Yazar hakkında

Mustafa

Kendi halinde, bilgi paylaşımını seven, bol bol fotoğraf çeken, yerinde durmayan birisiyim. Web tasarım ve animasyon yapmaktan büyük zevk alırım. Sizde bilgi paylaşmayı severseniz, köşe yazarı olmak için "Köşe Yazarı Olun, Sizi Herkes Tanısın" konusundan başvuru yapabilirsiniz. Yazılarınızı sitelerde paylaşalım.

İlgili Yazılar

19 Yorumlar

 1. 1

  Hobi

  teşekkürler işe yaradı

  Yanıt
 2. 2

  Arif

  Hocam yaptım da olmadı :S

  Yanıt
  1. 2.1

   Mustafa

   Kodları kopyalarken ” işaretine dikkat edin. Ascii değerlerinden dolayı değişebilir. Kopyaladığınız koddaki 1 karakterini silin, sildiğiniz yere kendiniz ekleyin.

   Yanıt
 3. 3

  Arif

  Teşekkür ederim hocam. Oldu

  Yanıt
 4. 4

  Sosyal Medya

  teşekkür ederim oldu sanırım. ama o verdiğiniz google test aracı çalışmıyor 1-2 gün beklemek gerekiyor sanırım

  Yanıt
  1. 4.1

   Mustafa

   İşlemleri yaptıktan sonra evet bir süre beklemeniz gerekiyor ama Rich Snippet’in çalışması lazım. Kodları kopyalarken ” işaretlerine dikkat edin. Sayfanız hazır olduğunda Google Rich Snippet’ten sorgulatın, resimli çıkması lazım.

   Yanıt
 5. 5

  Sevimin Aşkanası

  Merhaba güzel bir paylaşım , yazar yerine yemek tariflerinin resimlerini blogspotta gostermek mumkun olabilir mi acaba ? yani google da mesela çilek reçeli yazdınız sitenizin yan tarfında girdiğiniz tarifin fotosu nasıl çıkabilir , örnek incir reçeli tarifi yazazınca buna bakabilirsiniz 3ve 4 . sıradaki web sitelerin fotoları çıkıyor mesela
  Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için

  Yanıt
  1. 5.1

   Mustafa

   Merhaba. Onun için bir çok google plus hesabı gerekiyor. 3 tane google+ hesabı açtınız diyelim. Birinin profilini çilek reçeli, birini incir reçeli ve birini de kiraz reçeli fotoğraflarını profil resmi yapacaksınız. Ardından wordpress kullanıyorsanız single.php, başka bir yazılım kullanıyorsanız konuların içeriklerinin görüntülendiği dosyayı açacaksınız. HEAD etiketleri arasına php kod oluşturmanız gerekiyor. Şöyle örnek vereyim;

   siteniz.com/cilek-receli şeklide adrese ekleyecekseniz;

   < ?php if ($_SERVER["REQUEST_URI"] == "cilek-receli") { echo "YAZAR KODU"; } else { echo "DİĞER YAZAR KODU"; ?>

   Kodunu eklemeniz gerekiyor. Burada “yazar kodu” dediğim konuda bahsi geçen ve head tagleri arasına eklenen koddur. “Diğer Yazar Kodu” ise diğer yazılarınızda görüntülenecek kişinin kodlarıdır. Böyle istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Bu çok zor derseniz “google rich snippets” konusuna göz atmanızı tavsiye ederim. Çeşitli listelemeler mevcut. Yemek Tarifleri için özel alan yapılmış. Yemek tariflerini hiç kullanmadım fakat verdiğim linkte anlatımı var.

   Yanıt
 6. 6

  cansu

  Merhaba,

  Yazar resim kodu dediğiniz “her sayfada görünecek bir yere ekleyin” kısmını yapamıyorum bir türlü. Blogger tabanlı blogda, bu dediğiniz nereye eklenecek ? cevaplarsanız çok mutlu olurum

  Yanıt
  1. 6.1

   Mustafa

   Footer’a ekleyebilirsiniz. Blogger’da atıf bölümü kullanıyorsanız oraya ekleyebilirsiniz mesela. Veya sidebar’a da eklerseniz (html veya atıf olarak) görünecektir.

   Yanıt
 7. 7

  Yusuf

  Abi ben yapıyorum da şu tagının üstüne eklenecek kodu eklerken hata veriyor ne yapıcam ya?

  Yanıt
  1. 7.1

   Mustafa

   Hata derken? Nasıl bir hata alıyorsun ve hangi kodda alıyorsun

   Yanıt
   1. 7.1.1

    Yusuf

    /head kodunun üzerini gelecek kodu yapıştırıyorum fakat şablonu kaydete tıkladğımda hata veriyor ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen

    Yanıt
    1. 7.1.1.1

     Yusuf

     Hata şöyle. Kırmızı bir rekte “XML, satır 1304, sütun 11 ayrıştırılırken hata oluştu: Open quote is expected for attribute “rel” associated with an element type “link”” yazıyor.

     Yanıt
    2. 7.1.1.2

     Mustafa

     bu şekilde eklemeyi denediniz mi?

     Yanıt
 8. 8

  Yusuf

  Nasıl yani anlamadım?

  Yanıt
 9. 9

  Yusuf

  Heh sonunda oldu çok teşekkür ederim abi yararlı paylaşımın için

  Yanıt
 10. 10

  genç spor

  Merhaba wp sitem için aynı işlemi uyguladım artık reimli çıkmakta.Fakat opencart sitem için yapamadım.Opencart için hangi dosyaların içine bu kodları eklememiz gerek.

  Yanıt
  1. 10.1

   Mustafa

   Footer dosyasına ekleyebilirsiniz. Her sayfada kodlar sayfaya yüklenmeli yani. Opencart kullanmadım bilemiyorum.

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Mustafa KIRMIZI'ya ait olup, içerikler izin alınmadan kopyalanamaz.