Öğrenci Yurdunda Olması Gerekenler

Öğrenci Yurdunda Olması Gerekenler  –  Yapılabilecek Yenilikler

Yemek Tarifi, Abur Cubur Stoğu, Zihni Sinir Düşünceler : )

Öğrenci yurdunda yaşayan bir arkadaşınız olarak, size bu yazıyı ulaştırmak istedim. Öğrenci yurdunda yapabileceğiniz şeyler hayal gücünüzle doğru orantılı diyebilirim. :).

Şimdi size bölüm ve maddelerden oluşan bir liste hazırlıyorum, iyi okumalar. :).

Yurt Odasında Yemek

Bildiğiniz üzere özel veya devlet yurdu ayırt etmeksizin, odalarda yemek pişirmek yasak. Maalesef yemekhanede verdikleri yemeklerin saatleri de midemizle senkronize çalışmıyor, yani acıkıyoruz! Aç kalmamanız için yapabileceklerinizi şöyle sıralayabiliriz;

 • Enfes bir makarna salatası hazırlayabilirsiniz. Yapımı; Kattle’da  haşladığınız suyu makarnanızın olduğu kaba döküyorsunuz, bir iki dakika bekletip makarnayı eldeki olanaklarla süzüyorsunuz – burası sizin hayal gücünüze kalmış –  ardından BİM veya A-101’den aldığınız garnitürü, bakın altını çiziyorum öğrenciyseniz bu iki market size uygun oradan alın! Ne diyordum, garnitürü makarnaya gelişi güzel koyun, yoğurt mayonez ikilisini de ekleyin karıştırın azcık dolapta bekletin tatammm makarnanız hazır, iki hatta üç gün yersiniz onu J.

Bu arada eklemek istiyorum, verdiğim tariflerdeki malzemeleri bilumum marketlerden tamamlayın, ama bu yok ki yurtta yaa demeyin sonra, gidin alın.

 • Kısır yapabilirsiniz. Bu dahiyane fikrin sahibinin ağzından yazıyorum tarifi – tarifin yurttaki olanaklarla olduğunu unutmayın – kısırlık bulguru aldınız – bim’den – onu bir kavanoza dökün, yarısına kadar, tuz ekleyin, sonra içine Kattle’da kaynattığınız suyu ekleyin, bulguru biraz geçmesi gerekiyor, kapağını kapatın, bulgurlar şişsin kocaman olsun, ardından bulguru bir kaba boşaltın, üstüne sıvı yağ ve salça ekleyin, karıştırın iyice yedirin, ardından yurttaki malzemeleri ekleyin işte marul domates salatalık vs. en son nar ekşisi pul biber karabiber nane ekleyin, çağırın yan odadaki kızları yiyin.
 • Brokoli haşlayabilirsiniz. Formuma dikkat ediyorum ama ara öğünüm kaçıyor diyorsanız çaresi var,  kaynattığınız suyu bir kaba boşaltıyorsunuz, sonra buharda haşlamak istediğiniz sebzeleri de bir kaba koyuyorsunuz, brokoli olur havuç olur Brüksel lahanası olur, olur yani. Kaynayan suyun buharıyla pişiriyorsunuz, kaç saate olur bilmiyorum, denemedik.
 • Küçük sandviçler hazırlayabilirsiniz. Bunun da tarifini yazmayayım artık, biliyorsunuzdur yani ekmeği kes malzemeyi koy ye bu kadar basit :).

Abur Cubur Stok Yapımı

Gayet kolay bir şeydir, odanızdaki bir çekmeceyi bu stok için ayırınız, ardından markete – hangi iki market olduğunuz biliyorsunuz–.  Gidiyorsunuz çikolata, cips, meyve suyu, çerez, kek gibi ürünleri gelişi güzel alıyorsunuz, beğendiklerinize ağırlık verin siz yine de, bunlar zor zaman yiyecekleriniz olacak, vize haftası gelir, canınız bir şey çeker, millete muhtaç kalmayın arkadaşım alın çekmecenizden yiyin.  Corn Flakes seviyorsanız onu da unutmayın, süt olmasa da çerez gibi gidiyor, tecrübeyle sabittir.

 

Odanızda Olması Gerekenler

Yeni fikirlere alışık bir toplum olmasak da öğrenci yurtlarında işler böyle yürümüyor, her türlü yeniliği yapabiliyorsunuz. Kişisel (giysi, kozmetik, banyo) eşyalarınızdan bahsetmiyoruz yalnız. Odanızda olması gerekenler maddeler halinde karşınızda;

 • Kilim veya halı
 • Masa üstüne koymak için ufak çöp kutusu
 • Kattle ( en önemlisi, yukarıdaki tariflerin ana noktası )
 • Battaniye
 • Mutfak gereçleri ( bıçak, çatal, kase, tabak, kaşık, bardak – termoslu olması tercihleriniz arasında olsun )
 • Sürahi ( Annesinin evdeki yağdanlığını alıp sürahi yapanını gördüm – kısır tarifi veren arkadaş – )
 • Temizlik bezleri
 • Poşet ( bol miktarda, her koşulda işinize yarar )
 • 20 lt’lik damacana su :)
 • Kilit, dolabınız için iyidir
 • Üçlü veya beşli priz iş görür.
 • Odanızda kısır tarifi verip aynı zamanda çok titiz bir insan varsa, vileda, yer silme deterjanı, süpürge takımı alın, krizi gelir, temizlemek ister, başınızın etini yer, konuşmasın siz temizleyin, bulaşık deterjanı ve süngerini de da alın, o kadar şey yiyeceksiniz, onları da siz yıkayın yani, öyle her şey yemekle olmuyor.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Milletvekili Sayısı Neye Göre Belirlenir

Milletvekili Sayısı Neye Göre Belirlenir


Milletvekili Sayısı Neye Göre Belirlenir

2015 genel seçimlerinde aynı iki partinin farklı oy almalarına rağmen, milletvekili sayılarının eşit olması herkesin aklına "milletvekili sayısı neye göre belirlenir" , "milletvekili sayısı nasıl hesaplanır" sorularını gündeme getirdi. Öncelikle "bir ilin milletvekili sayısı nasıl hesaplanır"...

Haemmer Saat Arayanlar, Adresiniz : Modasaat.com

Haemmer Saat Arayanlar, Adresiniz : Modasaat.com


Haemmer Saat Arayanlar, Adresiniz : Modasaat.com

Kullandığımız tüm kıyafet ve aksesuarlarımızın kalitelerine önem veririz. Örneğin Haemmer saat sahip olduğu kalite tüm dünya ülkelerince bilinmektedir. Uzun yıllar sorunsuzca kullanılmakta olan bu şahane aksesuarlar sıra dışı tasarımlarda üretilmektedir. Herkes tarafından büyük beğeni gören...

Ekmeleddin İhsanoğlu Komik Tweetler

Ekmeleddin İhsanoğlu Komik Tweetler


Ekmeleddin İhsanoğlu Komik Tweetler

 2014 yılında değişecek olan Cumhurbaşkanlığı için adaylığını açıklayan ve herkes tarafından çatı aday olarak bilinen Ekmeleddin İhsanoğlu logosunu ve sloganını açıkladı. Bu açıklamanın ardından twitter üzerinde bir çok tweet yayınlandı. Ben bunlara Ekmeleddin İhsanoğlu Komik Tweetler...

Bir Yorum Bırakın