Spot, Çakma, Replika Galaxy Note 2

“Yaratıcılığını göster.” sloganı ile piyasaya çıkan ve çok tutulan Samsung Galaxy Note 2 Titanyum Grisi ve Mermer Beyazı çeşitleri ile oldukça tutuldu. Biz burada spot galaxy note 2‘yi inceleyeceğiz. Önce biraz özelliklerinden bahsedelim, daha sonra orjinali ile karşılaştıralım. Aradaki farklara bakarak siz karar verin.

 

Replika Galaxy Note 2 kişinin yaratıcılığını gösterebilmesi için kullanılmak üzere üretilen cihazdır. Yaratıcılıktan kasıt şu. O kadar çok kişiselleştirilebilir özelliği var ki, artık siz nasıl dizayn ederseniz cihaz öyle görünüyor. Bundan dolayı ekranın şekli, duvar kağıdı, yerleşimi sizin yaratıcılığınıza kalmış bir şey olarak gösteriliyor.

 

Spot, Çakma, Replika Galaxy Note 2

 

Kaçak Note 2 Özellikleri

 

3G: HSPA+21Mb/sn (HSDPA 21Mb/sn / ve HSUPA 5.76Mb/sn) ağ hızına sahiptir. Telefonun 4 adet çekirdeği var ve her bir çekirdek toplam 1.6 GHz(gigahertz) hızına sahip. Şu andaki bilgisayarların belirli kısmından daha hızlı anlamına geliyor bu. Kocaman bilgisayarlarımıza sığdırılmayan şey, bu küçücük alete sığdırılmış durumda. İşletim sistemi tabi ki android. Ekranı ise 5.5 inç HD görüntüsüne sahip Super Amoled ekrandır. Diğer deyişle 1280 piksel genişlik ve 720 px yükseklik çözünürlüğüne sahip filmleri, videoları, resimleri renk kaybı yaşamadan izleyebilirsiniz, bakabilirsiniz demektir.

 replika galaxy note 2 genişlik spot galaxy note 2 boyutlar

 

Aletin boyutları hala tartışılıyor. Çok mu büyük acaba? Matematiksel olarak ifade edecek olursak; 80.5 mm genişliği, 151.1 mm yüksekliği ve 9.4 mm derinliği bulunmaktadır. 180 gram ve boyutlara oranla en hafif telefonlar arasında belki de ilk sıralarda yerini alacaktır. Li-ion 3,100mAh pil kullanılmaktadır. 16, 32, 64 GB değişen hafıza belleği vardır. Tabi bunlara bakılarak fiyatı da değişmektedir. 2 GB Ram bulunuyor. Hafıza yeterli olmadığı zaman microSD özelliği ile 64 GB’a kadar yükseltilebilir. Şöyle söylesem daha iyi olacak. 32 GB replika galaxy note 2 kullanıyorsunuz diyelim. Bellek yeterli gelmedi, daha fazlasını istiyorsunuz. 64 GB microSD hafıza kartı alıyorsunuz ve cihaza takıyorsunuz. Telefonun kendi belleği ile microSD belleği toplamı 96 GB oluyor. Hepsini dilediğiniz gibi kullanıyorsunuz.

 

 

 

Kalem (Pen) Kullanımı

 

Spot s3 ve spot s4‘e göre farklı olan özelliklerinden bir tanesi kalem kullanılabilirliği. Telefonun üstünde kalem yuvası var ve kalem bu bölüme yerleştirilmiş durumda. Parmağını yerine bunu kullanabiliyorsunuz. El yazısı ile e-posta göndermek için de kalem daha rahat oluyor tabi ki. Deftere yazı yazıyor gibi işlemi yapıyorsunuz. Sistem otomatik olarak ne yazmak istediğinizi algılıyor ve ortama döküyor. Sadece yazı değil tabi, her şeyi yapabiliyorsunuz. Normal hayatta kullandığınız kalemleri kullanırsanız algılamıyor fakat kendisine ait olanı kullanırsanız algılıyor. Hatta bazı durumlarda sadece kalem algılamayı açıyorsunuz, parmağınızı dahi algılamıyor. İsteğe göre daha sonra değiştirilebiliyor.

 

çakma galaxy note 2 kalem

 

Bağlantı Özellikleri

 

Bluetooth 4.0 ile hıza doyacaksınız. Apt-X sorun çözücü ile dosyalarınız artık çok daha hızlı gidecek. Bluetooth üzerinden dosya paylaşımları yapmanız daha kolaylaşacak ve beklemeniz gerekmeyecek. Eşleşmeler ise daha iyi olacak. USB 2.0 özelliği olduğundan bilgisayara bağlandığınız zaman çok daha çabuk görecek ve yükleme/silme işlemleri neredeyse bilgisayar hızında yapılacak. Kablosuz internet bağlantısı WiFi 802.11 sürümü ile daha geniş kapsamdaki modemlere bağlanabilecek. WiFi Direct destekleniyor ve inanılmaz boyutlara getirilmiş. NFC, S Beam söylemeye gerek bile duymuyorum. Samsung AllShare özelliklerinin hepsini kullanabiliyorsunuz. Touchwiz ile dokunmatiğin davranışlarını kişiselleştirebiliyorsunuz. Kies ve Kies Air mutlaka kullanıyorsunuzdur. Yine cihazda bunlarda var. Kullanabiliyorsunuz.

 

Kamera Özellikleri

 

Şu 8 MP’i geçemedik gitti arkadaş. Güzel haberlerim var size. S4’te kamera 13 MP’a çıktı fakat çakma galaxy note 2‘de arka kamera 8 megapiksel çözünürlüğüne sahip. Otomatik odaklanma özelliği var. Resim çekeceğiniz zaman yüzlere otomatik odaklanabiliyor. Çeşitli resim çekme seçenekleri mevcut. Gece görüşü, efektler vs. Flash’ı ise LED desteklidir. Daha net çekebilmek için gerekli. Öndeki kamera ise 1.9 megapiksel çözünürlüğe sahip. Yavaş yavaş artacak inşallah bu değerler. En azından ön kamerayı 5 MP falan yapsalar güzel olur. Görüntülü 3G konuşmalarda çok işe yarar.

 

MPEG4, H.263, H.264, VC-1, DivX, WMV7, WMV8, WMV9, VP8, 3GP(MP4), WMV(ASF), AVI, FLV, MKV, WebM maddelerinin hepsini destekliyor ve HD kalitesinde video, resim çekebiliyor/sosyal ağlara yükleyebiliyorsunuz. Youtube uygulaması ile oldukça hızlı şekilde yükleyebilirsiniz. MP3, OGG, WMA, AAC, ACC+, eAAC+, AMR(NB,WB), MIDI, WAV, AC-3, Flac türlerindeki ses dosyalarını mükemmel şekilde çalıştırıyor. Hepsinde denenmiştir. SoundAlive müzik çaları ile beğeni toplamıştı. 3.55mm boyutlarında kulaklık girişi bulunuyor.

 

 • Samsung Apps
 • Samsung Hub
 • Game Hub
 • Learning Hub
 • Music Hub
 • Video Hub

 

Özellikleri buraya kadar anlatalım, daha anlatacak çok şey var fakat bunlar yeterli. Asıl konumuza gelelim.

 

Soru 1 : İnternet sorunu oluyor mu?

 

Telefonu ilk aldığınız zaman internete bağlı olmuyor. Çünkü sahte bir mail ile kayıt edilmiş durumda. Yani bilgi merkezlerinde kullandığınız cihaz aslında farklı bir model görünüyor. Örneğin Nokia 3310 görünüyor. Eski tip bir telefonu kullanmadıkları zaman mail adresini farklı bir telefona entegre ediyorlar ve öyle çalıştırıyorlar. Nokia 3310′da internet mi vardı Allah aşkına? Haliyle bu telefonda internet olmuyor. Peki çözüm yolu nedir? Kullandığınız hat Türkcell, Avea, Vodafone hangisi ise müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Telefonu yurt dışından getirdiğinizi bunun için net bağlantı ayarlarının mesaj olarak size gönderilmesini istediğinizi söyleyin. Operatör temsilcisi bu talebinizi anında yapacaktır. Kapattıktan bir 2-3 dakika sonra bir mesaj gelecek. O mesajı ayar olarak kayıt edeceksiniz. Daha sonra net bağlantısına erişebileceksiniz. Orijinalinden bir farkı kalmıyor.

 

Soru 2 : Kapanma olayı var mı?

 

Bu gibi telefonlarda kapanma olayı her daim olabilir. Kapanmayacak diye hiç kimse garanti vermez, veremez. Verse bile yalan söylüyordur. Çünkü note 2’yi illegal bir yoldan kullanıyorsunuz. Bu yaptığınız hem suçtur, hemde kapandığı zaman bir hak iddia edemezsiniz. Mail adresinizin fake olduğu anlaşılırsa telefon artık çekmez. Hiç bir hat kullanamazsınız. Bu durumda ya bir pasaporta kayıt ettireceksiniz yada aldığınız adama hesap soracaksınız. Her zaman kapanma ihtimali var, bunu unutmayın. Almayı düşünüyorsanız almayın derim, yok illa alacaksanız da bu olayı alırken konuşun. Kapanırsa gelirim yanına deyin, yeni mail bulmak o kadar kolay değil. Bu bildiğimiz hotmail gmail gibi şeyler değil.

 

Soru 3 : Spot, Replika Galaxy Note 2 fiyatları nedir?

 

İlk çıktıkları zaman KVK garantili fiyatları 1800 TL civarlarındaydı. Sonrasına biraz düştü ve 1600 TL civarlarına geldi. Şu anda 1500-1600 TL arasında gidip geliyor. Spotu ise 1000-1100 TL civarlarındadır. Daha fazlasını vermeyin. İnternet sitelerinde ücretler üç aşağı beş yukarı oynar. 50 TL üstü olur 100 TL altı olur falan onlara pek takılmanızı önermem. Çünkü illegal yoldan satılıyor bunlar, yakalanmaları halinde suç işlemiş olacaklar. Bundan dolayı risklerine göre üstüne kar koyuyorlar.

 

Soru 4 : Kaçak Galaxy Note 2 almalı mıyım? Neden alayım?

 

Almanız için sadece 1 tane sebep var. 400-500 TL daha düşük fiyata alıyorsunuz fakat almamanız için bir çok sebep mevcut. Onlar ne mi? Söyleyeyim. Birincisi garantisi yok. Replika telefon aldığınız zaman kimse teknik arızalarına garanti vermez. Sadece kapanma-şebeke olayına garanti eder. “Kapanırsa getir ağabey, halledelim.” derler. 1 hafta sonra kamerası bozulsa derdinizi anlatamazsınız. Arıza durumlarında vereceğiniz para ve telefonu alırken verdiğiniz paraları toplarsanız zaten “keşke orijinalini alsaydım.” dersiniz, pişman olursunuz. Diğer sebep de devletten vergi kaçırmamış olursunuz. Bu ne kadar sizi bağlıyor bilmiyorum ama satış yapanlar satış başına devlete vergi ödemiyor. Çünkü kaçak yollarla Türkiye’ye getirilmiştir. Fiyatları da bundan dolayı düşüktür. Alan da satan da suçludur. Bir diğer neden de internet ayarlarıdır. Telefonu aldığınız zaman müşteri hizmetlerini aramanız gerektiğini önceki satırlarda söylemiştim. Bazen mesajların gelmesinde ve kayıt yapma da sorunlar çıkabiliyor. İşiniz yoksa da 1-2 gün onunla uğraşın. Velhasıl beni dinlerseniz orijinali almanız daha mantıklıdır.

 

Soru 5 : Çin Malı Galaxy Note 2 farkları nedir?

 

Çin malı galaxy note 2‘den kesinlikle ve kesinlikle uzak durun. Neden? Çünkü bunlar çeşitli telefonlardan sökülen parçalar ile oluşturulur. Her cihazdan parçalar birleştirilir, o şekilde meydana gelir. Tabi böyle yapılınca bir çok özelliği de kötü olur. Dokunmatiği çok kötüdür. Siteme yorum yapan arkadaşlardan bir tanesi şöyle tabir kullandı çin malı için; “ya algılaması için bütün mahallece dokunmamız gerekiyor.” Ne kadar kötü olduğunu siz düşünün artık.

 

WiFi çin malında daha kötüdür. S Voice özelliği zaten hiç yok denilebilir. Ekran çözünürlüğü de düşük olduğundan ilk bakışta zaten kaçak olduğunu anlaşılır. İşin özeti, alıp veya almamak sizin düşüncelerinize kalmış bir şey. Ben burada iyi yönlerini ve kötü yönlerini anlattım.

 

İnternet sorunu yaşayan kişiler müşteri hizmetlerini aramalılar ve alan/kullanan arkadaşlar bu konu altında yorum yaparlarsa daha sağlık konu haline dönebilir.

Onceki Konu İstanbul Avrupa Yakası Metrobüs Güzergahı
Sonraki Konu Spot, Çakma, Replika, Kaçak New iPad 4-3-2

Bu konularla ilgilenir misiniz?

Teknoloji Yorum Yok

Prism nedir?

Yaklaşık bir ay önce gündeme oturan bir skandal prism. Peki prism nedir? National Security Agency’de (Ulusal Güvenlik Ajansı) çalışan Edward Snowden tarafından ortaya çıkarılan prism yıllardır söylenen internetteki verilerimiz güvenli mi sorusuna cevap

Teknoloji Yorum Yok

Nokia Satıldı Mı?

Çok uzak değil, bundan daha 10 yıl önce telefon sektöründe aklınıza ilk gelen markayı söyleyin deseler, eminim %95 çoğunlukta “Nokia” derdik. Çünkü o zamanlar sadece bu dev vardı. Birinciliği kimseye

Teknoloji Yorum Yok

Asus Memo Pad Fhd 10 İnceleme

Asus son dönemlerde teknoloji alanında kendisini yenileyerek gücüne güç kattı. Önceki yıllarda adından sıkça söz ettirmiyordu, tabi bunu şuandaki popülaritesine göre söylüyorum. Kendini geliştirerek çıtasını yükseltti ve bu konumuzda ise

135 yorum var.

 1. raci
  Nisan 28, 19:43 Reply
  ben mekkeden galaxy note 2 aldım ama wifi ın nerden açıldığını bulamıyorum ayrıca müşteri hizmetleri dediğiniz hangi şirketin müşteri hizmitleri. telefon numarasını yazarmısınız. ayrıca telefonun arkasında korede yapılmştır yazıyor lütfen acil yardım!'!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Mustafa
   Nisan 28, 19:56 Reply
   Ana ekranda üstten aşağıya doğru şerit indiriyorsunuz. Hani sessize almak için, bluetooth açmak için falan. Orada olması gerekiyor. En sağda Wi-Fi yazar genelde. Kullandığınız hattın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Avea kullanıyorsanız aveanın müşteri hizmetleri, turkcell ise turkcell müşteri hizmetleri, vodafone ise vodafone müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Üst bölümde bulunmuyorsa Menüler-Ayarlar-WiFi bölümünden açabilirsiniz.
 2. aytac
  Nisan 30, 19:45 Reply
  hocam bu modelden sahibinden vs gibi sitelerde satılıyor 500 tl ye 2 gb ram diyor doğru mudur ? antutu testleri ne kadar gerçektir ? mtk 6789 1.6 quadcore kullandığını söylüyor almayı düşünüyorum almalımıyım ?
  • Mustafa
   Nisan 30, 20:53 Reply
   Hocam orijinal replikalar 500 TL'ye satılmaz. Yani ben inanmıyorum onlara, özellikle spot alacaksanız netten almanızı da tavsiye etmiyorum. Gerçekleri 1600 TL civarında şu anda, 500 TL'ye nasıl olur hangi özellikleri olmaz düşünmek lazım. Elinizle dokunmadan, tek tek menülerini-dokunmatiğini falan test etmeden almanızı önermiyorum. Testler gerçek ama satın aldığınız telefon ile teste tutulan telefon aynısı mı orası tartışılır
 3. seko
  Mayıs 03, 13:28 Reply
  slm arkadaşım,bir konuda fikrinizi almak isterim,dün bir arkadaşım çakma note 2 getirdi ve dikkat ettim samsung yazısı ekranın üstüsede var,yani bazı çakmalarda görmediğim için dikkatimi çekti,ama daha da önemlisi fotograf çekti ve kamera kaydı yaptık inanılır gibi degil cok netti şaşırdım kaldım !! ama kamera kaydında ses düşük gibiydi ve kalemi sanki çok dandikti 360 tl ye sıfır almış.ama internet-wi-fi konusunda da endişem var fikrinizi almak istedim.saygılarımla :)
  • Mustafa
   Mayıs 03, 17:09 Reply
   Dokunmatiğini elinizle denediniz mi? Gerçeği gibi mi yani dokunmatiği? Eğer iyiyse alabilirsiniz. Zaten spotlarlarda en çok sorun olan özellikler internet-dokunmatik-kamera-ses. Genelde diğer özellikler fazla değişmiyor. Birde kalibrasyonu daha kötüdür muhtemelen. Benim tavsiyem 2 gün deneme olarak kullanın. Memnun kalırsanız alın.
 4. adanalı
  Mayıs 12, 17:16 Reply
  bence kasa birebir aynı menü deseniz öyle dokunmatiği iş görür..masaya koydunuzmu havanız olur :).arada 4te bir fark var.400tl ye ancak galaxy ice alınır.ben aldım çokta memnunum arkadaşlar.
  • halil
   Haziran 09, 22:26 Reply
   nerden aldıysan bızede soyle arkadas bende alcam
   • Hasan Cavit
    Haziran 10, 19:27 Reply
    Dostum sahibinden com da "beyazıt iletişim ve tahtakale iletişimde" var ve İstanbul doğubank ta ayan elektronikte var.Ben 2 hafta önce iphone 5 aldım 350 tl ye internet kamera wifi herşeyi aynı,iphone 5 olan arkadaşım 2 saatte anlamadı replika olduğunu,bugünde galaxy note 2 siparişi verdim çünkü iphone u mu 500 tl ye sattım :D mailden ulaşabilirsiniz.Not:iphone un açamadığı oyun yoktu ve galax note 2 ondan daha iyi biliyorum!
 5. önder
  Mayıs 13, 19:25 Reply
  note2 2 çekirdek 1.6 ghz 1gb ram hd video kaydı hd ekranmış bundan emin deilim 8 mp arka 2 mp ön 699 tl alınır mı?
  • Mustafa
   Mayıs 13, 20:46 Reply
   Net üzerinden alacaksanız tavsiye etmem. Spot telefonları elinize alıp 1-2 gün denemeden almayın. Orjinal olduğundan %100 eminseniz alabilirsiniz tabi
   • Hasan Cavit
    Haziran 10, 19:28 Reply
    İstanbul doğubanka git,hemen girişte küçük bi dükkan var oradan al,adamlar kapanmaya karşı garanti veriyor ama gidip dokunarak hissederek al ki zevki olsun :D
 6. Bünyamin
  Mayıs 15, 20:20 Reply
  Sn.Mustafa Bey Öncelikle böyle bir konu açtığınız için çok çok teşekkür ederim. Ben de yurtdışından gelme not 2 aldım. Türkiiyedekilerinden hiçbir farkı yok. Kasa birebir aynı. Dokunmatik süper. kamera aynı netlikte çekiyor. Hatta arkadaşım media marketten 1200 tl ye aldığı not 1 den bile daha net fotoğraf çekiyor. Birçok uygulama indirdim çok güzel çalıştı. Ancak svox turkish çalışmadı. benim sorunum şu; S-pen kalemi çok dandik bişey çıktı. ve ayarlar da S_PEN diye bir ayar yok. gerçek kalemle denedim kalemi algılamadı. ve sensörlerle ilgili hiçbir ayar yok..TELEFON HAKKINDA Model Numarası: GT-N7100 Android versiyonu: 4.1.1 Anabantssürümü : MAUI.11AMD.W12.22.SP.V5,2012/1023 Kernel sürümü : 3.0.13 root@liyunpen-desktop#1 SMP PREEMPT Sat Mar 2.12:59:14 CST 2013 Üretim numarası : ALPS.ICS2.MP.V1 Custom build version : 0011302272gb tel hafıza 16gb dahili hafıza ve bende 16gb sd kart aldım taktım.Bu telefon sahtemi, çakmamı, yoksa replikamı orjinalmi siz anlarsınız. arka kısmında pilin altında made in korea yazıyor.bu telefona s-pen uygulaması var ama kalem tanımıyor kalem tanıtılabilirmi?? svox turkish çalıştırılabilirmi ?? ve daha birçok olmayan ayarlar yüklenebilirmi?? çok sorular sordum galiba.. İlginize şimdiden çok teşekkürler saygılarımla..
  • Mustafa
   Mayıs 15, 21:13 Reply
   Sizinkisi orjinal spot değilmiş hocam. Bütün özellikler 4x4lük uymuyorsa yan sanayi veya toplama cihaz olmuş, haliyle bir kaç özelliği de koymamış olabilirler. Kalemi algılamaması tamamen donanımsal bir şey diye düşünüyorum. Ayarlar bölümünde şayet Pen ayarları da yoksa bariz şekilde koymadıkları belli. İşletim sistemi android olduğu için svoxu çalıştırması gerekiyor. Nasıl bir hata alıyorsunuz? Olmayan ayarlar konusuna gelince yüklenemez hocam. Aslında android sürümünüz son sürüm değil, sürümü güncellerseniz ve biz yanılıyorsak(telefon orjinal ise) düzelebilir. Şuanda tek çözüm sürüm güncellemek, şayet sürüm güncelledikten sonra da gelmiyorsa donanım desteklemediği için yazılım da desteklemeyecektir. Haliyle istediğiniz özellikleri ne yapsanız da kullanamayacaksınız maalesef.
  • oğuzhan
   Temmuz 08, 20:07 Reply
   arkadaşım aynı telefon bendede var 500 e aldım telefoncu bile anlamıyo ama kore malı hız wi fi ram hepsi aynı hatta bazı özellikleri not 2 den bile iyi bi kalemi kötü o da olsun
 7. Bünyamin
  Mayıs 15, 21:50 Reply
  Cevabınız için teşekkürler. Güncellemeyi nasıl yapabilirim.? Yardımcı olurmusunuz?
  • Mustafa
   Mayıs 15, 22:18 Reply
   Güncelleme işlemi biraz uzun ve riskli. Arada imei numaranızı kaybedebilirsiniz. Bir telefoncuya götürmenizi tavsiye ederim. Çok uygun fiyata güncelleme yaparlar, TR'de bir yerden aldıysanız aldığınız yere götürün, ücretsiz yapar. Güncelleme böyle şöyle yapılıyor diyerek sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum, en iyisi bilene götürmek
 8. Bünyamin
  Mayıs 15, 23:18 Reply
  Svox turkish neden çalışmadı acaba? play store de satın aldım indirdim ve kurdum. vois Leylayı da indirdim yükledim. ''use this voice in other apps'' denilen yerin sağında ayarlara tıklıyorum. ''open settings' diyor. onada bastığımda Telefonun ayarlar menüsünü açıyor .. Oradan da dil girişini seçiyorum, oradanda metin okuma çıkışı var ona basıyorum karşıma Pico TTS ve SVOX Classic TTS iki seçenek çıkıyor. svox u seçiyorum sağında ayar yerine bastığımda SVOX Classic TTS ayarları na tıklıyorum ve gerekli seçeneklerden sonra geri dönüp ses verilerini kurun diyor ona bastığımda üstte SVOX yazısı olan ve altında ülke bayrakları olan bir sayfa çıkıyor ve ben türk bayrağını seçiyorum sellect vois diyor leylayı seçtiğimde de örneği dinle, check for updates, get a free trial diye üç seçenek çıkıyor. ondan sonra ne yapacağımı bilemiyorum. öeneği dinle denilen yerde ; '' konuşma sentezinin kısa bir gösterimidir.'' yazılı fakat bizim Leyla ''svox klasik ile türk konuşma sentezi bir örnektir'' diyor. Yazıyı birebir söylemiyor. İLginç sanki tercüme ediyor.. Acaba nerede hata yapıyorum?? Yardımcı olurmusunuz...
  • Mustafa
   Mayıs 16, 08:32 Reply
   Program hakkında bilgim yok maalesef. Bu konuda yardımcı olamayacağım.
 9. önder
  Mayıs 17, 14:17 Reply
  xxx store a güvenebilr miyim ?
 10. önder
  Mayıs 17, 14:30 Reply
  bide xxx store daki s4 le ilgili konu açarsanız memnun olurum
  • Mustafa
   Mayıs 17, 14:40 Reply
   İnternet üzerinden replika telefon almanızı önermiyorum hocam. Zaten spot cihazlar, birde görmeden dokunmadan alındığı zaman problemler oluyor. Şimdilik burası yeterli diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda belki dediğiniz konu ile ilgili paylaşım yaparım.
 11. BURAK B.
  Haziran 02, 17:26 Reply
  Başarılı bir konu paylaşımı için teşekkür dileklerimi ileterek başlamak istiyorum.Arkadaşlar Yaklaşık 1 aydır bu telefonla yatıp bu telefonla kalkıyorum. Çevremde bir kaç arkadaşım Note 2 orjinal olarak kullanıyorlar ve memnunlar. Yurt dışından gelen ucuz ürünler konusunda detaylı bir araştırma içine girdim ve hem kullanıcılardan hemde satıcılardan aldığım birkaç fark konusunda sizi bilgilendirmeye çalışacağım.- Telefon ölçüleri ve ağırlık konusunda 1-1 aynı denebilir. - Dokunmatik ekran hassasiyeti konusunda oldukça başarılı fakat Renk ve Çözünürlük kalitesi bakımından orjinalini aratıyor.(Oyunlar ve uygulamalarda başarılı denebilir. Video izlerken LED Ekran Farkını Yaşamıyor ve zayıf kalıyor) - Telefon kamerası ve ses özellikleri konusunda da gayet başarılı. Yıllardır ülkemize gelen kaçak telefonlara göre çok başarılı diyebilirim. - Wifi diğer internet özellikleri ve Tarayıcılarda sorunsuz olarak çalışıyor. - Dokunmatik kalem konusunda orjinalinden çok uzak çünkü Samsung Bu telefon için çok fonksiyonlu özel bir kalem üretmiş malesef bu konuda çakma telefonlar orjinalin çok gerisinde kalıyorlar. - Ürün fiyatları değişiklik gösteriyor. Adana-Urfa-Hatay piyasasında 480-550 TL Doğuda Kars-Ağrı piyasasında 450-530 TL Başta İstanbul olmak üzere Batı illerde ise Fiyatlar 500-650 Arasında değişiklik göstermektedir.*** Son hatırlatma ürün üretim yeri konusunda KORE VE DUBAI dışında hiç bir telefonu kullanmanızı tavsiye etmiyorum.. Alacak arkadaşlara Şimdiden Hayırlı olsun.
  • ferhat
   Haziran 14, 02:28 Reply
   birader bende bitane buldum 675e arkasında kore yazıyo ... pek güvenemedim ama baktığımda birebir aynısı yani .. ne diyosun alıym mı ?
   • Mustafa
    Haziran 14, 02:31 Reply
    orjinal spotu 675TL'ye vermezler. yan sanayidir. bence alma.
 12. Barış
  Haziran 07, 23:13 Reply
  Slm arkadaşlar ben note 2 cakma aldm cok memnunm gecen gun fabrika ayarlarina geri yukledm telefon normalde açilista samsung logosu vardi o gitmis simdi welcome diye bir yazi cikiyr. Bir kod var onunla degisyoda bilmyrm sizden ricam bu nunla ilgili bilgisi olan varsa yardm ede bilrm. Mi
  • Mustafa
   Haziran 08, 00:21 Reply
   Benim bir bilgim yok, belki okuyan arkadaşların bilgisi varsa cevap verirler.
 13. melih
  Haziran 08, 23:21 Reply
  arkadaslar bende yaklasik 1 ay once kacak note 2 aldim 1200 tl ye 16 gb lik dahili hafiza yaklasik 10,36 gb rm si 1, 75 bide arkadaslar wifi modemin yaninda oldugum halde wifi 1 2 cubuk dusuyor bazen oda bu yazilim kaynakli mi acaba anlamadim yoksa kandirildim mi lutfen bi cvp yazar misiniz ha bide arkadaslar uretim yeri vietnam by Samsung
  • Mustafa
   Haziran 09, 00:10 Reply
   Başka modemde denediniz mi? Zaten 16GB'ın tamamı kullanılamaz. Kullandığınız uygulamalar yerleri işgal eder. Telefonu görmeden bu soruya cevap vermek biraz zor. Diğer modemlerde de yanında olduğunuz halde sadece 1-2 diş çekiyorsa, cihazda ya problem vardır yada yan sanayidir.
 14. melih
  Haziran 09, 01:31 Reply
  cvp icin tsk ederim mustafa hocam ayni modem ile s2 s3 de kullandim boyle bir sorunla karsilasmadim wifi full cekiyor dedigim gibi bazen 1 2 dis dusuyor kullani etkiliyebilecek bir durum yokta ister istemez bunaliyor insan bide hocam hafiza olayi var note2 de kullanilabir hafiza 10,36 gb midir hafizayi bicimledim yine ayni birde mustafa hocam bi konu sana danismak istiyorum wifi den dolayi yeni bir note2 ile takas yapcaktim bendeki cihazla ayni 100 tl istedi degistirmeye deger mi sence tekrar tsk ederim
  • Mustafa
   Haziran 09, 01:43 Reply
   Yani özellikleri aynı ise değiştirmeye değmez bence. 16GB olanı aldıysanız 10,36 GB alanı kullanabilmeniz normal. Zaten kendi içerisinde bazı uygulamalar mevcut. Onlar alanı kapsıyor olabilir. SD kart ile bu alanı çoğaltabilirsiniz. Peki bu diş sayısı net hızını etkiliyor mu? Belki sadece göstermede bir sorunu vardır. Net bağlantısı iyi ise bence hiç problem olmaz. Bende s3 kullanıyorum mesela. Seninle aynı problem mevcut. Modemle aynı evdeyim ama 2 diş çekiyor fakat hızda problem yok. Onun için pek takmıyorum :)
 15. melih
  Haziran 09, 02:42 Reply
  wifi hizi cok iyide modem ile ayni oda da bu sorun oluyor o yuzden degistirmeyi dusundum yazilim kaynaklida olabilir neyse hocam cok tsk ederim bilgilendirmen icin hayirli geceler
 16. ferhat
  Haziran 14, 02:25 Reply
  kardeş ben bitane buldum 700 e dokanmatiği süper kamerası iyi fakat fazla kurcalamadım .. arkasındada heralde kore yazıyodu sence alıym mı ?
 17. soner
  Haziran 16, 12:34 Reply
  Bende birebir replika note2 var 4 tane isteyen varsa veririm kayıtlı asla kapanmaz 2 gb ram 8 mg piksel internet çok hızlı orjinal neyse buda aynı
  • Furkan
   Haziran 18, 01:34 Reply
   bana ulaş mutlaka niyetliyim
  • tarik
   Haziran 18, 18:16 Reply
   Soner bana ulas ben alicam haci
  • sedat
   Haziran 20, 03:07 Reply
   Soner, fiyat nedir hocam? Ben de düşünüyorum.
  • TURGUT
   Haziran 28, 21:56 Reply
   kardes bu replıkadan elımde 4 adet var demısın er saglamsa cıhazlar 3 tanesını alabılırım ve fıyatları ndır...benımle ıletısıme gecersern sevınırım
   • korhan
    Temmuz 13, 15:35 Reply
    elimde 3-4 tane replika var. note2 s4 iphone 5.
 18. Beytullah
  Temmuz 07, 00:43 Reply
  Arkadaşlar ben arkadasımın elinde bulunan note2 ye birebir benzeyen bir çin androidi note 2 aldım cihazı şuan kullanmaktayım bazı telefoncular 700 lira civarı fiyat istiyorlar bu telefona ben 450 liraya aldım sıfır. Arkadasımın kullandıgı telefondan tek farkı kamerası 8MP diyor ama o ayarda cekmiyor. Birde kalemi ile orjinalindeki gibi el yazısı ile not almıyor geriye kalan özellikleri birebir aynı subway surfers adlı oyunun kullanıcısıyım yükleyip sorunsuz kullanınca 450TL bayılmak hiçte zoruma gitmedi. Fazla detaylı kullanmıyorsanız 1390 lira verip garantilisini almaktansa 450liraya çin androidi almanızı tavsiye ederim. Ama alırken menusune v.s bakın bununda çeşitleri var koftiden olanını almayın paranız çöpe gitmesin.
 19. suna
  Temmuz 17, 10:49 Reply
  Bende de note2 var almak isteyen arkadaslar bu numaradan bana ulasabilirler bursa civari olursa memnun olurum..not: sansürlenmiştir.
  • ferhat
   Eylül 21, 14:34 Reply
   suna hanım telefonunuz spot mu spot sa tlf için ne kadar istiyorsunuz
 20. meltem
  Temmuz 23, 12:07 Reply
  bana biri yardımcı olabilirmi ben rom yüklemek istyorum
  • Mustafa
   Temmuz 23, 21:25 Reply
   Rom yükleme hakkında bilgim bulunmuyor maalesef.
 21. ibrahim
  Temmuz 23, 18:42 Reply
  Replika telefon birebir aynı 2 saat elden ve birebir yüzyüze görüşerek inceleme fırsatı tanıyorum irtibat icin xxx adresinden bana ulaşabilirsiniz yalnızca samsung ve iphone tüm modeller toptan alıma indirim yapılırNot: Bu yorum editör tarafından düzenlenmiştir.
 22. Nuri
  Temmuz 28, 12:17 Reply
  Arkadaşlar bende sahibinden .com dan ıphone 5 dubai malı android sürüm 350 tl ye alıcam. Sizce. İyimidir
 23. Nuri
  Temmuz 28, 12:19 Reply
  Çin malımıdır 8 megapixel kamera 16 gb diye yazıyor
  • Mustafa
   Temmuz 28, 21:40 Reply
   350 TL'ye note 2 satılamaz. Çin malıdır. Ram ve hafızayı normal değerlerde tutmuşlardır, tabiri caiz ise öyle kakalamaya çalışıyorlardır. Bence alma kardeşim, pişman olursunuz. 1800 TL'lik malı 350 TL'ye satar mısın sen? Demek ki o cihazın normal değeri 500 TL ki 350 TL'ye satıyor. Çoğu özelliği bulunmuyordur.
   • Mustafa Canbek
    Ekim 30, 00:07 Reply
    hocam aynı telefonu bende aldım. pişman değililim ama size birkaç özelliğinden bahsedicem . -antutu skoru 3353 -ram 500 (size kalan 176mb) rom 1gb (sistem500 size kalan 500) tel hafızası 2,06 gb -kamerala gayet kötü -cpu 1.2 ghz dual core emin değilim -anroid sürüm 4.1.1 -ses kalitesi=hoparlor sesi biraz az kulaklık orta -dokunmatik iyiden biraz daha iyi ama çok iyi değil -ekran gayet iyi diye bilirim... saygılar
 24. fatih aktürk
  Ağustos 02, 19:32 Reply
  ibrahim dostum s4 varmı elinde fiyat özellikler nedir
 25. Altan Ulaş
  Ağustos 07, 13:22 Reply
  Merhaba ,Sorum şu Note2(GT7100) root atma replikaya mümkünmü? Söylediğiniz gibi replika fakat Turkcell bu telefonu şimdi getirmek istiyor , Orjinalinden daha hızlı ve 400 Tl .aldım çöpede gitse üzülmem ,Root atamadım sorun için çözüm yolu varmı ?Tşkler
  • Mustafa
   Ağustos 07, 16:24 Reply
   Mümkün atılabiliyor ama ben hiç atmadım. Atanlar var.
 26. brcin
  Ağustos 09, 14:34 Reply
  Hocam merhaba dün ogrendim kore malı note 2 fıyatı 590 tl diye... kafam karıstı ozellikler bire bir aynı dıyorlar dokumatık de oyleymiş.. tek internet baglantısı yavaşmış cok kafama takıldı bi sorun olur mu özellik bakımından kamera netligi gibi ... alayım mı sizce
  • Mustafa
   Ağustos 09, 18:05 Reply
   Net üzerinden almanızı tavsiye etmiyorum. Böyle bir cihaz alacaksanız mutlaka eliniz ile tek tek incelemeniz, denemeniz gerekiyor. Aksi halde hiç beklemediğiniz özelliklerde bir telefon çıkabiliyor. Sanırım Gaziantep'te ikamet ediyorsunuz. Mutlaka satış yapanlar vardır orada. Araştırın, onları bulun ve bakarak alın.
   • brcin
    Ağustos 10, 09:03 Reply
    Evet Gaziantepte oturuyorum çok teşekkür ederim sagolun :))
    • Mustafa
     Ağustos 10, 12:08 Reply
     Rica ederim. Çok geldim Gaziantep'e :) Canım da nohut ekmek çekti bak :))
 27. Seyhan
  Ağustos 20, 00:28 Reply
  Spot s3 mini 350 tl spot s4 550 tl elimizde sınırlı sayıda var .imei kayıtlı olduğundan kapanma durumu yok. Teslim aldıktan sonra beğenmezseniz geri gönderebilirsiniz. Tüm özellikler aynı 3g destekli sıfır kutulu şarjlı jelatini açılmamış sıfır alacaksınız.ilgilenenler mesaj atabilir. Kendim kullanıyorum çok memnunum hiç bir sıkıntı yaşamadım.
 28. Abdullah
  Eylül 02, 00:06 Reply
  Merhaba Mustafa bey, Arkadaş yakın zamanda note 2 aldı . İlk olarak 1100 tl fiyat çeken satıcı daha sonra gelişimden sana satıyorum diyerek 850 tl ye satıyor . Cihazı az da olsa inceleme fırsatım oldu ve hiç bir sıkıntı yok . Şimdi ben o cihazı almak istiyorum ama spot mu kaçak mı bilemiyorum ? Sizce nedir ne değildir bu cihaz?
  • Mustafa
   Eylül 02, 02:16 Reply
   850 TL'ye düşmesi normal. Çünkü teknoloji sürekli gelişiyor ve yeni şeyler çıkıyor. Belki de satıcının ihtiyacı vardır. Telefon spottur zaten, yoksa o kadar ucuz olmaz. 2 gün kullanma izni isteyin, bir sorun çıkarsa iade edeceğinizi söyleyin. Kabul ederse iyi olur. Belki de temiz kullanılmış ikinci el spottur. Yüzlerce nedeni olabilir yani ama ben olsam oradan alır başka bir telefoncuya gösterirdim. A'dan Z'ye bütün seceresini döker size.
   • Abdullah
    Eylül 02, 11:17 Reply
    Sizce almak mantıklı mı ? Spot ise mantıklı değil .
    • Mustafa
     Eylül 02, 17:16 Reply
     Yeni sürümü çıkmış spot telefon almak pek mantıklı değil evet. Gerçi note 3 çıktı mı, ne zaman çıkacak bilmiyorum ama çıkmamışsa bile yakın zamanda çıkar. Onu almak daha mantıklı olur.
     • Abdullah
      Eylül 02, 18:33
      Sordurttuk Vietnam malı çıktı telefon . Spot değil diyorlar . Ne kadar doğru ki . Şaştım kaldım vallahi :)
 29. ALİ ŞAHİN
  Eylül 05, 16:10 Reply
  selam dostum. ben galaxy not 2 aldım 2. el kaçak olduğunu öğrendim.. ıme numarası dandik bi telefona ait. kapanma durumu olabilir orasını anladım. dokunmatiği gerçekten çok iyi ama kamera özelliği çok i değil wi-fi yi başka telefondan aradıyoruz 10 tane buluyor nundan 1 2 tane anca başkada bi sorunu yok gibii..
 30. zooooooo
  Eylül 06, 00:41 Reply
  428TLCİHAZ ÖZELLİKLERİ ANTUTU SONUÇLARI VE CİHAZDA GÖRÜNEN 1.6Ghz MTK İşlemci (cihazda UNİVERSAL 5410 GÖRÜNMEKTEDİR) 2 GB Ram (1450 MB KULLANILABİLİR) 2.5 GB Dahili Hafıza(CİHAZDA 10 GB GÖRÜNÜR) 480X800 SÜPER AMOLED EKRAN(CİHAZDA 1080X1920 GÖRÜNÜR) HASSASİYETİ 1.SINIF DOKUNMATİK ÖLÇÜLERİ BİRE BİR KASA 4.8" EKRAN BOYUTU ÇOK NET ARKA KAMERA(CİHAZDA 13 MP GÖRÜNÜR) ÇOK NET ÖN KAMERA (Görüntülü Görüşmeye Uygun) Android 4.2.2 JELLY BEAN İŞLETİM SİSTEMİ EN AZ18-24 Saat arası Şarj Süresi(kullanıma göre değişiklik gösterir) Dahili Flaş Player Desteği. WİFİ-KABLOSUZ İNTERNET BAĞLANTISI KABLOSUZ MODEM OLARAK KULLANILABİLME HAT ÜZERİNDEN 3G İNTERNET KULLANIMI VE 3G GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME İP ARAMA ÖZELLİGİ İLE VOİP (SİP) KULLANIMIfikriniz??????????*
 31. cavıt
  Eylül 08, 14:06 Reply
  merhaba ben note 2 spot almayı duwunuyorum omer ıletıwımden wırket 15 gun ınceleme suresı verıyor hemıde arıza cıkarsa degıwtırmeyı soz verıyo hemıde 369 tl.....bununla ılgılı fıkrınızı almak ısterdım...
  • Mustafa
   Eylül 08, 23:21 Reply
   Şartları iyiymiş, alın kullanın. Memnun kalırsanız alırsınız. Bence bir problem çıkmaz.
 32. qwert
  Eylül 08, 22:57 Reply
  Dubai mali s4 aldim google play store dosya indirirken yetrli alan yok msj gelior
  • Mustafa
   Eylül 08, 23:30 Reply
   Telefon hafızasından bazı verileri silin. Tekrar deneyin.
 33. nafiz
  Eylül 09, 18:57 Reply
  replika s3 mini aldım fakat 3g bağlantı yok bunu sonradan yazılım olarak eklemek mümkünmü_?
 34. ahmet
  Eylül 18, 12:46 Reply
  merhaba bende çakma note 2 var google play store yükledim fakat her açtığımda maalesef goole play store durduruldu deniliyor nasıl açabilirim yardımcı olursanız sevinirim
  • Mustafa
   Eylül 18, 19:24 Reply
   Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürün. Sorun çözülecektir.
 35. muhammet
  Eylül 30, 01:45 Reply
  Hocam note 2 alirken tam olarak neye dikkat etmeliyiz.tabiki orjinal harici alacagimiz icin 329 tldan 700 tlye kadar aradaki farklar nelerdir nelerine bakrak sorun olmadigini anlariz
  • Mustafa
   Eylül 30, 10:45 Reply
   http://www.mustafakirmizi.com/spot-kacak-cakma-iphone-5s bu konuya göz atın. Nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevabı bulunuyor. Hemen hemen oradaki ile aynı şeylere bakacaksınız.
 36. serkan
  Ekim 03, 15:54 Reply
  hocam bn bi tane htc one x aldım kaçak. 1 hafta içinde kapanack die bi msj geldi. htc ye kaçak e mail atılıyo mu? birde atılırsa 3g ve interneti kullanamayabilirsin dediler, bide tel kendini güncellediğinde vs yine kapanabilir dediler bununj doğruluğu ne? eğerki pasaport kaydı yaptrmak istersen ne gibi bi yol izlemeliyim? son 1ayda yurtdısına çıkmış olmalı tarzı bişyler warmı? şimdiden sağolun.
 37. osman sedat
  Ekim 08, 20:04 Reply
  öncelikle konu açtığınız için teşekkür ederim. kore üretimli note 2 aldım mesaj giriş bölümü ingilizce onu nasıl türkçe yapabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.
  • Mustafa
   Ekim 08, 20:49 Reply
   Bunu bir kaç kişi daha sordu. Maalesef bu konu hakkında bilgim yok.
   • osman sedat
    Ekim 08, 21:43 Reply
    bi sorum daha olcak bu cihazda sensörler ne işe yarar ve orjinali ile aynı mı ?
    • Mustafa
     Ekim 08, 22:53 Reply
     Değişik uygulamalarda sensöre bakılarak bilgi almanızı sağlıyor. Mesela WhatsApp uygulamasının sensörünü beyaz renge ayarlıyorsunuz, SMS için mavi renge atıyorum. Telefona bakarak mesaj mı gelmiş yoksa WhatsApp'dan mı yazılmış anlıyorsunuz. Tuş kilidini falan açmadan. Tabi bunun yanında çok değişik bildirimleri de kullanabilirsiniz. Kişiselleştirmek adına yararlı bir şey yani. Hayal gücünüze kalmış:)
     • osman sedat
      Ekim 09, 00:50
      teşekkür ederim çok saolun :)
 38. kjcfkl
  Ekim 11, 14:05 Reply
  kardeş oyun açar mı bu acaba
 39. emine
  Ekim 15, 15:02 Reply
  ben 1 haftadir cakma note 2 kullaniyorum... dokunmatigi ekran kaymasi kamerasi sesi harika... ayrica bir cok uygulamanin yaninda oyunda yukledim abi telefon hic kasmazmi yaa :)) tek problemim var kalemi kullanamiyorum oda sorun degil ;) haaaa bide ekran resmi alamiyorum yada ben beceremiyoum.... ileride bi sorun olmazsa ki umarim olmaz simdilik iyi gidiyo :)
 40. adem
  Ekim 16, 01:53 Reply
  Abicim bnm bi note iki spotum var play store yi indiriyorum acmadan malesef durdu diyor ne yapmam lazim cok yol denedim olmadi acil yardima ihtiyacim var
 41. memet
  Ekim 17, 22:58 Reply
  hocam note ikiayarlar bölümünde bazı yazılar ingilizcedir onlar değişmiyor mu acaba
 42. osman sedat
  Ekim 19, 01:18 Reply
  spot note 2 ınternet ayarlarını yapmam gerek yardımcı olabilirmisiniz ?
  • Mustafa
   Ekim 19, 01:33 Reply
   Kullandığınız operatörün müşteri hizmetlerini arayın. Mesaj olarak gönderirler. Uğraşmanıza gerek yok.
 43. osman sedat
  Ekim 19, 13:21 Reply
  aradım cihaz kayıtlı deyil dedi ama başka şekilde hallettim teşekkürler
 44. adem
  Ekim 19, 19:43 Reply
  Hocam bnm note 2 replika telfnm var ama google store kayitli degildi indiriyorum ama market malesf durdu diyor en kucuk versiyonunu indirdim ona da oyle diyor ne yapmaliyim acil yardim
 45. adem
  Ekim 19, 20:27 Reply
  Hocam bnm note 2 replika telfnm var ama google store kayitli degildi indiriyorum ama market malesf durdu diyor en kucuk versiyonunu indirdim ona da oyle diyor ne yapmaliyim acil yardimC format attim yine olmadi lutfen bi care ..
 46. hasan
  Ekim 26, 23:05 Reply
  arkadaslar bende samsung S3mini aldim kore malı 3g baglanti yapamiyorum E yaziyor 3g veya H olmasi icin ne yapmam gerek
 47. zehra
  Kasım 02, 19:41 Reply
  babamın bi arkadaşının telefoncusu var note 2 599 tlymis 500 tlye verirmiş sizce bu fiyata nasıl?
  • Mustafa
   Kasım 02, 20:05 Reply
   Konuda belirttiğim gibi yan sanayidir. Orjinal değildir. Mutlaka özellikleri farklıdır ve hayal kırıklığına uğratır seni. Kesinlikle uzak dur diyorum. 500 TL'ye daha güzel telefonlar alabilirsin.
   • zehra
    Kasım 02, 21:13 Reply
    peki çok teşekkür ederim
 48. hakan saral
  Kasım 09, 00:14 Reply
  hocam iyi gunler dogu anadoluda bir ilden yazıyorum burda bazı telefoncular spot note 2 satıyorlar ve fiyatı da 400tl benim merak ettiğim konu orjinal midir bu ürünler yoksa toplama çin malı urunler midir.bunun arasındaki farkı nasıl anlarız.birde bu ürünü alsak pasaport kaydı yaptırıp resmi olarak kullanabilrmiyiz.
  • Mustafa
   Kasım 09, 08:37 Reply
   Yan sanayidir o. Orjinali ile uzaktan yakından alakası olmaz. Kesinlikle uzak durun derim.
 49. Ugur
  Kasım 09, 00:28 Reply
  Hocam Bende cin mi spot mu bilmiyorum s3 mini var. Hsdpa secenegi yok edge ile internet baglantisi kuruyorum. Haliyle cok yavas. Bunun bir cozumu var mi program falan..Simdiden tessekkurler
  • Mustafa
   Kasım 09, 08:38 Reply
   Donanım olarak eklenmemiştir. Donanım desteklemediği için maalesef bu konunun çözümü yok.
 50. unal yavuz
  Kasım 11, 00:30 Reply
  kardes bnde note 2 ama kacak soyle kacak cın malı felan deyıl bıre bır orgınal ama garantısı felan cok tlf da suana kdr hıc skıntı vermedı 1200 tl almıstım o zmnlar 1800 flndı bn buna format atmk ıstıyorumda acaba atınca skıntı cıkarmı sonucta baska pasoporta ıslenmıs
 51. unal yavuz
  Kasım 11, 00:33 Reply
  model no:gt-n7100 androıt surum: 4.1.1 hıc guncellemede yapmdım ana bant surumu : n7100xxalıh kermel surumu: 3.0.31-259982 YAPIM NO: JR003C.N7100XXALJ1 BU TLF DA skıntı olurmu acaba gunncelleme yapsm format atsm sorun cıkrmı
 52. muhammet bolat
  Kasım 18, 16:58 Reply
  merhabalar. benm spot s3 minim var güncelleme kurmam için kies gerekli fakat kiese bağlanamıyorum. spot oldugu için mi pc ye bağlanmıyor? nasıl güncelleyebilirim? şuan 4.1.1
  • Mustafa
   Kasım 19, 09:49 Reply
   Sahte imei numarası olduğu için kies'e bağlanamıyorsunuz. Bu işin detaylarını bende pek bilmiyorum. En iyisi bir telefoncuya götürmek. Güncelleme yapıyorlar.
 53. ibrahim
  Kasım 20, 18:33 Reply
  Yurt dışından note2 alıyorum eger turkceellden mesaj gelrise napmalıyım yada btk den yeni ıme mı çaktımrlaıyım yada nasıl güncelleme alabilirim
  • Mustafa
   Kasım 20, 19:16 Reply
   Bir telefoncuya götürün. Yeni imei numarası atar.
 54. suleyman
  Kasım 20, 23:51 Reply
  hocam ben benim spot s4 e format attım google play store silindi sonra kendim tekrar yükledim ama her açtığmda maalesef play store durdurdu yazıyo tekrar fabrika ayarlrına dönderdim ama uyine aynı sorun..lütfen yardım edin
  • Mustafa
   Kasım 21, 21:07 Reply
   Bu konuda yardımcı olamayacağım maalesef.
 55. ethem
  Aralık 31, 16:03 Reply
  kardeş ben çakma note 3 aldım herşey güzel çalışıyor fakat internete 3g hızında bağlanamıyorum bağlanmam için ne yapmam gerekir yardımcı olurmusun teşekkürler.
  • Mustafa
   Aralık 31, 19:34 Reply
   Buna yapılacak bir şey yok hocam.
 56. mehmet
  Ocak 11, 22:48 Reply
  kardeş replika note 2 var yazılım atmak mümkünmüdür?
 57. busra
  Ocak 13, 10:45 Reply
  Merhaba ınstagram yükleyemiyorum ve foursquare kullanamıyorum ne yapmalıyım?
  • Mustafa
   Ocak 13, 11:24 Reply
   Hiç yüklemiyor mu yoksa uygulama yüklendikten sonra çalışmıyor mu? Nasıl bir hata alıyorsunuz?
 58. busra
  Ocak 15, 15:44 Reply
  Hiç yüklemiyor bu uygulama telefonunuzla uyumlu değil diyor.
  • Mustafa
   Ocak 15, 16:33 Reply
   Android güncellemesi yapmayı dene. Belki yüklemeye çalıştığın uygulama android sürümü ile uyumlu değildir.
 59. barbaros
  Şubat 08, 03:00 Reply
  Merhaba; çakma ürünlerin arasındadamı kalite farkı vardır? samsung s4 ve note3 telefonun orjinaline en yakın, kullanımda sorun yaşanmayacak telefon için hangi özelliklerin nasıl olması gerekir? Aşağı yukarı ne fiyattadır? ve son olarakta istanbulda tavsiye edeceğiniz bir yer varmıdır? Doğu banktakileri çok övüyorlar, çünkü dükkandan alındığı için bir sorunla karşılaştığınızda muattabınız oluyor diye düşünüyorum. Biraz çok soru sordum ama yanıtlarsanız sevinirim. :D teşekkürler...
  • Mustafa
   Şubat 08, 19:16 Reply
   Sorduğunuz soruların yanıtları zaten konuda var. İstanbul'da Doğu bankta satıyorlar, onun dışında bilgim yok maalesef.
 60. gokhan
  Mart 15, 23:52 Reply
  Selam arkadaslar soyle soyliyeyim . ben replika note 3 aldim dokunmatik cok iyi internetede orjinalinden farksiz giriyor telefon cok guzel fakat kamera beni tatmin etmiyor cozunurlugu aceninkinden de kotu. Flas desen kendine hayri yok bunun icin yapabilecegimiz bir islem var mi varsa soylerseniz cok memnun olurum saygilarla :)
 61. Mehmet PİRİ
  Haziran 02, 12:03 Reply
  Mustafa Bey ben İstanbul dan kaçak bir telefon alacağım benim babamın arkadaşının kızı aldı rahatça kullanıyor ama hiçbir şikayeti yok orjinal diyor ama faturası ve garanti belgesi yok 02/06/2014 tarihinde sordum 850 tl dedi sizce bu telefon sahtemi
  • Mustafa
   Haziran 02, 19:19 Reply
   Orjinal spottur büyük ihtimalle Mehmet bey. Yani birebir aynı fakat garanti belgesi yok. Sahte değildir ama tabi cihazı bir görmek lazım
 62. Mehmet PİRİ
  Haziran 03, 11:28 Reply
  O zaman sadece telefonun garanti belgesi olmadığı için bi sorun olursa sadece cebimden vermek zorunda kalırım başka bir sorun yok kaçak değil o zaman değil mi alınabilir mi.
  • Mustafa
   Haziran 03, 17:32 Reply
   Bir problem olursa cebinizden verirsiniz evet. Birde IMEI numaranızın sahte olduğu anlaşılırsa telefonunuz şebekeye kapatılır. Yeni imei numarası atmak için 60-70 TL daha vermeniz gerekir.
 63. şeyda
  Haziran 05, 16:30 Reply
  bende galaxy note 2 var kore ekranın dokunmatigni degiştirdim degiştikten sonra dokunmatigin kalibrasyonu bozuldu şimdi düzeltemiyorum çok denedim ama olmuyo nagapmalıyım?
  • Mustafa
   Haziran 05, 17:45 Reply
   Ayarlar bölümünde kalibrasyonu tekrar yapabilirsiniz. Ayarlar bölümünü kurcalayın. Bir yerlerde "Kalibre Et" seçeneği göreceksiniz. Onu tıklatın. Telefon sizi yönlendirecektir.
 64. Mehmet PİRİ
  Haziran 19, 11:26 Reply
  Mustafa Bey peki bu spot note 2 lerde orijinaldeki ekran genişliği fark ediyormu yoksa menü düğmesi falan aynımı bn bi video izledim ekran biraz daha küçük geldi böyle birşey olabilir mi ?
 65. Mehmet PİRİ
  Haziran 19, 13:53 Reply
  Mustafa Bey bn bugün note 2 mükemmel benzerlik diye bir video izledim telefonun normal menü tuşu s3 deki gibi küçük ektanı daha küçük geldi orjinal spotlarda böyle bişey yok değilmi
  • Mustafa
   Haziran 19, 21:03 Reply
   Spotlarda her şey olabilir. Ekran da küçük olabilir, hafıza da değişik olabilir. Orjinal spot ise değişiklik olmaz ama orjinal spot değilse farklı olabilir.
 66. Mehmet PİRİ
  Haziran 20, 10:20 Reply
  Kusura bakmyın mustafa Bey sizi çok sıktım ama size daha öncede 2 tan yorum atmıştım ve size yönelttiğim soruya cevap olarak 'orjinal spottur' demiştiniz o zaman bnim alacağım telefonda böyle ekran menü düğmesi vb. sorun çıkmaz herhalde değil mi? kusura bakmayın hakkınızı helal edin.
  • Mustafa
   Haziran 21, 14:51 Reply
   Estf. Telefonu görmeden orjinal spot mu değil mi %100 bilemeyiz. Ben söylediğiniz bilgilere göre tahminde bulunuyorum. En doğru yol aldıktan sonra başka bir telefoncuya götürüp sormak. Spot ise bütün özelliklerine bakmak lazım. Ekran menü düğmesinde pek farklılık olmaması lazım.
 67. Melike
  Mart 29, 23:57 Reply
  merhabalar mustafa bey replika note II kullanıyorum GTN7100 önceden olmayan bir sorun bir kaç hafta önce zuhur etti. kablosuz aga baglanacagım zaman acıyorum acılıyor diyor ama açılmıyor sanki wi-fi donuyor öylece kalıyor bir kaç kere acıp kapıyorum telefonu ve yahut uçak moduna alıyorum hala aynı şeyi yapıyor ''açılıyor..'' birde bunu belli saatlerde yapıyor şuan açıldı ama biliyorum birazdan gidecek telefoncuya götürüyorum çalışıyor. sanırım hasta iğneyi görünce düzeliyor meselesine döndü. yani anlayamiyorum uygulamalardan olabilir deyip bir çogunu sildim hatta neredeyse hepsini sadece whatsapp kaldı. sinirlenip bu sefer uygulamaların verilerini de temizliyorum. ne yapmalıyım baya bir aştırmada yaptım ama hala bir cevap bulamadım bu soruna ne zaman cevap veririsiniz bilmiyorum. lütfen bana ulaşın ..
  • Mustafa
   Mart 31, 14:36 Reply
   Merhaba Melike hanım,Telefonunuzdaki bilgilerinizi yedekleyip fabrika ayarlarına dönmeyi denediniz mi? Sistemin "Açılıyor" mesajı vermesi yazılımsal bir sorundur. Şu anda bağlanıyorsa donanımsal olarak bir sorun yok demektir. İndirdiğiniz bir uygulama veya oynadığınız bir ayar bunu rahatlıkla bozmuş olabilir. Cihaz replika olduğu için kesin bir tanı koymak çok zor. Format atın diyeceğim ama IMEI numaranız da gider. Fabrika ayarlarına dönmeyi deneyin, bakalım bir çözüm olacak mı.
   • melike
    Nisan 07, 19:21 Reply
    ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. bugün telefoncudan aldım telefonumu sürümü güncellemek gerek dediler 1.5 hafta önce bugün telefonu aldım hala aynı sorun devam ediyor sanki bıraktığım gibi geri almışım sürümü güncellenen telefon da değişmez mi birşeyler söylediğiniz gibi fabrika ayarlarına geri dönersem imei alma sorunu yasamam değil mi?
    • Mustafa
     Nisan 07, 22:39 Reply
     Bildiğim kadarıyla fabrika ayarlarına döndüğünüz zaman IMEI numaranız silinmiyor fakat sizin cihazınız orjinal spot mu yoksa yan sanayi spot mu bilemiyorum. Aldığınız yere sormanız daha kesin olur. Android güncellemelerinde görünümün değişmesi gibi bir kaide yok. Güncellemeler arka planda programlarınızın daha hızlı çalışması, sisteminizin rahatlatılması, RAM'i serbest bırakma, daha az şarj yeme gibi bir çok konuda güncellemeler yapar. Bunu yaparken görünüm veya tasarımın değişmediği zamanlarda çok oluyor. Ayarlar bölümünde telefonunuza şuanda yüklü olan android sürümünü görebilirsiniz.
     • Melike
      Nisan 09, 16:13
      kusura bakmayin ama son olarak birşey daha sormak istiyorum ^_^ telefonumu aldiğimda telefoncuda bağlandi yani hiç bir sorun olmadi açilip kapanmasinda wifi'nin ama eve geldiğimde yine ayni sorun zuhur etti. anlayamiyorum acaba şebekeden olabilir mi? ve yahut bu modemle alakalida olabilir mi,? telefoncuda sim kartimi takmamiştim eve geldiğimde taktim yine ayni sorun. wifi açiliyor diyor ama kapali durumda keşke size fotograflari atabilsem ama sanirim bir değişiklik olmayacak ...:(
     • Mustafa
      Nisan 09, 23:19
      Modemin çoğaltıcı sayısı kadar cihaz bağlı ise, sizin cihazınız bağlanmaz. Ama sizde böyle bir sorun yok sanırım. Çünkü sizde wifi açılıyor diyor. http://www.mustafakirmizi.com/iletisim bu sayfadan resim linklerini veya iletişim bilgilerinizi gönderin. Bakayım.