Samsung Galaxy S5 Ne Zaman Çıkacak

Samsung Galaxy hayranları için S5’in ne zaman çıkacağını araştırdım ve bulduğum yabancı bir teknoloji sitesi bunu duyurmuş, haberimiz yok! Aslında S4 2013 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sunulmuştu. Çıkış tarihinden 3-4 ay sonra bir üst sürümü konuşulur oldu. Kore devi o kadar yoğun çalışıyor ki, artık her ay yeni bir telefon çıkartmasını bekler olduk. Bende galaxy hayranıyım ve araştırmalar sonucu edinmiş olduğum bilgilere göre size güzel haberlerim var. Samsung galaxy s5 ne zaman çıkacak veya yeni özellikleri ne olacak? Bu soruların yanıtlarını burada vereceğiz. Edinmiş olduğum bilgiler tamamen bir yabancı teknoloji sitesinin Türkçeye çevrilmiş halidir. Kendi söylemiş olduğum bilgiler değildir. Bayağı da büyük bir site, tahminimce güvenilir de. Bilgilerin doğru olduğuna veya olabileceğine inanabilirsiniz. Başlayalım soruların yanıtlarını vermeye.

 

Dünya devi Samsung Galaxy s5 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtını duyurdu. İlk çıktığı günden bu yana çok büyük başarılara imza attılar. Akıllı telefon piyasasını kasıp kavurdular. Galaxy S2S3S4 derken geldik S5 sürümüne. Geçtiğimiz aylarda Xperia telefonunda çok güzel özelliklerden birisi tanıtıldı. Artık cihazınızı suya düşürdüğünüz zaman dahi bir şey olmuyor. Tekrar çıkartıp kullanabiliyorsunuz. Buna suya dayanıklı teknoloji denildi. Artık boyut biraz daha büyük olacak ve suya dayanıklı hale gelecek. Sağlamlığı da biraz daha arttırılacak. En büyük sorunlardan birisi sağlamlığı konusuydu. Düşürerek kıran kişilerin mağduriyeti oldukça dikkat çekti. Gerçi her ne kadar testler yapılsa da bazı arkadaşlarımız sanki bilinçli şekilde yere vuruyormuş gibi davrandıkları için testler de bir yere kadar. iPhone 5 ve Galaxy S4 sağlamlığı testlerini youtube video izleme sitesinden mutlaka izlemiş olmalısınız. Adamlar ne tür testler yapıyor akla hayale sığmaz. Yinede sağlamlığı konusunda biraz daha ileri gidildi. Peki asıl soru bu samsung galaxy s5 ne zaman çıkacak?

 

Samsung Galaxy S5 Ne Zaman Çıkacak

 

Samsung Galaxy S5 Ne Zaman Çıkıyor

 

Büyük merakla beklediğimiz ve büyük beklenti içerisine girdiğimiz Samsung Galaxy S5 2014 yılının Ocak ayında piyasaya sunulacak. Şimdiki plan öyle ama yetişir mi yetişmez mi bilemiyorum. Onlar da sanırım bir açıklamayı paylaşmışlar. Kendi kafalarına göre bir şey dememişler, kaldı ki kafalarına göre böyle bir tarih vermeleri de saçma olur. Aslında S4 benim beklentilerimi karşılayamadı, çünkü S3 ile arasında öyle ahım şahım özellik farkı yoktu. Boyutlar ve kamera çözünürlüğü dışında tabi ki. S5 umarım bütün isteklerimi karşılar. S4’de tabi ki çok iyi ama hani insan böyle telefonlar gördükten sonra; “ovv şu da olsa çok fena olurdu” demeden geçemiyor.

 

Galaxy S5 ile Galaxy S4 Farkları

 

Çıkış tarihini verdikten sonra yeni eklenecek özelliklere de kısa bir göz atalım. Aralarındaki en belirgin fark, kamera üzerinde yapılan değişiklikler. Bildiğiniz üzere S4 kamerası OIS(yani optik görsel sabitleme) özelliğini desteklemiyor ve 13 MP olarak çalışıyordu. S5 OIS destekli ve tam 16 MP çözünürlükte piyasaya sunulacak. LG G2 telefonunda OIS özelliği kullanılmıştı. Artık daha güzel ve daha net resimler için gün sayacağız.

 

Önümüzdeki günlerde Galaxy Note 2 demode olacak ve Galaxy Note 3 çıkacak. OIS özelliği aslında Note 3‘te kullanılacaktı fakat yetiştiremediler. Kısmet S5’eymiş. Çıktığı zaman alacak kişilerden sadece biriyim.

 

Galaxy S5 – iPhone 5S Rekabeti

 

Yakın zamanda iPhone 5S’de çıkacak. S5 ve 5S çok büyük kapışmaya sahne olacak. Yapılan son araştırmalara göre Galaxy, çoktan iPhone’u sollamış durumda. İlk dokunmatik ekran telefon iPhone olmasına rağmen yaptığı teknolojik yeniliklerle kullanıcıları kendisine hayran bırakan Samsung, bir adım daha öne geçecek gibi duruyor. Çünkü hala iPhone üzerinde bazı sorunlar devam ediyor. Hız ve uygulama bakımından Apple daha iyi olsa da kişiselleştirme açısından Samsung’un yanından geçemeyecek gibi duruyor. Çünkü bunlar tamamen çıldırmış. Yapacakları şeylerin sınırı bulunmuyor.

 

Özellikle iPhone reklamlarında hani şöyle eliyle klavyeyi masaya koyma muhabbeti var ya, onu da tahminimce önce Galaxy’de görürüz. Veya yeni bir telefon çıkartırlar, orada görürüz. Apple pek oralı olmayacak gibi duruyor. Bakalım önümüzdeki günler bizlere neler gösterecek.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak

Teknoloji devi Samsung galaxy s6 ve galaxy s6 edge cihazlarını satışa çıkarttıktan sonra akla gelen sorulardan birisi de "Samsung galaxy s7 ne zaman çıkacak" sorusu oldu. Resmi bir açıklama gelmemekle birlikte önceki sürümlerin hangi yılda ve ayda çıkartıldığını incelersek galaxy s7 ne zaman...

LG G4 Fiyatı

LG G4 Fiyatı

Akıllı telefon teknolojisini alt üst edecek LG G4 satışa sunuldu. Şuanda piyasada olan telefonlar arasında en yüksek performansa sahip telefon diyebiliriz. Kamerasında diyafram açıklığı ayarlaması yapılabilen bu eşsiz telefon rakiplerinin başını derde sokacak gibi duruyor. 6 renk seçeneği...

Spot Samsung Galaxy S6 ve Edge

Spot Samsung Galaxy S6 ve Edge

Samsung 2015 yılının ilk çeyreğinde amiral gemisini patlattı. S5 serisinin devamı olan galaxy s6 ve edgeyi tanıtarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. iPhone 6 ve 6 Plus çıktıktan sonra S6 ile ne gibi özelliklerin geleceği merak konusuydu. Yeni eklenen özellikler her ne kadar kullanıcıların...

Bir Yorum Bırakın