Gereksiz Buluşlar İcatlar

Gereksiz Buluşlar İcatlar

Dünyanın en gereksiz buluşları ve icatları hakkında bilgi toplamak istiyorsanız tam yerine geldiniz. Aşağıdaki buluşlar bana bana dünyanın en gereksiz keşifleri. Okuduktan sonra konu altında düşüncelerinizi belirtirseniz konunu geliştirilmesine katkı sağlayabilirsiniz. Size göre alttaki icatlar saçma gelmiyorsa, lütfen bunu bize bildirin.

Bilim adamları insan yaşamını kolaylaştırmak ve bilinmeyenleri ortaya çıkarmak için bir çok alanda önemli araştırmalar yapar. Ancak bazı zamanlar ilginç araştırmalarda yapmaktadılar hatta öyle araştırmalar var ki insan görünce şaşırmadan edemiyor.

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden olan Harvard ve Sentiago de Chile’de bilim adamları ” çarşaflar neden kırışır? ” sorusuna yanıt aradılar.

İngiliz bilim adamları kılıç yutmanın yol açabileceği tehlikeler konusunda geniş kapsamlı bir araştırma yaptılar, sanki gerek varmış gibi :)

 

gereksiz buluşlar icatlar

Bir başka araştırma duygularını açıkça yaşayabilen erkek farelerin karşı cins tarafından tercih edildiğini ortaya koydu. Erkek farelerin gözyaşlarındaki bir madde dişi farelerde çiftleşme isteğine neden olmaktaymış. Farelerde yapılan başka bir araştırmaya göre ise fareler serenat yapıyor ve dişi fareleri bu şekilde kendilerine çekiyorlarmış. Araştırmanın bizi ilgilendiren olumlu kısmı ise çok şükür ki söylenen şarkı insanların duyabileceği dalga boyunda değilmiş. Gereksiz buluşlar icatlar arasına girmez mi sizce?

Japon bilim adamı Mayu Yamamoto ise geliştirdiği bir yöntemle tezekten vanilya esansı çıkarmayı başardı. Artık ne işine yarayacaksa.

Bilim adamları yaptıkları bir diğer araştırmaylada hovarda olan, cinselliği doya doya yaşayan kraliçe karıncaların ömürlerinin %50 oranında uzadığını ortaya çıkardı.

Yine hayvanlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre bilim adamları fillerin kamyon sesi çıkarabildiğini tespit etti. Sanırım bu bilgiyi bilmesek olmazdı.

Ve nihayet insanlar üzerinde yapılacak olan bir araştırma için Almanya’nın Bonn Üniversitesi bilim adamları saçları sola doğru dönerek çıkan denekler aradığını açıkladı. Ve bu araştırma ile bilim adamlarının amacı insanların saçlarının çıkış yönü ile dil becerileri arasındaki bağlantıyı bulmakmış.

Previous Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
Next Kadınlar Erkeklerden Neler Duymak İster?

About author

You might also like

Genel 1Comments

Köşe Yazarı Olmak İstiyorum 2015

Merhaba değerli arkadaşlar. Profesyonel anlamda “köşe yazarı olmak istiyorum” diyorsanız size burada önerilerim olacak. Konuyu okuduktan sonra bu sitede yazar olabileceksiniz. Öncelikle şunu belirteyim, şuanda bulunduğunuz site tamamen şahsıma aittir

Survivor 2013 Yarışmacıları

Türkiye’nin çok büyük bir merakla takip ettiği Survivor yarışması için son bir aday kalmıştı. Bunun kim olacağı çok merak ediliyordu. Zira çok tanınan biri olmalıydı. Bu kişi ise Ümit Karan

Şifremi Unuttum

Şifremi unuttum sözü hemen hemen bütün sitelerde karşılaşılan sorunlar arasında ilk sırada yerini alıyor. Google arama verilerine göre en çok ilgi gören bu sorunun, nereler tarafından karşılaşıldığını gösteriyor. Bu verilere

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply