Motorola RAZR HD İnceleme

Motorola RAZR HD İnceleme

Galaxy ve iPhone serisinden diğer telefonları bir hayli küçümsedik. Farklı bir telefon kullanmak isteyen kişiler için Motorola RAZR HD İnceleme olayını sizlere aktaracağım. Dokunmatik ve diğer cihazlarda aradığınız çoğu özelliği bünyesinde barındırıyor. İlk özelliği ince olması. Tabi galaxy ile kıyaslamayın, kendi çapında bir telefon bu da.

Motorola RAZR HD inceleme

 

Gorilla Glass Ekran

 

Bu ekran türü diğer ekranlara göre biraz daha dayanıklı. Yani her şeyde çizilmiyor. Ufak tefek çizikleri absorbe edebiliyor. Yüksek güçte yapılan basınçları absorbe edemiyor, ekran çiziliyor. Tercih edilmesi yönünden gorilla glass özelliği dikkate alınıyor. Çözünürlük özelliği ise Super Amoled ekran. Galaxy s3 ile aynı görüntü özelliğine sahip desek çok da yanlış olmaz.

 

İşlemcisi ise 1.2 GigaHertz(GHz) hızına sahip. 1 GigaByte(GB) RAM’i bulunuyor. Kısacası iyi özellikleri. Hızlı denilebilecek düzeyde. Kamerası 8 MegaPiksel(MP) çözünürlüğüne sahip. Piyasada şuanda bulunan çoğu telefondan daha iyi kamerası var. 1080P videolar kaydedebiliyor ve oynatabiliyorsunuz. Video sektörü için çok güzel özelliklerden bir tanesi.

 

İşletim Sistemi

 

En güzel özelliklerinden bir tanesi de Android işletim istemine sahip olması. Android işletim sistemine sahip olması milyonlarca uygulamanın kullanılabileceği anlamına geliyor. Nokia’nın yaptığı hatayı Motorola yapmamış. Hatırlarsanız Nokia’nın kendine özgü Smybian işletim sistemi var. Biraz gerilerde kaldı, androide geçmemek için çok direndi. Haliyle de piyasadan silinmek üzere. Lumia ile atak yaptı, iyi oldu. Yoksa çoktan unutulmuştu. Google Play Store’den istediğiniz uygulamaları indiriyorsunuz. Telefon sorunsuz şekilde çalıştırıyor.

 

16 GB dahili hafızası bulunuyor. Hafıza kart özelliğini destekliyor. 16 GB sizlere düşük gelirse, ne bileyim film falan yüklemek isterseniz hafıza kartı da takabilirsiniz. 128 GB’a kadar mini hafıza kartları çıktı. Onları da alır kullanırsanız bilgisayardan pek bir farkı kalmaz. Kablosuz internet(Wi-Fi) özelliği var. Wireless internet alanında net bağlantısı sağlayabilir, bilgi alışverişlerinde bulunabilirsiniz. 3G özelliği ile istediğiniz kişilerle görüntüsü aramalar da yapabilirsiniz. GPS ve NFC de olmazsa olmazlardan tabi ki. Bunları da destekliyor. Bluetooth, dahili modem, GPRS, EDGE, Wap bağlantıları bulunuyor. 540×960 px ekran çözünürlüğü var. Bu kötü bir haber işte. Rakipleri çoktan 1920*1080 çözünürlüklerine geçmişken, geride kalmış biraz.

 

Şarj konusuna gelince, pili %100 şarj ettikten sonra 9 saat aralıksız olarak konuşabilir, hiç bir fonksiyonu çalıştırmadan 304 saat açık tutabilirsiniz. Bir diğer kötü özellik de radyosu bulunmuyor. Telefondan radyo dinleyemiyorsunuz. Kulaklık taksanız veya takmasanız da fark etmiyor. Radyoyu desteklemiyor. Mobil TV ile televizyon izleyebiliyorsunuz. Çift hattı desteklemiyor.

 

E-mail hesaplarınızı kontrol edebiliyor Bilgisayara bağlayabiliyorsunuz. Otomatik senkronizasyon özelliği var. KVK garantili aldığınız aman 2 yıl(24 ay) sorunsuz kullanma taahhüt ediyor. 2 yıl içerisinde telefonda bir problem olursa, ücretsiz olarak tamir yapılıyor. 3 defa aynı sorundan dolayı telefonunuz garanti kapsamında tamire girerse; sıfırını veriyorlar.

 

Fiyatları da 800-1200 TL arasında değişiyor. Bazen indirime falan giriyor, 700 TL’ye kadar alabilirsiniz. Normal fiyatları 1100 TL civarlarındaydı en son. Herkeste S3, iPhone 4-5 varken siz farklı olmak istiyorsanız ve kullandığınız telefonun iyi özellikleri olsun istiyorsanız Motorola RAZR HD öneririm.

Previous Markalaşma Ve Reklamın Önemi
Next Sony Xperia V Fiyat Ve İnceleme

About author

Mustafa
Mustafa 422 posts

İnşaat Yüksek Mühendisiyim. İstanbul'da yaşıyor ve çalışıyorum. Boş zamanlarımda web sitem ile ilgilenir, animasyon yaparım ve bundan büyük keyif alırım. Sizlerin de yazmış olduğu yazıları yayımlamaktan mutluluk duyarım.

You might also like

Teknoloji 1Comments

PlayStation 4 Fiyatları

PlayStation 4 Ne Zaman Çıkacak?   Dünya devi Sony’nin teknolojisi ile üretilen PS4 2013’ün 20 Şubat Çarşamba günü tanıtıma çıkacak. Tanıtım yapıldıktan sonra ne zaman piyasaya sürecekleri hakkında henüz bir

Telefonlar 2 Comments

Spot, Kaçak, Çakma iPhone 5S

Yakın zamanda iPhone 5S çıkacak ve hatta siz bu yazıyı okurken çıkmıştır belki de. Yazıyı telefon piyasaya sürülmeden önce yazdığım için fiyatları konusunda 100-200 TL esneklik olabilir. Çıktığı zaman bu

Teknoloji 1Comments

Spot Samsung Galaxy Ace 3

Spot telefon incelemelerine samsung galaxy ace 3 ile devam ediyorum. Almayı düşünüyorsanız bu konuyu tamamen okumanızı tavsiye ederim. Yoksa pişman olabilirsiniz. Önce telefon hakkında teknik ve fiziki özellikleri vereceğim. Daha

2 Comments

  1. Hasan
    Temmuz 23, 09:57 Reply
    Bu inceleme gerçekçi olmamış.1. Cihazın ekranı Super Amoled değil, Super Amoled Advanced serisidir. Galaxy S3 ile aynı demişsin ama asla ve asla kıyaslanamaz. Super Amoled Advanced ekranlar eşsizdir.2. Ekran çözünürlüğü 540×960 px değildir. 1280x720 px, yani HD ekrana sahiptir. Adı üstünde HD.3. Bu telefon Türkiye'de satılmıyor. KVK garantiside nedir? Ayrıca 700 TL'ya falan asla alamazsın. Sen sanıyorum Motorola Droid RAZR XT910 ile karıştırıyorsun.

Leave a Reply