarası var mı sende? Onu ara ve de ki “telefonum kapandı, yeni imei adresi istiyorum.” şayet yakınınızdaysa yapması gerekiyor. Yakınında değilse başka bir telefoncuya götür. “telefonuma imei numarası attırmak istiyorum.” de. onlar yardımcı olacaktır. 50-60 TL para isterler sanırım.

   (0)
 84. Hatice

  Hoşbuldum hemde çoook hoş buldum valla :) siteye daldım çıkamadım yenilenmiş cici elbiseler giymiş neler olmuş böyle :) yazdığın bilgileri okuyordum süper olmuş ellerine sağlık ;)

  (0)
 85. esma Erzurum

  ya arkadas bendede bi replica s3 var bataryası şişmişti dedm bi batarya alıyım bir memleketi dolastım yok arkadas bi tane uretmisler sanki bataryanın sekline gelince 4 tane zımbırtısı var ustunde 3.8 V Lİ-ON 7.98 WH Seklinde yazılar var nasıl bulabilriz nerden bulabilriiz bi bataryayı yardımcı olursanız cok sevinirim

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Sanırım Erzurum’dan yazıyorsun Esma. Sanırım Çin Malı o. Parçaları nadir bulunur, internetten aramak daha iyi olur diye düşünüyorum. Gerçi orada çok kaçak satan yerler vardır, onların yerlerini bulup sorabilirsen de belki bulursun.

   (0)
 86. Hatice

  Cüzdanı kaptım geldim indirimi duyarda kaçırırmıyım hiç :) nede olsa bayanım demi alış veriş de maraton bile koşarız :) programlar ve web göz attım okudum biraz ;)

  (0)
 87. rafet

  s.a mustafa kardeş ben internetten o dedğn çakmadan aldm bir hata yaptım tel yanlış desenden kitlendi sonra kaç telefoncuya verdim acamad neyse geri gönderdik yaparz dedi 2 ay teli zor geri aldm geldi ama başka telefon açtım neyse telefon da şebeke cekmiyor imei arattım kapalı diyo ne yapabilirim yardımcı olursan sevinirim

  (0)
 88. sabrican soylu

  merhaba ben orjinal ama spot s3mini alıcam 350 liraya bunun imesie için turkcel bayisine 100lira verip pasaport vs işlemlerini yapıcaklar sonra kapanma olurmu ?

  (0)
 89. sinan

  iyi akşamlar, ben orijinal spot s3 mini aldım yaklaşık 6 ay oldu ve dün klon imei işte şu tarihte tlf kapanacak diye yasal uyarı mesajı geldi. evde eski kullanmadığım telefona ait sağlam emei var bunu s3 miniye nasıl aktarabilirim ilgin için tşk ederim….

  (0)
 90. ahmet

  ben bi tane kore malı s3 mini aldım herşeyi çok iyi ama oyunları açmıyor. android sürümü 4,1. duyduğum kadarıyla oyunları açması için bi kod yüklemem gerekiomuş nasıl yapılacak o iş ya da farklı bi yolu var mı?

  (0)
 91. Hümeyra

  Mustafa ağabey, Rica etsem şu konu da aydınlatırmısınız? Samsung Türkiye garantili S3 Genpa Kvk vs.. garantili olanlardan 100tl daha hesaplı, Tavsiye edermisiniz SamsungTürkiye garantili ürün, Riskleri varmıdır ne yapayım?

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Onların garanti kapsamına giren arızaları okumak lazım. 100 TL daha hesaplı olduğuna göre KVK kadar geniş değildir herhalde. En azından öyle bir tahminde bulundum şimdilik. Okuduktan sonra karar verilebilir ancak ama KVK’dan şaşmamak en doğrusu.

   (0)
 92. derya deniz

  merhaba bende galaxys4 aldım spot 140 tlye wifi var sözde telefonda ama ne baglantı ayarı var nede bağlanabliyorum sinirim bozuldu alcak arkadaşlara asla tavsiye etmem bunu kulancagınıza 33 10 kulanın vallah daha ii :D sizce ne yapmam gerekiyor telefoncuya göstrsem yapabilirlermi

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Merhaba, hayır yapamaz. Telefon donanımsal olarak desteklemiyor. Her ne kadar yazılımsal çözüm elde edilmek istense de sonuç vermeyecektir. Forever 3310

   (0)
 93. mazlum

  meraba mustafa abi ben arkadaştan orjinal spot s3 mini alacam
  9 aydır kullanıyor arkadaş telefonu kurcaladım iyidi
  400 e diyor ne önerirsin

  (0)
 94. Hatice Duran

  Amanda aman kim gelmiş :) tabiki ben uzun zamandır fırsat bulupda gelememiş. Selam iyi akşamlar Mustafa nasılsın yeni bi sorunum var :) tabiki benim için sorun müzik izdirmek istiyorum netten pc de ares yüklüydü artık çalışmıyor hangi programı yüklesem acaba?

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Selam Hatice hoş geldin:) iyiyim sağol sen nasılsın? BearShare diye bir program var. Onu kullanabilirsin müzik dinlemek ve indirmek için. youtube’dan video indirmek istiyorsan “convert2mp3.net” adresine girmek en kısa yol.Üstte “VideoURL” diye bir bölüm var. Oraya youtube linkini yazıyorsun. Sana mp3 dosyasını veriyor.

   (0)
 95. Hatice Duran

  Teşekkür ederim Musatafa iyiyim bende saolasın yazdığının başka bi versiyonunu imeshsetupu indirdim bende sen cevap verene kadar ama senin yazdığınıda indirdim amma lakin benim istediğim indirdiğim şarkıyı telefonumada atmak nasıl etcem bilemedim ben onu :)

  (0)
 96. Hatice Duran

  Selam Mustafa yine ben bu sefer sorunum çoooo…k büyük pc çökmek üzere çökmeden yardımına ihtiyacım var o gün yüklediğim programları kaldırma işlemi yapmadan direk çöp kutusuna atıp silince pc kafayı yedi mozilla kullanılanamıyorum zor açılıyor RegClan pro indirdim 700 küsür hata buldu 15 tanesini düzeltti satın almak gerekiyomuş :) imdaaaattt Mustafa imdatttt :(

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   A.s, Revo Uninstaller Pro programını indir. 30 günlük deneme sürümünü kullanabilirsin. Orada kalıntıları falan silebilir, bilgisayarının sağlığı için gerekli işlemleri yapabilirsin. Bilmediğin programları indirip kurma. Sadece çöp kutusuna taşıdıysan ve gerçekten silmediysen, söylediğim program bunu görecektir. Kaldırman işlemini de tek tıkla yapabileceksin.

   (0)
 97. Kerem Çetin

  Merhaba mustafa bey bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

  Sorum şu: Yurt dışından samsung galaxy s3 yada s4 getirteceğim, pasaport kayıdı yaptıramıyorum çünkü kendi pasaportumu abim için kullanmıştım, süresinin dolmasına daha çok var, pasaport bulacağım biriside yok.

  Ben telefonu getirtip burda imei attırıp kullanmayı planlıyorum, ne gibi sorunlar yaşarım?

  (0)
   1. Kerem Çetin

    Herhangi bir kapanma vs söz konusu olmaz değil mi?

    Güncellemeleri telefoncuda yaptırırım sorun değil, 10 lira falan birşeydir.

    (0)
 98. Kerem Çetin

  Birde mustafa bey, benim kafamda ilk İphone 4s vardı ancak İphone’lerde pasaport kaydı şart imiş. Ancak samsunglarda böyle birşey yokmuş, pasaport kayıtsız getirip imei attırıp kullanabiliyormuşuz.

  Bu konudada aydınlatırsanız çok sevinirim :)

  (0)
  1. SALİH AKSU

   MRBLR BEN S3 MİNİ ALDIM KACAK OLDUĞUNU SONRA ÖĞRENDİM ADAM GARİNTİ BELGESİ VERDİ BEN BEYAZ MASAYA ŞİKAYET ETSEM PARAMI VEYA TLFNUMU ALABİLİRMİYİM SAYGILAR

   (0)
   1. SALİH AKSU

    MRBLR BEN S3 MİNİ ALDIM KACAK OLDUĞUNU SONRA ÖĞRENDİM ADAM GARİNTİ BELGESİ VERDİ BEN BEYAZ MASAYA ŞİKAYET ETSEM PARAMI VEYA TLFNUMU ALABİLİRMİYİM SAYGILAR
    fatura kesmedilier garinti belgesi fişi var ama kacak olduğunu bilmiyordum yurt dışından getirdiklerini bana bugün söylediler pazartesi yetkilerle konuşsam cözemezlermi acaba

    (0)
 99. Banu Yılmaz

  Merhaba mustafa ben galaxy s4 alacağımda buldum alcağım adamıda internet üzerinden

  Sorum şu olacak benim:Alacağım telefon yurt dışından getirilmiş ve 2 aylık kullanılmış 500-600 tl yaklaşık kar’ım olacak cihazın sahibi telefonu pasaporta kayıt ettirdiğini söylüyor

  Adamın dediğinin doğruluğunu nasıl anlarım pasaporta kayıtlı mı değil mi diye

  Birde pasaporta kayıt ettirilen telefonlar, yurt dışından geldikleri imei ile duruyorlar değil mi

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Eğer pasaport kaydı var ise imei numarasını sorgulatın. Cihaz sonucu S4 çıkıyorsa sorun yok. Şayet farklı bir cihaz çıkıyorsa pasaporta kayıtlı değildir. Başka bir telefonun imei numarasını kullanmışlardır. Bunda da kapanma riski bulunuyor.

   (0)
 100. Özgee

  arkadaşlar ben *sansürlendi* bu siteden telefon aldım ama şöyle bi kaygım var; wifi varmıdır ve facebook paketim olduğu zaman internete gitmemde sorun olurmu ?

  (0)
 101. gokanuysal

  replika s4 bataryası 1 gün gidiyor gitmiyor gibi şimdi ben orjinal batarya ve orjinal şarj cihazı alsam faydası olurmu acaba ne kadar gider şarj bana telefona uyarmı bir sorun olurmu

  (0)
 102. ali

  spot S3 mini aldım. 3G ile bağlanamıyorum. internete bağlandığımda sadece E harfi çıkıyor. telefonda 3G ayarları yok. ne yapmalıyım.

  (0)
 103. karakuş

  Selam Arkadaşlar Benim Kore malı Bir Samsung
  S3 Mini İ8190 Model telefon Var Bunda 3g
  Bulunmuyor Acaba 3g Olması İçin Önereceğiniz
  Bir Rom Varmı Orjinal değil O Yüzden Kore
  Malını destekleyen Bir Rom Olması Lazım
  Desteğinizi Bekliyorum

  (0)
 104. Hüseyin

  Ya abi bende kore malı s3 var fotograf cekerken flas patlamıyo neden ? Cevaplarsan sevinirim ? Bide buna orjinal batarya ve sarj alsam sarjı dayanıklı olurmu ? Android sürümü sahte oldugu icin bazı uygulamaları acmıyor.Orjinal android sürümü yükletsem uygulamalar çalışırmı ? Saol.

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Kore malı bu. Belki donanım olarak koymamışlardır. Koymuşlar ve çalışmıyorsa da ayarı falan vardır. Kurcalamak lazım. Evet, orjinal batarya ile şarj daha dayanıklı olur. Sürüm yükseltmek hataları giderir de bazen uygulamalar RAM, ALAN gibi gereksinimler istiyor. Onları istemeyenleri çalıştırır.

   (0)
   1. Hüseyin

    Saol abi arkadasta s4 var calısıyo aynısı telefonun bende ayrıca fotogrf cekerken yakınlastırmıyo nası oluyo biliyomusun veya odamı yok ? :D

    (0)
    1. Mustafa Yazar Hakkında

     Sende çok dandik bir şey almışsın be kardeşim, çöpe at onu:) Yandaki ses tuşları ile zoom-out yapılıyor. Çalışmıyorsa ya ses tuşu bozuktur yada zoom özelliği de yoktur :)

     (0)
 105. serap

  tesekkur ederım ama gercekten yan sanayı urünlerının cok ıyı olmadıgını bılıyorum ama bakalım 2 saate elimde olacak telefon kullandıkca sorun cıkarmı sonucta 600 tl vercem bu tele fakat alacagım kişi bende kullanıyorum cok ıyı fılan dedı kafam cok karıstı bırde sızce nokıa 630 mu yoksa yan sanayı galaksı note 3 mu kullandıgım tel nokıa 630

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   İlk zamanlarda telefon sorunsuz çalışır da 5-6 ay sonra donmalar başlar. Bu yan sanayi olmasından kaynaklanmıyor. Android’in genel bir sorunu. Kullandıkça yavaşlıyor. Yan sanayinin de çeşitleri var. Eğer özellikleri iyiyse şikayet etmeden kullanabilirsin. Telefonu bizzat kullanmak lazım 2-3 gün. Öyle karar verilebilir ancak. Nokia mı Samsung mu desen Samsung derdim hiç düşünmeden ama yan sanayi olduğu için gerçek samsung olmuyor o. İkisi arasında tercih yapacak olsam Nokia 630 derdim.

   (0)
 106. serap

  tel syan elime gectı kore malı karar veremıyorum ama imei numarasını sorgulattım motorolaya kayıtlı ne yapayım karar veremıyorum cunku nokıa yı baskasına vercem eger bunu alırsam kore malı olması motorola kayıtlı olması iyi mi sizce

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Bence 2-3 gün kullan telefonu. Öyle karar ver. Telefonu görmüş-kullanmış olursun, daha sağlıklı karar verirsin. Cihazı görmediğim için bir şey söyleyemiyorum.

   (0)
 107. serap

  tmm tesekkur ederım simdi sarkı attım kendı telefonumdan benım telın sesı ondan daha cok cıkıyor ama bakım kullanım bı cok yardımcı oldunuz sagolun :)

  (0)
 108. serap

  :) netını denedım burnun ucundakı modemı gormuyo ayrıca hattımı taktım bloke ettı sarjı taktım sımdı sarjı bıttı ve tel sarj olmuyo yanı 1 gune kalmadı 3 saatte bellı ettı kendını tek anlamıyla ıgrenc ben yıne nokıa ya devam cope para atacak kadar zengın degılım :) alacak arkadaslara da tavsıye etmem kore fılan hıkaye onlar ne varsa orjınalde var ılk kacak telefon denemem husran oldu :)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Almadan önce buraya gelip sorsaydın sana “kesinlikle yan sanayilerden uzak dur.” derdim mutlaka:) Olan olmuş bir defa, tecrübe edindin. Her şeyin orjinali iyidir:) Kısacası “canın sağolsun:)”

   (0)
 109. Yiğit

  kardeş bende replika s4 var telefonda şebeke çekmiyor bu sorun neden kaynaklıyor ve bu sorun nasıl haledılır kolaymıdır bir telefoncuda yaptırabilirmiyım donanımsal bir sorunmudur ?

  (0)
 110. Hatice Duran

  Selam günaydın Mustafa nasılsın senden fikir almak istiyorum cep telefonu hediye alacam ama o kadar yüksek meblağ olanlardan değil bi kaç model baktım sana sormak istedim hangisini önerirsin diye LG E612 OPTIMUS L5 SİYAH AKILLI TELEFON ,SONY XPERIA ST23 MIRO BLACK AKILLI TELEFON ,LG L3 II E430 Bar ,NOKIA LUMIA 520 BLACK AKILLI TELEFON ,LG E460 OPTIMUS L5 II bunlardan hangisini tavsiye edersin yada edebileceğin varmı yazarsan sevinirim Mustafa

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Selam Hatice, günaydın. Saydıkların arasından bir seçim yapacak olursam önce Sony xperia ST23’ü seçerdim. Daha sonra Nokia Lumia 520’yi seçerdim. İkisi de güzel telefonlar. Lumia windows phone olarak geçiyor. Yani işletim sistemi olarak windows kullanıyor. Sony’nin telefonları zaten şüphesiz kaliteli cihazlar. Bence xperia alırsan pişman olmazsın.

   (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Bu donanımsal bir sorun değil, yazılımdan kaynaklanan bir sorun. Telefon orjinal ise fabrika ayarlarına dönün. Spot ise aldığınız yere götürün, format atsınlar. Muhtemelen düzelecektir.

   (0)
 111. samet

  mrb mustafa.ben kaçak bir s3 mini aldım.telefon şimdilik 10 numara (tabi bu fiyata)sorunum imei eski bir nokia üzerine olduğundan internete girememem.avea müşteri hizmetlerini aradım doğal olarak bir problem olmadığını söylediler.(nokiayı düşünerek) ben onlara kullandığım cihaz s3 desem yurtdışından geldi desem bu bana sorun çıkartırmı?

  (0)
 112. sanem

  peki bu çin malı s3 lerin androidi oluyor mu lütfen acil cevap verin mesela google play felan çalışıyor mu çümkü benim bir arkadaşımın var google play şifresini algılamıyor acaba androidi olmadığı için mi hatta google playe giriyor fakat normal değil yani resimler yok sadece yazı var lütfen soromu cevaplayın şimdiden teşekkür ediyorum…

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Android olanları var ama olmayanları da var. Android değilse google play store’dan bir şey indiremezsiniz. Çin malı cihazı görmeden konuşmak zor. Çünkü o kadar çeşitli ki içerisinde ne var ne yok bilinmez. Telefona format atıp tekrar deneyin. Resimlerle ilgili bir sorun olmaması lazım. Ayarlar-Cihaz Hakkında bölümünde işletim sistemi yazar.

   (0)
 113. mustafa

  bende s3 mini var orjinal spot orjinal spotun aynısı hiçbir farkı yok bide güzel imeil attım on numara bide güncelleme geldi 4.1.2 tadından yenmiyor ….

  (0)
 114. yunus

  selamun aleykum mustafa abi ben kore replika s3 mini aldım msjlarım geç geliyor hatta arada çekmiyor hattım avea bi yardımıcı olablirmisin ? (başka telefona hattımı takıyorum hiçbi sorun yok)

  (0)
 115. hacı ali

  slm mustafa bey benim kore s3 mini aldım telefonun yandan kilitleme tusuna basıp kitlediğim zaman tlf ulasılamıyor kilit tusunu açınca ulasılabiliyor ne yapmalıyız

  (0)
 116. neşe

  şimdilik galaxi ice 2 kullanıyormun zaten:) yarın doğum günüm herkese bana s3 alındedim belki bi alan olur:) umut fakirin ekmeği:)

  (0)
  1. Mustafa Yazar Hakkında

   Ahaha yuh girmiyor mu internete? Sen onu ütü olarak kullan girmiyorsa. Ne işe yarayacak net yoksa :D İstanbul’da Doğubank var sirkeci de. Orada bulabilirsin. 1000 TL civarındadır herhalde şuanda. Biraz daha bekle S4 çıkıyor

   (-1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir