Spot, Kaçak, Çakma Galaxy Note 3

Ve beklenen an geldi, samsung galaxy note 3 bugün itibari ile tanıtıldı. Bildiğiniz gibi Note 2 sürümü ülkemizde çok sayıda satmıştı. Her ne kadar “Çok büyük ya.” diyen olsa da 1-2 gün kullandıktan sonra alıştılar. Aslında muhteşem bir slogan ile çıktılar herkesin önüne. Oldukça sıra dışı ve ilgi çekiciydi. Slogan aynen şu; “Bu cihazı tuttuktan sonra; siz onu değil, o sizi tutuyor.” Şayet Galaxy Note 2 kullanıyorsanız çok büyük farklılıklar beklememenizi öneririm. Çünkü hayal kırıklığına uğrarsınız. Sayfada önceki sürümü ile arasındaki farklardan, teknik özelliklerinden, fiyatlarından ve çin malı üretimlerden bahsedeceğiz. İsterseniz önce 2 sürümü ile arasındaki farkları belirtelim, daha sonra teknik özelliklerine giriş yapalım ve spotları ile konumuzu sonlandıralım. Note 3’e baktığımız zaman önceki boyutu biraz büyültülmüş. Şuanda ekranı 5.5 inç genişliğinde ve 5.7 inç yüksekliğinde. (13.97 santimetre ve 14.48 santimetre) Yine pil özellikleri 2 kat arttırılmış. Yani note 2 şarjı ne kadar dayanıyorsa, şimdiki sürümü 2 kat daha fazla dayanacak. Tek tip olarak üretilmedi. Ülkelerin gelişmişlikleri göz önüne alınarak, satılacak bölgeye göre işlemcisi değişebilecek. Türkiye’de yaşadığımız için çok büyük ihtimalle 8 çekirdekli özelliğinde olanı kullanabileceğiz ve kamerası 5 MP daha çözünürlüklü hale getirilmiş. Yani şuandaki sürümde kamerası 13 MP olarak dizayn edilmiş durumda. Kamerası kaç megapiksel sorusunun cevabını merak edenlere şimdiden duyurmuş olduk. Son olarak tasarımından bahsedelim. Önceki versiyonuna göre arka kapak olarak nitelendirdiğimiz alan sanki derinin üstüne diş işleri ile işlenmiş figürler gibi olmuş. Bu dikiş izleri ilk satırlarda okumuş olduğunuz “siz onu değil, o sizi tutuyor” sloganın vurgulandığı yerdir.

 

2.5G GSM, GPRS ve EDGE özellikleri bulunmaktadır. Bunlar 850 MHz hızından başlayıp 1900 MHz’ye kadar yükselmektedir. 3G hızı ise 2100 MHz hızına kadar çıkabilmektedir. 4G özelliğinde ise 6 farklı bant seçeneği bulunmaktadır.

 

İşlemci

4 çekirdek işlemci ve her çekirdeğin hızı 2.3 GHz olarak tasarlanmıştır. 3G özelliğinde ise toplam 8 çekirdek bulunmaktadır. Yapılan bir açıklamaya göre telefonun veya tabletin pazarlanacağı yerler, çekirdek sayısının belirlenmesinde rol oynayabilecektir. Yani teknoloji olarak ileri düzeyde olan satış pazarlarında daha yüksek kaliteli işlemcilerle birlikte satılacaktır.

 

Ekran

Ekran 5.7 inçlik değerle dizayn edilmiş. Yani kısaca 14.43 santimetre uzunluğunda. Full HD Süper Amoled Ekran ise gerçekten harika olmuş. 1920 px * 1080 px çözünürlüğünde videoları herhangi bir kayıp olmadan görüntüleyebiliyor. Ayrıca android sürümü olarak 4.3 Jelly Bean kullanılıyor.

 

Kamera

Cihazın üstünde 2 kamera bulunmaktadır. Birincisi ekranın hemen üstünde(size bakan yüzünde), diğeri ise ekranın tam arkasında bulunmaktadır. Arka kamerasında otomatik zoom(yakınlaştırma) özelliği de bulunmaktadır. Led Flash ise gece çekimlerinde şüphesiz katkı sağlamaktadır. Ön kamera ise 2 MP çözünürlüğe sahip. En büyük özelliklerinden birisi de FullHD video ve fotoğraf çekimi yapabilmesi. Artık resimleriniz ve videolarınız daha canlı olacak.

 

Diğer Özellikler

Yine ekran kontrolü için dokunmatik kalem bulunmaktadır. Ayrıca illa dokunmatik kullanmak zorunda değilsiniz, sesli komutlar ile istediklerinizi yaptırabilirsiniz. Wifi(kablosuz internet bağlantısı), bluetooth 4.0 ve uzaktan kumandalı LED bulunuyor. Hem barometre özelliği var hemde nem-sıcak ölçebilmektedir. 32GB ve 64GB hafızalı seçenekleri mevcut ve micro SD hafıza kartı ile hafıza kapasitesi çoğaltılabiliyor. 3 GB ram‘i var. 151.2 mm x 79.2 mm x 8.3mm boyutlarına sahip ve toplam 168 gram ağırlığındadır. Play Movies, Play Music, Play Store, Hangouts, Chrome, Search, Gmail, Google+, Maps, Play Books, Voice Search, YouTube, Google Settings, Play Games, Messenger, Samsung Apps, Samsung Hub, ChatON (Voice/Video Call, Share screen, 3-way calling), Samsung WatchON, Samsung Smart Scroll, Samsung Smart Pause, Air Gesture, Air View uygulamaları orjinal halinde yüklü haldedir.

Spot, Kaçak, Çakma Galaxy Note 3

Bu bölüme kadar samsung galaxy note 3 özellikleri konusuna göz attık. Şimdi spot galaxy note 3 özelliklerinden ve dikkat edilmesi gereken konulardan bahsedeceğiz. Kullanmak isteyenlerin alırken neye bakmaları gerektiği, oluşabilecek sorunların çözümleri, internet sorunu, wifi(kablosuz bağlantı sorunu) gibi problemlerin çözümlerinden bahsedeceğiz.

 

Cevabını istediğiniz sorunun üstüne tıklayınız.

 

Spot Galaxy Note 3

 

Spot Samsung Galaxy Note 3 Alırken Satıcıya Söylenmesi Gerekenler

  1. Ben şimdi bu telefonu alayım, ödemesini yapayım. Sizde bana bir fiş mi veriyorsunuz veya bu cihazı aldığıma dair bir imzalı kağıt verin. 2 gün içerisinde bir problem çıkarsa tekrar getireyim.
  2. Aldığım makinede sahte bir imei numarası kullanılmış durumda. Şayet bu imei numarası takibe yakalanırsa ve kullanıma kapatılırsa yeni bir imei numarası siz ekleyeceksiniz değil mi? Yani telefon çekmezse tekrar size getireyim, siz halledersiniz.
  3. Garantisi yok biliyorum ama aldıktan 1-2 gün sonra benden kaynaklanmayan bir sorun olursa tekrar getireyim. Mesela durduk yere kamerası bozulduysa benden kaynaklanan bir problem değil.

 

Aldıktan sonra mutlaka iş yerinin veya kişinin kartını da isteyin. Sonra tekrar ulaşabilmeniz açısından önemlidir.

 

Aldıktan Sonra Neler Yapmalıyım?

Telefonu aldıktan sonra ilk yapmanız gereken işlem başka bir telefon satıcısına gitmek olsun. Onlar bu işten ekmek yedikleri için en ince ayrıntısına kadar iyi bilirler. Gidin ve aldığınız fiyatı söyleyin. Acaba uygun mu değil mi diye sorun. Arıza birine denk gelmezseniz size yardımcı olacaktır. Acaba orjinal olup olmadığını, yan sanayiçin malıkıbrıs malı olup olmadığını söyler size. Sizde ona göre hareket edersiniz. Kamerasından tutun, belleğine kadar her şeyini inceler.

 

Spot Galaxy Note 3 Nedir?

Ülkemize gümrükten vergi çalınarak(verilmeyerek) sokulan cep telefonlarına spot cep telefonları diyoruz. Tabi bunlar kendi aralarında alt dallara ayrılıyor. İlk adımda orjinal spotlardan başlayacağız. Orjinal replika dediğimiz olay; Samsung firmasının kendisinin ürettiği ve satışa sunduğu cihazın aynısıdır. Sadece sahte imei numarası altında kayıt edilmiştir. Bütün özellikleri harfi harfine aynıdır. Türkiye’de telefonun çekmesi için sahte imei numarası ile kayıt altına almak zorunludur. Aksi halde telefon çekmeyecektir. Bundan dolayı imei numarası çakılmaktadır. Eğer replika note 3 alacaksanız, mutlaka orjinal olanını almanızı tavsiye ederim. Aşağıda diğer türlerinden de bahsettim, o bölümleri okuyarak ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Spot note 3 fiyatları konusunu da alt alanlara doğru yazdım.

 

Çin Malı Galaxy Note 3 Nedir?

Orjinallerinin yanında bir de çin malı galaxy note 3 sürümü çıkacaktır. Sağ olsunlar Çinliler her şeyin çakmasını yaptığı için, bu sanat eserinin de içine edeceklerdir mutlaka. Bu türlerinden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. 299 TL, 300 TL, 399 TL, 400 TL fiyatlarında olur tahminen. Orjinallerinden tamamen uzak özelliklerde olacaklar. Dokunmatikleri daha kötü olacak, hafızası ve işlemcisi kesinlikle garantilisi gibi olmayacaktır. Bunların da vergisini verenler ama asla tatmin etmeyecektir. Çünkü çoğu özelliği istediğiniz niteliklerde olmayacaktır. Çin malı note 3’ten uzak durun.

 

Çakma Note 3 Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Almaya karar verdikten sonra çok dikkatli olmalısınız. Teknoloji çok geliştiği için kandırılma olasılığınız da artıyor. Zaten pek anlamıyorsanız ve bu yazıyı okumazsanız büyük ihtimalle kandırırlar. Telefonu elinize aldığınız ilk dakikada dokunmatik özelliklerine dikkat edin. Çünkü bu cihazda dokunmatik oldukça hassas. Hemen ayarlar bölümüne girin ve detayları inceleyin. Her şeyin ayarı bulunmalıdır. Daha sonra Cihaz Hakkında bölümüne girerek yukarıda belirtilen RAM ve Hafıza değerlerinin uyuşup uyuşmadığına dikkat edin. Uyuşuyorsa sorun yok ama uyuşmuyorsa(aynısı değilse) sorun var.

 

Android sürümünü de mutlaka kontrol edin. Jelly Bean değilse yine istediğiniz özelliklerde değildir. Ortadaki tuşa basılı tutun, alt tarafta 3 seçenek çıkacak. Pasta dilimi gibi olan seçeneğe dokunun. Karşınıza çıkan ayarda RAM değerlerinin ne kadar kullanılıp kullanılmadığını göreceksiniz. O değer çok yüksek olmamalıdır. Çünkü telefonu ilk aldığınız zaman çok uygulama yüklü değildir. Kayıt Yeri sekmesine geçtiğiniz zaman telefonun ve takılı hafıza kartının büyüklüğü görüntülenecektir. Hafıza büyüklüğüne de buradan bakabilirsiniz. Tabi oturup saatlerce incelemeniz mümkün değil. Yanınızda anlayan bir arkadaşınızı götürürseniz daha iyi olacaktır.

 

Spot Galaxy Note 3 İnternet Sorunu

Hattınızı taktığınız zaman internet bağlantısı olmayacaktır. Sadece wifi yani kablosuz ağ bağlantısı kurarak internete bağlanabileceksiniz. Şayet kullanmış olduğunuz hatta internet paketiniz varsa, bunu kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 

  • Kullandığınız operatörün müşteri hizmetlerini arayın(Avea, Turkcell, Vodafone)
  • Müşteri hizmetlerine telefonu yurt dışından getirdiğinizi söyleyin. (O size kullandığınız telefonun modelini söyleyecektir, buna aldırış etmeyin. Çünkü note 3 kullandığınızı anlamayacaktır.)
  • Gerekli internet ayarlarının hattınıza yüklenmesini veya mesaj olarak size gönderilmesini isteyin.
  • Mesaj geldikten sonra kaydedin.
  • Tekrar internete bağlanmaya çalışın. Bağlanacaktır.

 

Spot Galaxy Note 3 Fiyatları

 

İlk çıktığı zaman KVK, Genpa garantili ürünlerin fiyatları yaklaşık 2200 TL civarlarında olacaktır. Buna oranla;

 

Spot fiyatları: 1750-1800 TL civarlarında

Çin malı fiyatları: 300-600 TL civarlarında

Yan sanayi fiyatları: 1000-1250 TL civarlarında

Kıbrıs malı fiyatları: değişkenlik gösterebilir.

 

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak

Teknoloji devi Samsung galaxy s6 ve galaxy s6 edge cihazlarını satışa çıkarttıktan sonra akla gelen sorulardan birisi de "Samsung galaxy s7 ne zaman çıkacak" sorusu oldu. Resmi bir açıklama gelmemekle birlikte önceki sürümlerin hangi yılda ve ayda çıkartıldığını incelersek galaxy s7 ne zaman...

LG G4 Fiyatı

LG G4 Fiyatı

Akıllı telefon teknolojisini alt üst edecek LG G4 satışa sunuldu. Şuanda piyasada olan telefonlar arasında en yüksek performansa sahip telefon diyebiliriz. Kamerasında diyafram açıklığı ayarlaması yapılabilen bu eşsiz telefon rakiplerinin başını derde sokacak gibi duruyor. 6 renk seçeneği...

Spot Samsung Galaxy S6 ve Edge

Spot Samsung Galaxy S6 ve Edge

Samsung 2015 yılının ilk çeyreğinde amiral gemisini patlattı. S5 serisinin devamı olan galaxy s6 ve edgeyi tanıtarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. iPhone 6 ve 6 Plus çıktıktan sonra S6 ile ne gibi özelliklerin geleceği merak konusuydu. Yeni eklenen özellikler her ne kadar kullanıcıların...

Leave a comment