Spot, Kaçak, Çakma Samsung Galaxy S2

Aslında bu konuyu yazmakta geç kaldım. İlk çıktığı zamanlarda yazmak daha mantıklıydı. Neyse zararın neresinden dönersek kardır. Galaxy s2 almayı düşünüyorsanız size bazı bilgiler vereceğim. Bu bilgileri okuduktan sonra karar vermenizde fayda var. Akıllı telefon piyasasını oldukça gelişmesi fiyatların artmasına neden oldu. Bundan önceki dönemlerde en fazla 500 TL’ye bulunan fiyatlar bir anda 2000 TL’ye kadar çıktı. Bu artış ile birlikte yasal olmayan işlemleri beraberinde getirdi. Çünkü insanlar bu kadar çok para vermeyi istemeyecekti. “Bari vergisini vermeyelim” diyerek spot samsung galaxy s2 alan çok kişi vardır. Özellikleri nelerdir peki?

 

1. Neden Kaçak Galaxy S2?

 

İlk çıktığı zamanlarda bu cihaza olan ilgi bayağı büyük oldu. Çünkü artık Apple’ın iPhone modeline bir rakip şarttı. Çok güzel özellikleri içerisinde barındırması sebebiyle S2 çok tutuldu. Gerek hızı gerekse görünümü bütün ilgileri üstüne topladı.  O zamanlar çakma galaxy s2 almak mantıklıydı. Fakat şu anda durumlar aynı değil. Zaman geçtikçe koşullar da değişiyor. S2 yerine son çıkan Galaxy S3’ü alabilirsiniz. Onun tanıtımı için spot s3 konusuna bakmanızı tavsiye ederim. Bir üst versiyonu da S4. O da çıkmak üzere, belki de çıktı. Spot galaxy s4 konusuna da göz atabilirsiniz. Yani özetlemek gerekirse 1. soruyu, S2 yerine S3 veya S4 almalısınız. Çünkü 2’nin modası geçti. Düşünün 4’ü çıktı artık yani. Ben yinede özellikleri anlatacağım tabi ki.

 

2. Orjinali İle Aynısı Olur Mu?

 

Yan sanayi almazsanız birebir aynısı olur, evet. Kullanmak da sıkıntı çekmezsiniz. Android 2.x 3.x ile çalışıyor, alırken mutlaka güncelle yapmasını isteyin. Artık Android 4.2 Jelly Bean çıktı. Eskide kalmayın. Çünkü güncelleme yapıldıkça yenilikler de artıyor, görünüm de güzelleşiyor. Widgetlar ekleniyor vs. bir çok değişiklik yapılıyor. Çin malı veya yan sanayi ürünü almayın kesinlikle. Pişmanlık kaçınılmaz olur. Kullanmak da istemezsiniz, çünkü bütün özellikleri pasif oluyor. Örneğin bir dokunmatik için çok sert dokunmanız gerekebilir. Basınç ile çalışıyor kalitesiz olanlar. Gerçeği ise elektro manyetik dalgalar ve vücut ısısı ile çalışıyor.

 

Spot, Kaçak, Çakma Samsung Galaxy S2

 

3. Spot Galaxy S2 Fiyatları Nedir?

 

İlk çıktıkları zaman 1000 TL civarında gidip geliyordu. Orjinalleri ise 1400 TL civarıydı. S3 ve S4 çıktıktan sonra bu değer düştü tabi ki. Şu anda 600-700 TL yaklaşık olarak fiyat budur. Sıfırları için söylüyorum tabi. Yurt dışı malı olduğu için gerçeği kadar yüksek fiyatta olmuyor. K.V.K garantili fiyatları ise çok değişim gösteriyor. Kimi yerlerde 1000 TL kimi yerlerde 1200 TL kimi yerlerde 800 TL. K.V.K olduğu zaman garanti kapsamına giriyor, vergisi verilmiş oluyor. Bunu almanızı tavsiye ediyorum. Spotmuş çakmaymış hiç tavsiye etmiyorum. Hem yasal değil hemde bir sorun çıkarsa elinizde kalıyor. Aldığınızın yarı fiyatına bile satamıyorsunuz.

 

4. Nereden Alabilirim?

 

Asıl kilit soru bu. Kim satıyor? Aslına bakarsanız kimse satmıyor. Satmak yasak olduğu için kimse açıktan açığa satmak istemez. Yakalanırsa cezası büyük çünkü. Genelde bunları kıyıda köşede bulunan küçük cep telefoncularda bulabilirsiniz. İçeri girip “Ağabey spot var mı?” diye sormanız gerekebilir. İstanbul’da yaşayanlar için yer belli değil.Doğubank’ta bulunan yerlerin %90’ı bunun satışını yapıyor. Her türlü satış var yani orada. Telefondan bilgisayara, bilgisayardan cps’lere kadar her şey mevcut. Mardin, Şırnak gibi yerlerde daha yaygın bunlar. Polisler bildiği halde bir şey yapmıyor. Onun da nedeni tartışılır tabi.

 

5. İnternete Bağlanmıyor Sorunu

 

Arkadaşlar bunu her spot makalemde söylüyorum. Burada da söylemekte fayda var. İlk aldığınız zaman VPN ayarları olmadığı için net bağlantısı üzerinden bilgi alışverişi yapamazsınız. Data göndermeye çalışırken gitmez ve data almaya çalışırken yine bağlantı olmadığı için size iletilmez. Data alışverişi olmadığı için de net bağlantısına giremezsiniz. Bunun çözümü basit. Diyelim ki vodafone hat kullanıyorsunuz. Müşteri temsilcisini arıyorsunuz. Telefonu yurt dışından getirdiğinizi, gerekli lan ayarlarının kısa mesaj olarak gönderilmesini talep ediyorsunuz. Görüşme sonlandıktan en fazla 2 dakika sonra ayarların gelmiş olması gerekiyor. Gelmezse tekrar arayın. Gelen mesajı kaydediyorsunuz ve artık bağlanmaya başlayabiliyorsunuz.

 

6. Android Güncelleme Sorunu

 

Güncellenmezse ne olur? Onu söyleyeyim hemen. Her güncellemeden sonra telefon ve tabletlerde bazı değişiklikler oluyor. Menü görünümleri, yeni widget özellikleri, ayarların genişletilmesi, ekran kilitleri ve koruyucuları vs. gibi bir çok özellik geliştiriliyor-ekleniyor. Güncelleme yapmadığınız takdirde bu özelliklerden yararlanamayacaksınız. Hiç bir değişiklik olmayacak. Yurt dışı kayıtlı olduğu için güncelleme de yapamayacaksınız haliyle. Ayarlar bu güncelleme için gerekli izinleri içermeyecek. Problemi atlatabilmeniz için bir kaç cihaz gerekiyor ve büyük ihtimalle gerekli olan şeyler sizde yok. Kısa yolunu söyleyeyim size. Aldığınız yere gidiyorsunuz, güncelleme yapmak istediğinizi söylüyorsunuz. Veriyorsunuz aleti, bekliyorsunuz biraz. Sonra temiz temiz alıp gidiyorsunuz.

 

7. Başlıca Özellikleri

 

En güzel özelliklerinden bir kaç tanesini anlatacağım. Özellikle hızı ve kamerası güzel bunun altını çizmek istiyorum.Şarjı 1 gün de bitiyor. Çoğu akıllı telefon da pek dayanmıyor zaten. Flash disk olarak da kullanabiliyorsunuz. Bazı özel programlar aracılığı ile telefon ekranını TV görüntüsüne aktarabiliyorsunuz. S4’de 1080p çözünürlük koyuldu. FullHD filmler de izleyebilirsiniz. Özellikler animasyon videoları çok güzel bir şekilde izleniyor. Numara ve sms engelleme özellikleri de mevcut. İstemediğiniz kişilerden mesaj veya çağrı almayabiliyorsunuz. Müzik galerisine çok önem verilmiş. Sanatçı, en çok dinlenenler gibi kategorilendirmeleri gerçekleştirilmiş. Siyah ve beyaz renkleri bulunuyor. USB bağlantısı ile şarj edebiliyorsunuz. Bluetooth dosya alışverişi de yapılabiliyor. Ayarlar bölgesi oldukça geliştirilmiş. Widget ekleyip silebiliyorsunuz. Ön ve arkada olmak üzere 2 adet kamerası bulunuyor. Sensör ayarları da mevcut. Sensör rengini değiştirebiliyorsunuz. Sporcular için kalori hesaplama yakma uygulamaları bulunuyor. Çoğu şey düşünülmüş durumda. Kilit seçeneği de 3-5 çeşit.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak

Teknoloji devi Samsung galaxy s6 ve galaxy s6 edge cihazlarını satışa çıkarttıktan sonra akla gelen sorulardan birisi de "Samsung galaxy s7 ne zaman çıkacak" sorusu oldu. Resmi bir açıklama gelmemekle birlikte önceki sürümlerin hangi yılda ve ayda çıkartıldığını incelersek galaxy s7 ne zaman...

LG G4 Fiyatı

LG G4 Fiyatı

Akıllı telefon teknolojisini alt üst edecek LG G4 satışa sunuldu. Şuanda piyasada olan telefonlar arasında en yüksek performansa sahip telefon diyebiliriz. Kamerasında diyafram açıklığı ayarlaması yapılabilen bu eşsiz telefon rakiplerinin başını derde sokacak gibi duruyor. 6 renk seçeneği...

Spot Samsung Galaxy S6 ve Edge

Spot Samsung Galaxy S6 ve Edge

Samsung 2015 yılının ilk çeyreğinde amiral gemisini patlattı. S5 serisinin devamı olan galaxy s6 ve edgeyi tanıtarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. iPhone 6 ve 6 Plus çıktıktan sonra S6 ile ne gibi özelliklerin geleceği merak konusuydu. Yeni eklenen özellikler her ne kadar kullanıcıların...

2 Yorum

  1. Narin 28 March 2013
    Cevapla

    telefonda teknik bir arıza olsa yandık yani

Bir Yorum Bırakın