Bimer Şikayet

Maili; “gizli@basbakanlik.gov.tr” adresine göndermelisiniz. Göndereceğiniz bilgiler direkt olarak başbakanlığa ulaşacaktır. Gizlilik tamamen üst düzeydedir. Formu gönderdiğiniz anda bilgiler bimer şikayet dilekçesi olarak başbakanlık tarafından dikkate alınacaktır. Mesaj bölümünde telefon numaranızı ve TC kimlik numaranızı verirseniz başvuru daha çok dikkate alınır. Yapılması gereken olay varsa ve yapılırsa size ulaşmaları için kullandığınız telefon numarası büyük önem taşımaktadır. Dilediğiniz zaman bimer şikayeti gönderebilirsiniz.

Bimer Şikayet Bilgileri – (Lütfen bilgilerinizi doğru verin.)

 
İsim ve Soyisim

Mail Adresiniz

Konu Başlığı

Şikayetinizi Anlatın

Bimer Açılımı Nedir?

Başbakanlık İletişim Merkezi adının kısaltılması ile Bimer ortaya çıkmıştır.

 

Bimer Nedir?

Bazen bir konuda haksızlık görebilir veya yaşayabilirsiniz. Bu sorunu bir üst mevkiler ile görüşemiyorsanız internet üzerinden sesinizi duyurabilirsiniz. Her türlü sorunu ve haksızlığı buradan engelleyebilirsiniz. Aslında bu kullanılan ve herkes tarafından bilinen özelliği. Buranın asıl amacı ise başbakana mesajınızı iletebilmeniz. Eğer ki önemli bir konu ise buradan göndermiş olduğunuz mesaj başbakana iletiliyor. Çünkü burası Başbakanlık İletişim Merkezi. Adından da anlaşılacağı gibi bakanlık ile irtibata geçiyorsunuz. Sorunlarınızı dile getiriyorsunuz. İletişim merkezinin asıl amacı budur.

 

Bimer Şikayet Başvuru Formu

Başvuru formunu doldurmak için lütfen buraya tıklayın. Şikayet etmek istediğiniz bir olay var ise öncelikle vatandaşlığınızı doğrulamanız gerekiyor. Vatandaşlık doğrulamanız için bir kaç alternatif mevcut. Bunları aşağıda tablo halinde verdim. Bakabilirsiniz.

 

Bimer Şikayet İçin Vatandaşlık Doğrulamak

 

 1. E-devlet şifresi ile giriş yapmak
 2. Mobil imza ile giriş yapmak
 3. Elektronik imza ile giriş yapmak
 4. T. C Kimlik kartı numarası ile giriş yapmak (tc no)

 

bimer giriş sayfası

 

Burada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklıyoruz ve ikinci adıma geçiyoruz. Daha sonra karşımıza 4 adet doğrulama seçeneği çıkıyor. Burada en basit yöntem T. C kimlik numarası ile giriş yapmaktır. Tavsiye ederim, sizde onu kullanın. Bu doğrulama işlemi java tabanlı gerçekleştiriliyor. Bunun için bilgisayarınızda java programının yüklü olması gerekiyor. Yok ise buraya tıklayarak java indirebilirsiniz. İndirin ve kurun. Daha sonra karşınıza bir “Security Warning” penceresi gelecek. Burada “I accept the risk and want to run this application” seçeneğini işaretleyip “Run” butonuna basmamız gerekiyor. Teknolojiyi seviyorsanız ve evinizde kimlik pos cihazı varsa kimliğinizi o bölüme takın ve devam edin. Pos cihazınız yoksa en iyi yöntem “E-devlet şifresi girerek” seçeneğini kullanın. E-devlet şifrenizi biliyorsanız tc kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapabiliyorsunuz.

 

Cep telefon hattınız varsa da bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra istediğiniz şikayeti gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bimer İletişim Bilgileri

 

İletişim Türü – Adres

 • Adres
 • Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez Bina B.Blok. Kızılay/ANKARA

 

 • Telefon
 • (0312) 422 10 00

 

 • FAX
 • (0312) 422 26 67

 

 • E-mail
 • bimer@basbakanlik.gov.tr

bimer şikayet
Bu bilgileri kullanarak mail gönderebilirsiniz fakat ben size en üst bölümde bir iletişim formu oluşturdum. Oradan kısa yol olarak gönderebilirsiniz. Atacağınız mailler bimer@basbakanlik.gov.tr adresine iletilecektir.

 

Yolsuzluk şikayetleri

Sağlık alanındaki şikayetler

Ekonomik alandaki şikayetler

Ticari, tüzel veya gerçek kişi şikayetleri

Resmi kurum şikayetleri

Gayri resmi yapılan iş şikayetleri

Yardım talepleri

Maddi ihtiyaç talepleri

Prosedürler

Ve aklınıza gelen bütün konular için başvurular yapabilirsiniz. İsim vermek zorunda değilsiniz. Şikayetiniz bölümünde lütfen her şeyi anlaşılabilir bir şekilde yazınız. Bütün harfleri büyük harf olarak kullanmayın. Bir diğer yöntem ile direkt olarak telefon ile aramak.

 

Alo 150

 

Telefonunuzdan 150 numarasını aradığınız zaman direkt olarak Başbakanlık Bimer servisine bağlanacaksınız. Sözlü olarak şikayetinizi dile getirebilirsiniz . Mektup ile de şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl bir yöntem seçeceğiniz size kalmış bir şey. Net üzerinden yapılan şikayetler hem uğraştırmaz, hemde yerini mutlaka bulur. Hızlıdır da. Şahsen başvuru yapmak isterseniz bulunduğunuz ilin valiliklerine gidebilirsiniz. Sizi mutlaka dinleyeceklerdir.

Şikayette Bulunabileceğiniz İller

Adana , Adıyaman , Afyonkarahisar , Ağrı , Aksaray , Amasya , Ankara , Antalya , Artvin , Ardahan , Aydın , Balıkesir , Bartın , Batman , Bayburt , Bilecik , Bingöl , Bitlis , Bolu , Burdur , Bursa , Çanakkale , Çankırı , Çorum , Denizli , Diyarbakır , Düzce , Edirne , Elâzığ , Erzincan , Erzurum , Eskişehir , Gaziantep , Giresun , Gümüşhane , Hakkâri , Hatay , Iğdır , Isparta , İstanbul , İzmir , Kahramanmaraş , Karabük , Karaman , Kars , Kastamonu , Kayseri , Kırıkkale , Kırklareli , Kırşehir , Kilis , Kocaeli , Konya , Kütahya , Malatya , Manisa , Mardin , Mersin , Muğla , Muş , Nevşehir , Niğde , Ordu , Osmaniye , Rize , Sakarya , Samsun , Siirt , Sinop , Sivas , Şanlıurfa , Şırnak , Tekirdağ , Tokat , Trabzon , Tunceli , Uşak , Van , Yalova , Yozgat , Zonguldak

Popüler Aramalar

 1. bimer başvuru sorgulama
 2. bimer şikayet formu
 3. bimer şikayet dilekçesi yazma
 4. bimer başvuru sonuçları
 5. bimer kullanıcı başvuru formu
 6. bimer başvuru formu doldur
 7. bimer başvuru takip
 8. başbakanlık bimer başvuru formu
 9. bimer şikayet hattı
 10. bimer şikayet sorgulama
 11. bimer giriş
 12. bimer nedir
 13. bimer sorgulama
 14. bimer şikayet başvurusu
 15. bimer şikayet sonucu sorgulama

 

Diğer Deyişle Bimer..

 • Bimer nedir?
 • Bimer ne işe yarar?
 • Bimere şikayet nasıl yapılır?

Bu sorulara bir cevap verelim. Son günlerde bimere oldukça şikayet gitmeye başladı. Bu şikayetlerin sayısı bir hayli arttı. Bunun üzerine biz de bimeri size tanıtmak istedik.

 

Soru 1. Bimer açılımı nedir?

Bimerin açılımı: Başbakanlık İletişim Merkezidir. Adından da anlaşılacağı gibi bazı durumlarda başbakanlık ile iletişime geçebilirsiniz. Bilindiği üzere başbakanlık ile her zaman iletişim kuramazsınız ve hatta istediğiniz zamanlarda bile iletişim kurmak çok zor. Bundan dolayı başbakanlık bir iletişim bölümü oluşturmuş. Bu iletişim bölümünden istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz.

Soru 2. Bimer nedir?

Aslında birinci soruda bunun cevabına biraz değindik. Başbakanlık tarafından bir iletişim bölümü oluşturulmuş dedik. Bu iletişim bölümü internet üzerinden çalışmaktadır. İnternete giriyorsunuz, bimere şikayet diye googleda aratıyorsunuz. Daha sonra karşınıza bir sayfa geliyor. Daha sonra bu sayfadan isteğinizi belirtiyorsunuz. İsteğiniz başbakanlığa iletiliyor ve gerek görüldüğü zamanlarda başbakana kadar gidebiliyor. İşte bu döngüyü sağlayan sisteme başbakanlık iletişim merkezi yani bimer diyoruz.

Soru 3. Bimer ne işe yarar?

Diyelim bir ciddi bir probleminiz var. Türkiye hukuku üzerinde bu sorun çözülemiyor ve sizin bu sorunu gerçekten çözmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz ilçenin, ilin belediyelerine gittiniz. Çözüm bulamadınız. Bu sorun da biraz büyük, herkes aşamıyor. Ee ne yapacaksınız? Oturup çözüm beklemeyeceksiniz herhalde. Bir yerlere bunu bildirmeniz gerekiyor ki sorunlar çözülebilsin. Bunu başbakanlık çözebilir fakat siz başkanlığa nasıl ulaşırsınız, bilmiyorsunuz. Bilseniz de zaten ulaşmanız çok zor. Adamlar ülke sorunları ile ilgileniyor, bir vatandaşın tek tek sorununu dinleyemez. Siz de kalkıp başbakanlığa gidemezsiniz. Gitseniz bile muhattap zor bulursunuz. Evde oturun, çayınızı elinize alın. Bismillah deyin ve google”a bimer yazın. http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov.tr/ isminde bir site görünecek. Daha sonra net üzerinden istediğiniz şikayeti, isteği, öneriyi, düşünceyi bildirin. İşte bimer bu işe yarıyor. Kısaca, net başbakanlığı diyelim. Net üzerinden istediğiniz her şeyi söylüyorsunuz. Onlar da bu söylediklerinizi okuyor. Olay bu kadar basit. Anlamayan varsa söylesin tekrar baştan daha detaylı bir şekilde anlatayım. Soru 4”ü de okuyun, daha sonra söyleyin

Soru 4. Bimere şikayet nasıl yapılır?

Geldik esas kilit soruya. Her şey tamam güzel de bu bimere şikayeti nasıl yapacağız? İşte adım adım bimer şikayeti;

Öncelikle bir gerçek kişi olarak mı yoksa tüzel kişi olarak mı şikayet yapacaksınız, bunu bildirmeniz gerekiyor. Gerçek kişi ne demek, tüzel kişi ne demek? Bunu da bir dipnot olarak verelim.

Gerçek kişi: Herhangi bir kurum adı altında çalışmayan(veya çalışan temsil etmeyen), kendine özgü kimliği ile hareket eden bir kişiye gerçek kişi deniliyor.

Tüzel kişi: Bu tanım ise gerçek kişi tanımının tam tersi. Herhangi bir kurum adına çalışan, temsil eden ve kişiliğinden ziyade kurumu adına hareket eden bir yönetim kurulu veya şirkettir. Kısacası tüzel bir kişi değil, birden çok kişi adına onları temsil ederek hareket eden kişidir. Örneğin anonim şirketlerde bir yönetim kurulu vardır. Bu yönetim kurulu bir gerçek kişi değil, tüzel kişidir. Yönetim Kurulu Başkanı ise bu tüzel kişi tanımına uyan kişi anlamı taşımaktadır.
Tüzel kişi miyiz yoksa gerçek kişi miyiz buna karar verdik diye varsayıyorum. Gerçek kişi olduğumuzu düşünelim. Bu karar neticesinde; http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov.tr/bilgiedinme.aspx?beId=1 adresine gireceksiniz. Eğer ki tüzel kişi iseniz; http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov.tr/bilgiedinme.aspx?beId=2 bu adrese gireceksiniz. Bunun nedeni ise şikayetin öncelik sırası. Tüzel kişiler genellikle daha çok kontrol edilmekte. Çünkü kurumların, gerçek kişilerden daha çok işleri oluyor. Örneğin bir kara yollarının işi var diyelim. Bu iş için kaçak hafriyat döktüklerini var sayalım. Bir başka firma bu durumdan rahatsız oluyor. Çünkü kendisi bu işten kar edemiyor, diğer firmanın kaçak döküm yapması onu rahatsız ediyor, şikayet ediyor. Bimer şikayetleri yapan kişiler ise gizli tutuluyor. Bundan dolayı tüzel kişi olmanız halinde şikayetiniz daha hızlı işlem görebilir. AMA bir gerçek kişi iseniz, başvuru yaparken tüzel kişiyi işaretlemeyin. Zaten tüzel kişi başvurusunda tüzel kişinin unvanı istenmekte. Gerçek kişilerde ise unvan istenmiyor. Bunu da ayırt etmek gerekiyor. Başvurunuzda böyle bir yöntem denerseniz, başvurunuz iptal edilebilir.

Gerçek kişi iseniz, başvurunuzda isim, soy isim, T.C kimlik numarası, elektronik posta adresiniz yani mail adresiniz, adresiniz, iliniz ve istenilen bilgi veya belgeler istenmektedir. Bu bilgileri kendinize göre düzenleyin. Tc kimlik numarası öğrenmek için yine net bağlantınızı kullanabilirsiniz.

Eğer bilgileri word dosyasında hazırlamak istiyorsanız, http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov.tr/gercekkisi.doc adresinden gerçek kişi için bimer şikayeti, http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov.tr/tuzelkisi.doc adresinden tüzel kişi için bimer şikayet başvuru formlarını indirebilirsiniz. Bu formları doldurduktan sonra yine aynı başvuru yerinden belgeyi gönderebilirsiniz. Başka bir upload sitesine upload ettikten sonra linkte verebilirsiniz. Bu da şikayeti inceleyecek kişiyi uğraştırır biraz. En iyisi siz olduğu gibi başvuru yapın. Microsoft word belgesi ile falan uğraşmayın.

Diyelim ki başvuru yaptınız. Bu başvurunuzu daha sonra tekrar incelemek isteyebilirsiniz. Bunun için http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov.tr/sorgu.aspx adresine girebilirsiniz. Bu bölümde TC kimlik numaranız, adınız ve soyadınızı yazın. Daha sonra “Bul” butonuna tıklayın. Eğer bir şikayet başvurunuz varsa bu bölümde size görünecektir. Bu ve buna benzer durumlar resmi kurumlarda gerçekleştirilmektedir. Bundan dolayı tc kimlik numaranızı gizli tutmanızı öneriyoruz.

 

Bu makaleye benzer olarak bir örnek şikayet göstermiştir. En aşağıdaki bölüme bakabilirsiniz. Bir annenin şehitler konusunda başbakanlığa yaptığı şikayeti okuyun. Yazıyı okurken biraz canınız yanabilir, çünkü o anne her gün Türkiye”de şehit olan askerlerimiz için bir şeyler yapmak istemiş. Yazmış şikayetini göndermiş. Konunu altında yorumlar var. Bu yorumlarda bimere giden şikayetlerin örnekleridir. Sağ olsun kullanıcılarımız yaptıkları başvuruları bizlerle örnek olarak paylaşıyorlar. Diğer şikayet edecek kişiler bu başvuruyu inceleyerek daha sağlıklı bir başvuru da bulunabiliyorlar.

Bir diğer yöntem ise telefonla başvuru yapmak. Bimerin telefon numarasını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız söyleyelim. Bimerin iletişim numarası 150. Yani ev veya cep telefonundan 150 yi tuşlayın ve arama tuşuna basın. İstediğiniz şikayeti telefondan gerçekleştirin.

 

Bimer kısaca budur. Bimer hakkında merak ettiğiniz her hangi bir sorun olursa bu bölüm altında bize sorun. En kısa sürede cevap veririz. Ve son olarak bir şey söylemek istiyorum.

 

Asla haksızlığa boyun eğmeyin. Türkiye”nin gelişmesi ve ileriye gidebilmesi için en küçük bir hatayı bile şikayet edebilirsiniz. Çekinmeyin, korkmayın.

 

BİMER ŞİKAYET ÖRNEĞİ

 

 

Bu yazı sadece bir örnektir. Bir anne tarafından yazılmış ve gönderilmiştir. Şikayetlerinizi yukarıdaki formu doldurarak göndermeniz gerekmektedir. Buraya yapılan yorumların resmi hiç bir bağlayıcılığı yoktur.

 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına:

Merhaba Ülkemin Yöneticileri! Başbakana ulaşacak mı bu mail bilmiyorum ama ulaşırsa en azından hep bizim iyiliğimiz için bir şeyleri yaptığını iddia eden başbakanımızın halkın esasen ne istediğini anlayacağını umuyorum..

Ben bir köşe yazarı değilim, Sanatçı , Siyasetçi , Yada herhangi bir üniversitede rektör değilim, Futbolcu , Televizyoncu , yada bir Holding sahibi değilim, hoş bunların hiç birinin sizin fikir ve görüşlerinize tamamı ile katıldıklarını sanmıyorum.. 25 yaşında Vatan sevdalısı Türkiye Aşığı ve bir kız çocuğu annesiyim.. Sayın Erdoğan: Yönetime geçtiğiniz günden bu yana size oy vermiyorum. Yaptığınız bir çok işi desteklerken helal olsun diyor , Bir çok icraatınızı da tüm asabiyetle kınıyorum.. Öncelikle ülkemin askerlerini darbe korkusuyla bir bir ceza evine atarken, Dağdan inen ve af diye lanet bir yasanın ardına saklanarak ülkemi bölmek için elinden gelen her şeyi yapan teröristler kadar imtiyazla yargılamadığınız için, Yıllarca okumuş bu ülke için dağlarda çatışarak kıdem almış aslında el üstünde tutulması gereken , yargılanırken en azından daha sağlıklı ortamlarda yaşatılması gereken kurmay subayları, tek tek onursuz, gurursuz, ithamlarla yargıladığınız için, Basında onları darbeci , diye tanıtmalarına izin verdiğiniz için, Askeriyenin siyasilerin elinde oyuncak olmasına, Aslında onların bundan yıllar önce bile meclisle uzlaşmadan bir sınır ötesi operasyon bile yapamadıklarını insanlara unutturdunuz! Sizler, yani siyasiler aranızda usulsüzlükten , hırsızlıktan , yolsuzluktan , yada buna benzer birçok suçtan yargılanırken , hatta bir çoğunuz ceza evlerindeyken seçilip meclise girmişken , mazinizi bi kenara atmayı başarıp milletin vekilleri olmuşken, ne çabuk unuttunuz ardınızdaki güçleri.. Aklım erdiğinden bu yana Türkiye’de Terör var Sayın Erdoğan, Halkın size %50 lik oy verdiği mavrasına beni inandıramazsınız! Çünkü ben seçimde attığım oyu daha sonra sandıkta bulamayan bir Türküm, Ben bire bir bunu yaşamış bir seçmenim, Sakın benim gibi bu olayı yaşayan türk halkını göz ardı etmeyin lütfen.. Terörü ya bitirin yada bırakın asker bitirsin elinizi çekin askeriyeden, Osman Pamukoğlu gibi bir adamı Emekli bile olsa yeniden göreve çağırın ( Eminim bunun can atacaktır! ) Türkiye okuyan Türk kimliği taşıyan nice canlar kaçakçılıkla beslenen ülkeme girmesine bile engel olmadığınız kansızlar tarafından Şehit ediliyor yıllardır, Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyetinde bu denli uzun dönem yönetimde kalan tek iktidar partisi olarak halkı ne zaman dinleyeceksiniz Sayın Erdoğan: Biz toprak falan vermiyoruz, biz Kürt açılımı da istemiyoruz , Biz şehit vermek istemiyoruz Sayın Başbakan savaşılacak ise savaşalım, Alın bizi de orduya iç savaş çıkma tehlikesi varken bizlerde eğitim görelim gönüllü , Türk kadını asildir mavrasını geçin artık.! Biz evlatlarımızı yitirince kalmıyor asillik falan sayın başbakan! Bugüne kadar hiç bir siyasinin çocuğunun doğuda askerlik yapmaması ne büyük bir lütuf niye ? Neden Başbakan ? Muhafazakar bir toplumuz biz, Siz ise bir cemaatte büyümüş aslında hepimizden çok içinde Allah korusu olması gereken bir yöneticisiniz, Korkmuyor musunuz Allah’tan nasıl vereceksiniz o günahsızların hakkını? Soruyorum size nedir Ülkemizden alıp veremediğiniz Apo yıllardır o İmralı’da neden besleniyor hadi ilk 2 istihbarat dediniz bilmem ne dediniz asmadınız, Kör müsünüz sayın başbakan! O adam yaşadıkça cesaretlendiklerini onlardan korktuğumuzu sandıklarını görmüyor musunuz, Siz nasıl insanlarsınız tüm siyasiler olarak, Acem yöneticileri kadar olamıyorsunuz , Türklüğümüze övünecek korkusuz bi yanımızı bırakmadınız , Bizler Osmanlı torunuyuz Sayın Erdoğan! Bizler 600 küsür yıl boyunca tüm dünyanın karşısında diz çöktüğü Osmanlı neslinin , Türk boylarının , Fatihlerin , Alparslanların, Genç Osmanların Torunuyuz, Savaşta her şey mubahtır.

Sayın Erdoğan: Biz sevmedik siyasi savaşı, Lanet ettik beddualar ediyoruz sizlere, Hani bakmayın böyle beddua falan diyorum da alenen küfür etmişliğim var kurduğunuz bu düzene, Utanıyorum sizden, Hepinize bin beddua savuruyorum o dağdan inenleri kucaklayan vekilleri halen mecliste barındırdığınız için, Apo’yu Amerika’dan kalleşlerden korktuğunuz halen asmadığınız için, Orduyu rahat bırakıp Türk askerinin kimliğini lekelediğiniz için, geçmişinizdeki lekeleri ülkem insanın yüreğini yakarak unutturduğunuz için, Müslüman halkımı İslamiyeti kullanarak kirli emellerinize alet ettiğiniz için, Ülkemi amerikan uşaklarına peşkeş çektiğiniz için, Putlaştırılmış Kemalizm diyerek Rabbimin bu ülkeyi bu ulusu bir araya getirmesi için var ettiği komutanım Mustafa Kemal Atatürk”ü bir büstten ibaret görüp onun fikirlerini benimsemediğiniz, için.. Bir teğmen için menemeni yakın emrine karşılık , Bıçak kemiğe dayandı diyerek hiç bir bok yemediğiniz için, Haklısınız! Muhalefet partileri başkanları bugüne kadar ilk defa bu kadar korkak hatta abartıyorum ilk defa bu kadar boktan adamlar, Kılıçdaroğlu denen gereksiz mahluk seçim öncesi Kürdistan vaatleri verdi Tunceli’ye dersim diyerek! Rahmetli Türkeş yaşasaydı da Bahçelinin pısırıklığını görseydi , Oysa binlerce Asena binlerce alperen ardındaydı milliyetçiliğin , Ülkemin gençleri ölmesin artık Türkiye’nin başbakanı Sayın Erdoğan: Sayın diyorum saygınlığınızdan değil , Korktuğumdan da değil , aslında hak etmeniz gereken bir hitap olduğu için,

Not: Bu bir Türk gencinin yeni bir Mustafa Kemal beklemek yerine, İlk önce kurulu düzene baş kaldırışıdır, Eğer sizler yöneticiler derhal adım atıp önce o meclisteki it”leri sonra Apo denen köpeği , sonra ise Kürdistan türküsü söyleyen tüm şerefsiz ermeni tohumlarını Amerika’dan Avrupa insan haklarından Fransa’dan oradan buradan kimseden korkmadan Türklüğümüzü daha fazla lekelemeden! Asıp yok etmeye başlamazsanız, bizler Türk gençleri örgütleyip kendi içimizde yok edeceğiz bu hainleri , Bu yazı benim şahsi görüşümdür, hiç bir baskı altında kalmadan yazdım diyemeyeceğim! Onca Mehmet’in vebalı var boynumda sizde bana hak verin! Onlar hakkını helal eder mi size bilmiyorum ama , BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM SİZE! Ne Saygıyla Selamlıyorum sizi, Nede bir hoşça kal ile vedalıyorum, Allah tüm Mehmet’in vebalini bu dünyada dolasın boynunuza diyorum.

 

Bu yazı sadece bir örnektir. Bir anne tarafından yazılmış ve gönderilmiştir. Siyasi olmuş bayağı, hani yazan kişi biraz çok bilmişlik yapmış. Aslında söylediklerinin aslı yok. Her ne kadar canı yansa da pek hoş şeyler değil. Dediğim gibi bunu sadece örnek olarak koyuyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Köşe Yazarı Aranıyor 2016

Köşe Yazarı Aranıyor 2016


Köşe Yazarı Aranıyor 2016

Zaman ilerledikçe köşe yazarlığına olan yoğun talep rekabet oluşturuyor ve köşe yazarlığı başvurularını değerlendiren kişilerin karar verirken 2 defa düşündürüyor. Bildiğiniz üzere 2013 ve 2015 yıllarında 2 defa köşe yazarı aranıyor şeklinde ilana çıkmıştık ve yaklaşık 600 başvuru gelmişti...

Başkanlık Sistemi Nedir? Nasıl İşler?

Başkanlık Sistemi Nedir? Nasıl İşler?


Başkanlık Sistemi Nedir? Nasıl İşler?

Aylardır, hatta yıllardır tartıştığımız ve gün geçtikçe yaklaştığımız başkanlık sistemi nedir? Nasıl işler? sorularına yanıt arayacağız. Özellikle Türkiye'de muhalefet partilerinin karşı çıktığı bu sistem, aslında onların anlattığı kadar kötü bir sistem değil. Avantajları ve dezavantajları...

 • arsenal-kadrosu-2016-2017.jpg
 • atletico-madrid-logosu.jpg
 • barcelona-futbol-takimi.jpg
 • bayer-leverkusen-2016-2017.jpg
 • bayern-munih-kadrosu-2016-2017.jpg
 • benfica-2016-2017.jpg
 • borussia-dortmund-2016-2017.jpg
 • juventus-2016-2017.jpg
 • leicester-city-logosu.jpg
 • liverpool-sevilla-maclari.jpg
 • olympique-lyonnais-2016-2017.jpeg
 • psg-2016-2017.jpg
 • real-madrid-logosu.jpg
 • tottenham-kadrosu-2016-2017.jpg

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligindeki Muhtemel Rakipleri 2016


Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligindeki Muhtemel Rakipleri 2016

2016 yılı Spor Toto Süper Ligi şampiyonu Beşiktaş J.K. oldu. Son 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden siyah beyazlılar, büyük bir başarı elde etti. 2009 yılından bu yana şampiyonluğa hasret kara kartallar, Mario Gomez-Quaresma-Göktan Töre-Sosa ekibiyle şampiyonluk hasretine son verdi. Geçen...

24 Yorum

 1. Metin 03 February 2013
  Cevapla

  bu mailler direk başbakanlığa mı iletiliyor yoksa site sahibine mi gidiyor

  • Mustafa 04 February 2013
   Cevapla

   Mailler direkt olarak başbakanlığa iletiliyor.

  • Sinan 14 February 2013
   Cevapla

   Şu anda Konya ilinde Sanyoog Bayisi Zeki Kaya otomobilden 6/5/2012 tarihide İş yerlerine Müşerref olarak Bir otomobil pikap Beğenerek ayırtmış olduğum arabaya karşılık vermiş olduğum 56 bin Tl.Senet verdim.Fakat beğenmiş olduğum arabanın rengi ellerinde olmadığını ifade ederek sonra getirtdelim diyerek bizi gönderdiler.Zaman sonrası arabamızı teslim etmediler Sonra aradan 5 ay sonrası senetimi haberim olmadan icraya vermişler.Tc.Vatandaşı olrak mağdur oldum kendimi nasıl savunacağımı Bilemiyorum .Ayrıca benim senetime fatura kesmeden vergi kaçırıyorlar haksızlık yapıyorlar .Böyle haksızllık yapanlardan Şikayetçiğim

 2. Hatice 03 February 2013
  Cevapla

  teşekkürler mail adresim yoktu bu çok iyi oldu

 3. SAVAŞ 18 February 2013
  Cevapla

  MUGLANIN FETHİYE İLÇESİNİN HİSARÖNÜ KÖYÜ BELDESİNDE BULUNAN HEDS TAİLS BAR İSİMLİ İŞLETME (BEYAZIT) SAHİBİ İSMİ TADİLAT RUHSATI ALTINDA PLANSIZ PROJESİZ İNŞAAT YAPMAKTADIR YÜKSEKLİK VE ÇEKME MESAFELERİNE UYULMAMAKTADIR.İNŞAAT SIRADAN KİŞİLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.İNŞAATIN ALTINDAKİ BİNA ÇOK ESKİ BİR BİNADIR BU BİNANIN ÜZERİNE TONLARCA YÜKLEME YAPILMAKTADIR.AYRICA İNŞŞAT HAKINDAN YÜZDE ELLİ YE VARAN İHLAL VARDIR BU BİNA BİTTİGİNDE BİNANIN YÜKÜ İÇİNDEKİ EKİMANLARLA İYİCE ARTMIŞ OLACAK AYRICA İÇERİSİNDEKİ 300_500 İNSAN AGIRLIGIDA EKLENECEGİNİ DÜŞÜNÜRSEK BELDEMİZ ÇOK AĞIR BİR FACİAYLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİR. GEREKLİ MÜHENDİSLİK İNCELEMELERİN TARAFINIZCA YAPILMASINI ARZ EDERİZ.İŞLETME DAHA ÖNCE DEFALARCA HALKIMIZ TARAFINDAN ŞİKAYET EDİLMESİNE RAGMEN JANDARMA TARAFINDAN TUTANAK TUTULDU FAKAT BELEDİYE İNŞAATİ DURDURMAMAKTADIR GEREKLİ ARAŞTIRMANIN YAPILMASINI ARZ EDERİZ.

 4. zeki polat 14 March 2013
  Cevapla

  sayın başbakanım bu engelli sınavı ve kuraile yerleştirme beş yıldan beri kızımla giriyoruz ama nafile yerleşemiyoruz bir ailede iki kişi özürlüyüz ne sınavla atamamız oluyor ne kuraile oluyor demek ki bu iş torpille oluyor bizim torpilimiz yok ak partiliysekte boş ben kurucu mahalle temsilciliği de yaptım ve yılardır oy topluyorum ama hakkımızla yerleşemiyoruz çünkü dayımız yok ak partide torpil partisi olmuştur sınavda yüksek puan aldığımız halde yerleşemedik haydi onu geçelim hani kurada torpil yoktur deniliyor iki yıldır kura çekiliyor niye bir ailede iki kişiden birine çıkmıyor bu ne iş mağduriyetimizi nasıl gidereceksiniz hakkımı yiyenleri YÜCE ALLAHA HAVALE EDİYORUM O BÜYÜK GÜN ALLAHIN HUZURUNDA HAKKIMI ALIRIM………

 5. nuray 20 March 2013
  Cevapla

  sayın başbakanım ben 38 yaşında bir bayanım lise mezunuyum yıllardır iş arıyorum bu yılda kpss ye girdim 65 aldım bukezde çogu yerde puan tutsada yaş tutmuyor çaresizim çalışmaya çok ihtiyacım var sizin o güzel vicdanınıza sesleniyorum bana bir iş verebilirseniz bir ömür sizin duacınız olurum allaha emanet olun saygılarımla

  • serdar 09 November 2013
   Cevapla

   boşuna kendinizi yormayın bu devlet bize değilde dış ülkelerden gelen aç insanların karnını doyurmaya var bu devletin parası imkanı ama kendi ülkesine dönüp bakmaz ama seçim yaklaşın ca da kendi ülkesinden oy bekliyor ben bu devlete hakkımı helal etmiyorumm oyumu da vermiyorummm..

 6. MEHMET BAKIR 21 March 2013
  Cevapla

  bitlis merkez korucu kadroları seçilirken çifte standart uygulanmıştır yani anlıyacağınız adamlar istedikleri gibi at koşturmuşlar kimisine ailende siyasi hüküm giymiş deyip elemişler ama kimisine ise kıyak geçip babası bile hüküm giymiş birilerine vermişler benim kafam karıştı nasıl oluyor bu işler acaba ? SEVGİLİ BÜYÜKLERİM LÜTFEN BU KONU İLE İLGİLENİN BİTLİS MERKEZ YUKARI KARABOY KÖYÜNDE SEÇİLEN GEÇİCİ KÖY KORUCULARINI AİLE VE ADLİ SİCİL KAYITLARININ ARAŞTIRILMASINI RİCA VE ARZ EDERİM …

 7. Erol BOZKURT 16 April 2013
  Cevapla

  Ağrı/Tutak Tedaş arıza servisinde çalışmaktaydım. Hiç bir gerekçe gösterilmeden Taşeron firma tarafından işime son verildi gereğinin yapılmasını ARZ EDERİM.

 8. Abuzer Yaylı 11 May 2013
  Cevapla

  ben koçali köyünde oturuyorum.burada inanılmaz olaylar dönüyor.geçen günlerde bir hanım kardeşimiz tarlaya gidiyor ve tecavüze uğruyor.tecavüz eden adam da belli ama ispat edemiyorlar.kız tanıdığını söylüyor adını veriyor ama adam ben yapmadım diyor.bu kıza yazık değil mi başbakanım?önceki yıllarda ve şeriat ile yönetilen ülkelerde tecavüz ettikleri zaman kızları idam ediyorlardı.belki hala öyledir bilmiyorum ama türkiyede hiç böyle olmadı.olmamalı da.tam tersi olmalı.tecavüz eden adamın aldığı ceza o kızın duygularını asla geri getirmeyecek.adamın alacağı ceza sadece teselli olacak.bugün bunlara göz yumarsak yarın bizim de kızlarımıza yaparlar.lütfen kuralları bu konuyu göz önüne alarak tekrar düzenleyin.oyumuz her zaman sizindir.şimdiden teşekürler

 9. fatma 01 August 2013
  Cevapla

  kpss 2013 sonuçlarından şüpheliyim. daha fazla doğrum daha az yanlışım vardı sonucumun tekrardan incelenmesini istiyorum. hakkım olan gerçek puanımın verilmesini istiyorum.

 10. hacer 23 August 2013
  Cevapla

  sınıf öğretmenliği mezunuyum.sistemin getirdikleriyle birlikte oluşan mağduriyetimizin giderileceğine dair 2012 yılının sonunda verilen 32. programda verilen 8500 sınıf öğretmeni alımı sözünün tutulmasını istiyoruz.okuduğumuz onca senenin karşılığını almak istiyoruz gereğinin yapılmasını istiyoruz.

 11. GÜLİSTAN ÖZDEMİR 30 August 2013
  Cevapla

  selamün aleykum başbakanım diaynetin yapmış olduğu sınavlardan şikayetçiyim ilgilenmenizi istiyorum haksızlık yapılıyor eşit sorulmuyor :(

 12. Ali AKBULUT 20 September 2013
  Cevapla

  BİMER halkımızın sorunlarının çözülmeye karşı oluşturulmuş birim olarak algıladım vede çok iyi bir hizmet olarak düşünmekteydim. Ne var ki realite amaca hizmet etmekten uzak yada çözümlerin gecikmesine neden olmaktadır. Şöyle ki: Yapılan bir müracaatın içeriği incelenmeden hiç alakası olmayan kurumlara havale edilmektedir, merkezi idarenin yapabileceği bir konu bile hiç yetkisi görevi olmadığı halde yerel yönetimlere havale edilerek çözümsüzlük sağlanmaktadır. Özet olarak BİMER’i evrak trafikciliği değil sorun çözen bir birim olarak görmek dileklerimle.

 13. hüseyin yalçın 13 January 2014
  Cevapla

  bir şeyi çözemeyen polis teşkilatları sorunlarla başbaşa bırakıldığı için böyle çıkılmaz sorunlar yaşanıyor anayasal sorun giderilmeli

 14. hüseyin yalçın 13 January 2014
  Cevapla

  malatyada neden hızlı tren projesi iptal oldu sözün özü çinin hızlı trenprojesine gogleden tıklayın çin dünyada hızlı tern üretiyorizleyin metro istiyor malatya metro istiyor Malatyalı minik çocuklar güney çevre yolu 4 viyadüklegeçebilirdi yapılmadı kuzeyçevre yolu tarımsal alanı yok edecek güney çevre yolu olmalışart

 15. hüseyin yalçın 13 January 2014
  Cevapla

  dijital alışveriş dijital marketçilik raf dijital barkot uygulaması kağıt masrafını ortadan kaldıracak dijital barkot sistemi dijital etiket raf sistemleri gerçek mühendisler aranıyor helal olsun mühendislerimize

 16. SERPİL S. 09 April 2014
  Cevapla

  sayın başbakanım bundan 2 yıl öncesine kadar malulen emekli oldum. çünkü koltuk altı lenf bezlerim alındı ve kolum çalışmıyor.fakat emekli maaşım bana hiç bir bilgi verilmeden kesildi.ben şu an çalışamaz durumdayım ve normal emekli olabilmem için ya doğum borçlanması yapmam lazım yada 571 gün çalışmak zorundayım. şunu da hatırlatmak isterim ki doğum borçlanması bu yıl 7.5 bin lira biz asgari ücretli ,kiracı,ve 2 çocuk okutuyoruz.bende %40 raporla 3600 günden emekli olmaya çalışıyorum.doktorlarla verdiğim büyük mücadele sonucu %45 aldım fakat heyet bunu %40 düşürüp elime verdi.rapor şu anda vergi dairesinde yaklaşık bir aydır bekliyor.ve evrakın gelmesi 3 ayı bulur diyorlar. oradan gelecek evrak birde sgk ya gidecek bir 3 ayda orada bekler ise eder 6 ay tabi oda vergi dairesi onaylarsa.bu evrakın süresi zaten bir yıl eğer emekli olabilirsem altı ay sonra aynı işkence tekrar yaşanacak.şimdi soruyorum size ben kanser lemi mücadele edeyim, doktorlarla mı mücadele edeyim açlık ve parasızlıkla mı mücadele edeyim yoksa prosedürlerle mi mücadele edeyim. ne olur artık en azında biz kanserli hastalara bu stresleri yaşatmayın.bana bir iyilik yapın ve ya benim doğum borçlanmamı ödeyin.yada bırakın bu prosedürler beni tekrar kanser etsin sonsuz saygılarımla

 17. a. t. 16 May 2014
  Cevapla

  Sayin basbakanim ben antalyanin manavgat ilcesinde yaziyorum calistimiz sirket tarafindan oyunageldi okadar emegimize ramen tazminatlarimizi vermemek icin bizim ise girerken imzaladigimiz is sozlesmesini senede cevirekek icra edildik sirketi bati gostererek bizi madur etiler bizim evraklar hatir ceki aldigi kisiye verip bizi zor durumda biraktilar mahkeme sonunu beklemeden masimizin dorte birine el konuldu cok zor durumdayiz ev kiralarimizi bile odeyemiyoruz bizi bu duruma dusuren depa ticaret mustafa demir iflas verek ortadan kayboldu hati ceki aldigi insanlara borcu oldugu icin bizi oyuna getirdi ve topaca gida suleyman topacayla oyuna getirdi beni izden istegim topaca gidanin tefderlerin incelenmesi cunku hatir ceklerinin faturalari dempa ticaret elinde olmayan bos depodan gecmise donuk fatura edildi kendi aralarinda cek teveciligi yapip bizi madur etiler dempa ticaretle yapilan butun cek alis verisi olan herkezin defterin incelenmesini ve tarafimiza bilgi verilmedini arz ederim zor durumdayiz bize yardim edin

 18. ali 26 March 2015
  Cevapla

  AZERBAYCAN KONSOLOSLUGUNDAKİ CALIŞAN ARKADAŞLARIN T.C VATANDAŞI YARDIMCI OLMASINI VE ORADAKİ İNSANLARIN TÜRKLERE VERDİ DEĞERİN YARISINI BUNLAR VATANDAŞLARINA YARDIMCI OLARAK VERMELERİNİ HİCKİMSEYİ SALLAMIYOLAR BUNLAR ACABA BİZİM SIRTIMIZDAN MAAS ALDIKLARINIMI UNUTUYOLAR YOKSA BÖLEMİ İŞLİYO BU İŞLER ANLAYAMADIM BEN ÜLKEM İCİN VATANIM İCİN YASAYIP VATANIM İCİN ÖLMEYİ BİLE GÖZE ALAN BEN BANA YARDINCI OLMAYACAK KONSOLOSLUGU NEYLEYİM BU YAZDIKLARIM TAMAMEN KIZGINLIGIMDA OLUP HİC KİMSEYE HİC BİR ŞEKİLDE KIRMAK VE ÜZMEK DEĞİLDİR.BEN VU VATANIN EVLADIYIM KENDİ İŞİMİ KENDİM HALLEDECEKSEM ORDAKİ ARKADAŞLAR ÜLKEMİZDE GÖREV YAPMALARINI İŞ GÖRENLERİN YERİNİ ALMALARINI RİCA EDERİM.

 19. NECDET ZİLİF 10 April 2015
  Cevapla

  yorumcu değilim şikayetçiyim bu ülke için gecesini gündüzüne katarak çalışan bir başbakanımız cumhurbaşkanımız var da onlara ihanet eden birçok kurum var bu kurum ve kuruluşlara yazıklar olsun vatandaşların şikayetlerini dinlemeyen sorunlara çözüm arama zahmetinde bulunmayan kurum vekurumlar böyle olunca ağzınla kuş tutsan da boş

 20. bilge kara 30 August 2015
  Cevapla

  merhaba benim adım bilge kara borçkada yaşıyorum gündoğdu mahallesi eski murgul yolu üzeri huzur caddesinde oturuyorum ve dışardaki hayvanları acıyorum lütfen dışardaki hayvanlarada yardım etmenizi arz ederim saygılarımla

 21. sinan 03 September 2015
  Cevapla

  öncelikle saygılarımı sunarım ben aksaray agaçören göynük köyünde ikamet eden bir çifçi yim sorunumuz yazmak için burdayım ilgilenirseniz çok mutevazi oluruz toprak analizi günü bitti diyorlar toprak tahlillerimizi yapmıyorlar laparatuvarlar tarım bakanlıgı 174 nolu telefonu ne diye kulanıyor anlamıyom hiç cevap veren telefona bakan bile yok bir cok çiftçi arkadaşım kardeşim şu anda mahsur bu analiz yuzunden bunun gununumu uzatırlar ne yaparlar bilmiyom şünkü toprak analizi olmayın ca kalite olmaz vede bu kayıtlarda ilçe tarım il tarım mudürlülüklerde bizlerden para alıyorlar her dosya yapımında her hangi bi evrak alımında adeta soyuluyoz hayvanlara kupe yapımında ilaçlarda küçük gibi görünüyor ya yekun teşkil edinçe baya büyük paralar ortaya cıkıyor zirat odaları birliklrrinde bu kurumlar biz çiftçilere ne için verilmiş anlıyamadım çiftçi kardeşlerimi soysunlar diyemi kuruldu birde devlet biz çiftçilere destek veriyor verdigi destekdede vergi kesiyor banka kesiyor biz çiftçiler bun dan çok maduruk gerekirse araştırmasını yapa bilirler gizleçe bizlere verilen destegin bir anlamı kalmıyor birde bu toprak kayıt sureleri bilgiler cercevesinde uzatılsın bizlerde madur kalmıyalım veya tarım il veya ilçe mudurluluklerinden her ciftçiye haber verilsin lutfen enkötü ben yılda bu işlemlerimi yaptırmak için noter 59 69 arası arzuhalcı 50 100 arası zirat odaları 150 200 arası kendimin bu yılda ilçe tarıma dosya parası 60 80 arası her evraklara para alıyorlar bugun git yarın gel sistem yok yine aynı kötü emeller ilçeden köye gitgel içme araba barası 100 150 arasında bu arada bankalar bi ayrı bilgisini bile bilmiyoz kesintilerin lutfen yetkili arkadaşlardan müdürlerimden bakanlarımdan veya başbakanımdan bu konulara bi el atsınlar gerekirse kulur araştırma komusyonu kurulsun araştırsınlar bizleri bu zavallı hallerimizden kurtarsınlar arz ve rica ediyorum

Bir Yorum Bırakın