Spot, Kaçak, Çakma iPhone 5S

Spot, Kaçak, Çakma iPhone 5S

Yakın zamanda iPhone 5S çıkacak ve hatta siz bu yazıyı okurken çıkmıştır belki de. Yazıyı telefon piyasaya sürülmeden önce yazdığım için fiyatları konusunda 100-200 TL esneklik olabilir. Çıktığı zaman bu esnekliği gidereceğim, tamamen doğru olanları yazacağım. Aşağıda vermiş olduğum konulara da göz atabilirsiniz. Konuların üstüne tıkladığınız zaman bu pencereden ayrılmayacaksınız merak etmeyin. Yeni sekmede açılacak ve bu sayfadan ayrılmayacaksınız. Okumaya devam edebileceksiniz. Listesini vermiş olduğum konuları okumak istemiyorsanız listenin altından okumaya devam edebilirsiniz. Önceki konuların yorumlarına bakarak vereceğim bilgilerin doğru olduğunu göstermek istedim.

 

 1. Spot iphone 5 fiyatları
 2. Kaçak iPad
 3. Çakma iPhone 5
 4. Replika galaxy s3
 5. Samsung galaxy s4

 

Spot iPhone 5s

 

Apple firmasının yeni işletim sistemi olan iOS 7 ile çalışıyor. 5 sürümünde 123.8 mm yükseklik, 58.6 genişlik ve 7.6 mm derinliği bulunuyordu. 3G ve kablosuz internet bağlantısı(wifi) 5 serisinde güçlendirilmiş olmasına rağmen, spot iphone 5s serisinde de daha çok güçlendirildi. 16GB 32 GB 64GB ve 128GB bellek çeşitleri ile piyasaya çıktı veya çıkacak. Kullanmış oldukları metal kasa siyah, altın sarısı ve gümüş rengi ile kullanıcılarının bir hayli ilgisini çekecek gibi duruyor.

 

Çin Malı iPhone 5S

 

Şu anda dünyada bir tek iPhone 5S‘de A7 64 bit işlemci kullanılmaktadır. Bildiğiniz üzere geçen serilerinde A6 işlemcisini denemişlerdi ve gayet memnun kalmışlardı. Teknolojinin ilerlemesi ile iki kat daha hızlı olan A7’yi kullanmaya karar verdiler. Bence çok da yerinde bir karar olmuş. Zaten iPhone 5S hızı ile sürekli gündeme damgasını vuruyor. Özellikle A7 ile birlikte Apple Store’da grafiksel olarak 2 kat daha kaliteli oyunlar ve uygulamalar çıkmaya başlayacak. Ayfon kullanıcıları yeni çıkacak olan oyunlar ve uygulamaları da merakla bekliyordur.

 

Son çıkan Android işletim sistemli telefonlarda 13 MP çözünürlüğüne sahip kameralar kullanılmaya başlanmışken, kıbrıs malı iphone 5S‘de 5 MP kamera kullanılması hayal kırıklığına yol açtı. Mesela Samsung galaxy s4‘te, galaxy note 3’te 13 MP kamera kullanıldı. Diğer güzel haberim ise şu; fotoğraf çekerken artık Flash, ortamın loşluğuna göre kendini ayarlayacak. Artık flash açık veya kapalı değil de, ortamına göre kısık-yüksek olabilecek. Bu da fotoğraflarınıza daha çok netlik kazandıracak.

 

Bizim asıl konumuz ise buradan itibaren başlıyor. Aşağıdaki bölümlerde sizlere alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, aldıktan sonra neler yapacağınızı ve oluşabilecek sorunların çözümlerinden bahsedeceğim. Öncelikle böyle cihazların nasıl özelliklere sahip olduklarını ve nasıl çalıştıklarını kavrayalım. Kullanım açısından ön bilgi olacaktır, katkı sağlayacaktır.

 

Replika iPhone 5S 5C Ne Demek?

 

5S ve iPhone 5C sürümlerin neden bu isimleri aldıklarını açıklayalım. Bildiğiniz üzere ülkemizde vergi oranları çok yüksek. ÖTV’dir KDV’dir MTV’dir bir yığın vergi çeşidi var. Normal şartlarda yabancı ülkelerde 300 TL’ye satılan elektronik bir cihaz, ülkemize girdikten sonra vergi bindiği için 1000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Gümrükte devletimizin haberi olmadan(yani vergi kaçırılarak) ülkemize sokulan her türlü cihaza SPOT diyoruz. Diğer deyişle KAÇAK, ÇAKMA, REPLİKA artık siz ne derseniz.

 

spot iphone 5s

 

Kıbrıs Malı iPhone 5S Nedir?

 

Kıbrıstan iphone getirmek diye artık bir deyim çıkacak neredeyse. Hatta google da aratılan trend aramalara bazen “kıbrıstan iphone nasıl getirebilirim” şeklinde sıcak aramalar bulunuyor. Yukarıdaki spot, yan sanayi veya çin malı dediğim olaylar bunun için de geçerli. Kıbrıs malı iphone 5s orjinal ise problem yok ama yan sanayi ise sıkıntılar doğurabiliyor. Fiyatları da bu özelliklere göre değişiyor.

 

Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Kesinlikle internetten almayın. Zaten spot alacaksınız, mutlaka bir süre incelemeden almayın. Elinizle tuttuğunuz zaman ilk olarak dokunmatik hassasiyetine, daha sonra kamerasının çözünürlüğüne bakın. Telefon zaten çok seri çalışmaktadır. Buna da dikkat edin. Almış olduğunuz cihazın serisini önceden araştırın. Ayarlardan Cihaz Hakkında bölümünde bulunan IOS sürümünü mutlaka kontrol edin. Bellek, işlemci, hafıza gibi bilgileri de mutlaka göz ardı etmeyin.

 

Aldığınız zaman telefonun kapanması halinde(sahte imei numarası gömüldüğü anlaşıldığı zaman), tekrar getireceğinizi belirtin. Sahte imei numarası olayı için garanti isteyin. İnternet sorunu olursa lütfen ayarlarınızı da yaptırın ve mutlaka deneme kullanımı için süre isteyin. Yani “1-2 gün kullanayım, sorun çıkarsa getiririm” demenizi tavsiye ederim.

 

Aldıktan hemen sonra kullandığınız operatörün müşteri hizmetlerini arayın. Kullandığınız telefonu yurt dışından getirdiğinizi, gerekli internet ve mms ayarlarının hattınıza sms olarak gönderilmesini talep edin. Bu ücretsiz olarak size gönderilecektir. Gelen ayarları da kayıt ettikten sonra her şey sorunsuz çalışacaktır. Mağazadan çıktıktan sonra mutlaka başka bir telefoncuya gidin. Aldığınız cihazı gösterin. Aldığınız fiyatı da söyleyin. Size bütün özelliklerini sayacak ve doğru yapıp yapmadığınız hakkında yorumda bulunacaktır. Sizde ona göre bir şeyler yaparsınız artık.

 

Spot, Kaçak, Çakma iPhone 5S

 

Spot iPhone 5S Fiyatları

 

Ne zaman çıkacak sorusunu es geçiyorum. Çünkü bu yazıyı okurken ya çıkmış olması yada çıkmaya yakın bir zamanda olması gerekiyor. İlk çıktığı zamanlarda 2400-2500 TL civarlarında olur diye tahmin ediyorum. Spot fiyatları ise 1900-2000 TL sularında olacaktır. Garantisi olmayacak, arıza yaptığı zaman kendi cebinizden karşılamak zorunda kalacaksınız. KVK veya GENPA garantisi 400 TL için çöpe atılır mı bilemiyorum, o sizin vereceğiniz karar.

 

Çin malı iphone 5S fiyatları ise oldukça düşük. 199 TL, 200 TL, 299 TL, 300 TL, 399 TL, 400 TL gibi artarak gidiyor. Kime yuttururlarsa artık. Sakın bu oyunlara gelmeyin. Aldıktan sonra Apple Store‘a bile bağanamazsanız şaşırmayın.

Previous Spot, Kaçak, Çakma Galaxy Note 3
Next Asus Memo Pad Fhd 10 İnceleme

About author

Mustafa
Mustafa 422 posts

İnşaat Yüksek Mühendisiyim. <strong>İstanbul</strong>'da yaşıyor ve çalışıyorum. Boş zamanlarımda web sitem ile ilgilenir, animasyon yaparım ve bundan büyük keyif alırım. Sizde, insanlara yararlı bilgiler vermek isterseniz ve paylaşmayı seviyorsanız "<a href="http://www.mustafakirmizi.com/kose-yazari-olmak-istiyorum-2013" title="bende yazar olmak istiyorum!">köşe yazarı olmak istiyorum</a>" konusuna göz atabilirsiniz.

You might also like

Telefonlar 8 Comments

Spot, Kaçak, Çin Malı Blackberry 9900-9800-9700

Aslında spot blackberry 9700 ve 9800 konuları için geç kaldım fakat zararın neresinden dönersen kardır derler. Hemen anlatıma başlayayım. BB’nin son bombalarından 9900 ile başlayalım.   Spot Çin Blackberry Malı

Teknoloji 0 Comments

Samsung Galaxy Note 2 İnceleme

Hepimizin yakından bildiği gibi samsung akıllı telefon piyasalarında dur durak vermeden üretim yapmaktadır. Bu gün sizlerle samsung not II incelemek istiyorum. Genel bir inceleme sonucunda samsung galaxy SIII ile hemen

Teknoloji 0 Comments

Android Telefondan Televizyona Görüntü Aktarmak

Android işletim sistemine sahip telefonlardaki resimleri, görüntüleri veya videoları televizyona aktarıp daha net şekilde görebilirsiniz. Peki android telefondan televizyona görüntü aktarmak nasıl olur? Bunun için 3 yöntem bulunuyor. Yöntemleri aşağıda

2 Comments

 1. Şükrü Demir
  Eylül 16, 00:40 Reply
  iPhone 4 kullanıcısı olarak ben de iphone 5C almayı düşünüyorum. Fiyatı da uygun olursa alacağım. Garantili mi alsam karar veremedim. Konu güzel olmuş aydınlattığınız için teşekkürler admin bey.
  • Mustafa
   Eylül 16, 16:54 Reply
   Garantiden şaşmamak lazım bence. Bir arıza çıkartmazsa sorun yok da, arıza çıkarttığı zaman vereceğiniz tamirat parası ile zaten aynı parayı vermiş olursunuz. Bu da sizi pişmanlığa sürükleyebilir.

Leave a Reply