Android Chat Uygulamaları

Bugün size belki de android işletim sisteminin en yararlı ücretsiz uygulamalarını anlatacağım. Elbette hepimizin belirli zamanlarda canı sıkılır ve sohbet etmek isteriz. Oyun oynamak isteriz yani kısaca can sıkıntımızı geçirebileceğimiz şeyler isteriz. Chat uygulamaları için sitelere girip teker teker bakmanıza gerek kalmayacak. Çünkü bu konuda hemen hemen yaygın olan bütün uygulamaları sizlerle paylaşıyorum. Google play adreslerini de veriyorum. Dilediğinizi telefona, tablete indirebilirsiniz. İndirdikten sonra yapacaklarınız da genelde aynı işlemlerdir. Profil oluşturursunuz veya telefon numaranızdan otomatik olarak arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz.

 

android chat uygulamaları

 

1 – Chat On nedir? Nasıl kullanılır?

Chat On kullanıcıları birbirleri ile ücretsiz olarak mesajlaşabiliyor, smile gönderebiliyor, sesli mesaj gönderebiliyor, videolar resimler animasyonlar rehber kişilerinizi ve daha bir çok özelliği ücretsiz olarak karşı tarafa iletebiliyorsunuz. Uygulamanın Türkçe desteği de bulunmaktadır. Şimdi biraz programın detaylarına inelim ve ayrıntılarını verelim. Kullanımı kolaylaştıralım.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.chaton

 

Yukarıda verdiğim adres orijinal adrestir. Linke tıkladığınız zaman google play adresine gideceksiniz. Program hakkında detayları İngilizce öğrenmek isterseniz o bölüme bakacaksınız. Biz bu bölümde Türkçe olarak anlatım gerçekleştireceğiz.

1. Programı belirttiğim adresten indirin. Kurulumu gerçekleştirin. Kurulum sırasında uygulama rehberi baz alarak çalışmaktadır. Rehberdeki kişileriniz eğer ki “chat on” programını kullanıyorsa otomatik olarak entegre edecektir. Sizin ekranınızda bu kişinin programı kullandığını görebileceksiniz. Ayrıca rehbere girdiğiniz zaman kullanıcıların yanında ChatON simgesi oluşacak. Bu simgeli olan kişiler programı kullanan kişilerdir. Bu program üzerinden onlarla ücretsiz olarak veri alışverişi yapabilirsiniz. İnternet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Net bağlantısı olmadan hiç bir işe yaramayacaktır. Ki zaten android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız ve bağlantınız yoksa gidin çöpe atın yani. Bu tür telefon veya tabletlerde net şart.

2. Kurulum bitti diye varsayıyorum. Nasıl kullanacaksınız? “Arkadaşlar” adında bir sekme var uygulamada. Açtığınız zaman göreceksiniz. Burada otomatik olarak arkadaşlarınızın oluştuğunu göreceksiniz. Bu kişiler aynı programı kullanan kişilerdir. Aynı program şayet karşıda yok ise ücretsiz olarak veri aktarımı alıp gönderemiyorsunuz. Hemen aşağıda bir resim paylaştım. Bu resimden arkadaş listenizi görebilirsiniz. Bu resim bir telefona kurulan uygulamanın, kurulumdan hemen sonraki görüntüsüdür. Bu rehberde toplam 9 kişi chat-on kullanıyormuş ve otomatik olarak çekmiş. Artık bu listedeki kişilerle doya doya chattirebilirsiniz =)

chat on arkadaşlar

 

3. Kendi profil sayfanızı kişiselleştirebilirsiniz. Bu bölümde adınız-soyadınız, profil resminiz, facebook tarzı bir paylaşım duvarı bulunuyor. Paylaşımlar yapabiliyorsunuz, duvarınızda kayıt altına alınıyor paylaşımlarınız. Profil resmi belirleyip kişiselleştirmeler yapabilirsiniz. Örneğin kendi resminizi o bölüme koyabilirsiniz. Aşağıda resmini verdiğim yer, tam olarak bu bölümü size göstermektedir.

 

chat on profil

 

4. Yine bu android dehası üzerinden sohbet edebilirsiniz. Kızlarla, erkeklerle konuşabilirsiniz. Yani kısacası rehberinizdeki bütün arkadaşlarınız ile ücretsiz olarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kişi listesi bölümüne girip aynı uygulamayı kimlerin kullandığını görmek. Daha sonra ismin üstüne tıklayın, kişinin sohbet penceresi açılacaktır. Böylelikle ister sesli ister mesaj olarak göndermeler yapabilirsiniz. Hemen altta gördüğünüz resme tıklarsanız resim büyüyecektir. Daha yüksek kalitede görüntüleyebilirsiniz. Ben örnek olarak bir kişiye sesli mesaj gönderdim. Onun görüntüsüdür. Siz sınırsız göndermeler yapabilirsiniz.

 

chat on sohbet

 

5. Burada “Ayarlar” adında bir bölüm bulunuyor. Hemen hemen facebook messenger veya facebook app android uygulamasının bir kopyası olarak düşünebiliriz. İstediğiniz her şeyi hemen hemen gerçekleştirebiliyorsunuz. Yine alt bölümde hemen resim mevcut. O da ayarlar bölümünün görüntüsüdür. İlk sekme de kullandığınız apk’nın hakkında bilgiler veriyor. İşte kim tarafından hazırlandı, kaç yılında hazırlandı gibi bilgiler. İkinci sekmede ise “Arkadaşlarını Yönet” bulunuyor. Burada arkadaşlarınızı silebiliyor, msn arkadaşlarınızı twitter arkadaşlarınızı falan bulabiliyorsunuz. Üçüncü sekmede görünüm ayarlarını yapabiliyorsunuz ve sohbet kanallarına girebiliyorsunuz. Diğer sekmeleri de zaten resimde görüyorsunuz. Fazla da lafı uzatmak istemiyorum.

 

chat on ayarlar

 

Bu program kısaca bu şekilde çalışıyor. Tabi bütün özelliklerini anlatmadık. Diğer kalan kısım da sürpriz olsun. Tavsiye ederim, ben kendim de kullanıyorum. Çok sık kullanmasam da ara sıra işe yarıyor.

Kullanıcı Yorumları:

Demet

Arkadaşlar iyi güzel hoş da ben hala kayıt olamadım. onay kodu gelmiyor. ısrarla deniyorum. telefonun kendisin de vardı zaten. güncelleme yaptım kayıt olayım dedim. onay kodundan bir eser yok. bir yardım lütfen. hem üzülüyorum kafama takıp hemde sinirleniyorum.

Yaygınlaşması lazım şuan kullanıcısı sınırlı.

Viber gibi İsrail yapımı bir program kullanacağıma alternatiflerini denerim sanki dünyanın sonu. program arayüz ve hız bakımından whatsapp – kakao ve tangodan bir gömlek üstün.

Mükemmel

Kesinlikle her telefonda bulunması gereken bir program. İnternetin ve bu programı kaldıracak bir telefonun varsa kesinlikle mesaj hakkına gerek yok.

Yorumum

Bence güzele benziyor daha önce viber kullanıyordum teli kasıyordu kaç kere dondu sildim eksi yönü bence programın içinde rehber olmalı ver kim bu programı kullanıyorsa gözükmeli Viber gibi… Bide çok ram tüketiyor arkadaşlar uygulamalar/çalışan servislere baktım 45 mb şarj süresini etkiler.

Senkronizasyon

Senkronizasyon çalışmadığı için rehberdeki kişileri görmüyor. BENCE ÇOK BÜYÜK BİR SORUN. Aslında kimse görünmüyor yani kullanmıyor demeyin.çoğu kişide yüklü ve kullanılabilir olmasına rağmen rehberdeki kişileri almadığı için kullanılmıyor zannediliyor.

Samsung yine iyisini yaptı

Kullanışlı,Verimli,Arayüz güzel.

DREAM

Çok güzel bir uygulama ücretsiz mesajlaşabiliyorsunuz resim vesaire paylaşımda yapabiliyorsunuz sadece internet olması yeterli. Tavsiye ederim.

Süper

bence whatsappten çok daha içerikli animasyon oluşturup atma bile var kesinlikle reklamı yapılmalı 1 numara olmayı hak ediyor.

 

2 – Android Facebook Messenger Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünya’nın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Facebook, Microsoft’un Windows Live Messenger gibi bir uygulaması çıktı. Bu uygulama ile facebook üzerindeki arkadaşlarınıza anlık mesajlar gönderebiliyorsunuz. Üstelik arkadaşlarınızın online olmasına gerek yok. Login(Giriş) olmasa dahi mesaj gönderebiliyorsunuz. Uygulamanın bir kaç kötü yanı var.

 

Birincisi arkadaşlarınızın herhangi bir paylaşımını göremiyorsunuz. Ki zaten onun için ayrı bir uygulama var, bu sadece mesaj için yapılmış bir şey. Size bir mesaj geldiği zaman sesli uyarı da alabiliyorsunuz. Ayarlar bölümü tam olarak gelişmiş değil. Bildirim alımlarınızı, uyarılarınızı falan ayarlıyorsunuz. Programa bir şey entegre edilmiş. Facebook bildirimlerinizi ve mesajlarınızı sms alabiliyorsunuz. Varsayalım ki size birisi özel mesaj gönderdi. Bu direkt olarak telefonunuza mesaj olarak geliyor. Gerçi kendi web sitelerinde böyle bir özellik var fakat tam duyuramadılar. Ücretli olduğu için de kullanan sayısı çok değil. Bunu program üzerinden kullanırsanız da ücretli oluyor. 1 sms ücreti sizden kesiliyor. Bence kullanmayın ama böyle bir özelliğin olduğunu da bilmenizde fayda var.

 

425.135 kişi şu ana kadar indirmiş. Tabi biz bu makaleyi yazarken sayı bu, siz okuyunca belki de değişmiştir. Anlık olarak veriyorum bilgileri. 5 üzerinden 4.4 ortalama oy almış. Dört yüz yirmi beş bin gibi bir rakam için 4.4 çok iyi bir puan. Bazı sıkıntıları var tabi ki, herkese cevap veremiyor. Onun için geliştirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca

 

Kullanıcı Yorumları:

 

Eh işte

Çok kasıyor, rami daha az yiyen programlar var.. Yeni güncelleme ile de bir fark göremedim. Ama iyidir candır, indirin gençler

EDİT: yine güncelleme geldi gençler, en son online olma zamanını gösteriyor artık. Whatsapp gibi oldu,oyumu 5 e yükseltiyorum

 

Başarılı..

durup durup şikayet eden insanımıza yaranamazsın zaten..düzgün çalışan bir cihazınız varsa gayet etkili, kullanılabilir bir uygulama..mesajlarınız ne zaman okunduğunu göstermesi bence gayet güzel..

 

Berbat

Bu arada iphone face içine sohbeti koydu diye mi siz bu salak programı çıkardınız . Facebook sohbeti silindi bunu koydu sohbet için yada mesaj için ayrı yerlere girmek zorunda bırakıyorlar berbat ötesi. Andorid kendini geliştirsin artık farkını ortaya koysun.

 

Anlık Bildirim

Arkadaşlar, ilk çıkış yaptığımda bende de “incorrect signure” diye bir hata veriyordu giriş bilgileri doğru olmasına rağmen. Ben de silip yeniden yükledim. Şimdi daha iyi,düzeldi ve mesaj bildirimi anında geliyor, beklemiyor dakikalarca

 

Htc one v

Uygulama süper anında mesaj geliyor foto gönderiyor ama bazen mesajlar gelmedi diyor tekrar gönderiyorum gidiyor şimdi tek sorun çıkış menüsünü neden konum aç konum kapalı olan bölümden yapıyoruz adam gibi bir menü seçeneği ve online offline seçenekleri de koysanız tadından yenmez bu iki önemli seçeneğin olmaması kalitesini düşürüyor lütfen ilgililere duyurulur kaç aydır her güncellemede bunu umut ediyorum ama yine aynı eksikler tamamlanmamış.

 

Güzel ama

Motorola atrix telefon kullanıyorum ilk başta çok güzel kullanıyordum ama şimdi telefonu fabrika ayarlarına geri yükledim kullanıcı şifresi kabul etmiyor Bazı arkadaşlar sanki kendi cihazları süper ötesi imiş gibi diğer cihazları eleştiriyorlar bu sorun neredeyse her marka cihazda görüldüğüne göre yazılımsal bir sorundur. Bunu da düzeltmek Facebook’a düşer.

Bildirim.

Facebook uygulamasından ne farkı var diyenlere cevap: gelen mesajı size bildiriyor (Ses,titreşim) daha ne istiyorsunuz bilmiyorum. Biriyle yazışırken acaba yazdı mı diye kontrol etmene gerek yok. Yazdıysa bildirim sesinden anlarsınız. Hala gereksiz diyorsanız go to hell! diyorum.

 

Çok güzel ama…

Uygulamadan aşırı memnundum ama çıkış yaptım ve tekrar giremiyorum incorrect signature diyor normalde facebooktan giriş yapınca sorun çözülüyordu ama defalarca denedim sildim tekrar yükledim düzelmedi bir bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

 

Acil ya ;(

Ben bu uygulamadan çok memnundum ancak telefonuma format atılınca uygulamalarım gitti tekrar yükledim kaç kere denediysem hatalı imza diyor uygulamayı kaldırıp yeniden denesem de 30 kere olmuyor. Ne yapmam lazım.

 

Giriş sorunu

ilk başlarda girebiliyordum ama şimdi grs yapmıyor okuduğum kadarıyla herkes aynı sorunu yaşıyor normal facebookda da mesajlaşma sorunu oluyor bunu yüklemiştim ama şimdi bu da hata veriyor on kere sildim yükledim şimdi bi umut yine yüklüyorum bir çaresi bulunsa artık

 

Galaxy ace sorunu

Arkadaşlar ben denedim şifre değiştirip bütün açık oturumları kapattı telefonu bir kere açıp kapatın ve yerlerinden face oturumu da msn ace da açın oluyor

 

Yavaş

Mesajlar facebookta beraber aynı hızda gelmiyor geç kalıyor bide çıkış yapamıyorsun bende zaten normal facebook tan kim açık Kim kapalı görünüyor

 

İncorrect signature hatası ve ÇÖZÜMÜ

Her şeyi bildiğini sanan adamlar gelip burada ” siz bilmiyorsunuz android kullanmayı ben nasıl kullanıyorum” havasına girmişler. Evet, evet sen müthiş bir dehasın ve biz bu hataları oramızdan buramızdan uyduruyoruz. Bir gidin ya. Neyse başlıktaki sorunu alan arkadaşlar şifre değiştirin ve Türkçe karakterler olmasın. Ben de öyle çözüldü. Lanet facebook Uygulamasında şifre değiştirme de yok ki. Neyse sakinim.

 

Son güncellemeyi beğenmedim

Mesajlaşma bölümü son güncellemeden önce daha iyiydi en basit örnek bunda mesajı kopyala özelliği yok uzun yazılar aşağıya doğru uzayıp gidiyor ekran verimli kullanılmamış. Şimdi eski haline nasıl çevireceğim ben?

 

Güncellendikçe kötüye gidiyor

Ya arkadaşlar programı başından beri galaxy s2yle kullanıyorum fakat güncelledikce daha da kötüleşti. hepsini sayamayacağım ama ilk açtığımızda ki mesajlar bölümü, beyaz ekran ve sağ altta “+” işaretinin dışında bir şey gözükmüyor. Online olanlara geldiğimizde daha önce yazıştığım birini tıkladığımızda her seferinde yeni mesaj ekranı açılıyor. eski yazışmaları göremiyorum son olarak da yazışma ekranını daha tasarruflu kullanabiliriz sanırım. Tamam körlere de saygım var fakat biraz daha küçük harfler olabilir. Arz ederim

 

 

3 – Facebook Go Chat Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hepimiz facebook sitesinin ne işe yaradığını biliyoruz. Arkadaşlık sitesi olarak girdi piyasaya daha sonra ortalığı kasıp kavurdu. Doğmamış çocuklara bile facebook hesabı açmaya başladılar. O denli bir potansiyel kazandı. Android çıktığı zamanlardan bu yana facebook android uygulaması üzerine bir çok geliştirilmeler yapıldı. Bu da onlardan sadece bir tanesi. SpartanBits lakaplı bir kişi tarafından hazırlandı. FB’ye ait değil yani fakat uygulama oldukça güzel. FB Messenger gibi bir şey, çok bir değişikliği yok gibi görünüyor. Farklı olarak göze çarpan ilk özellik sesli mesaj gönderebiliyorsunuz. Şimdi bu programı enine boyuna biraz inceleyelim.

 

Özellikler:
• Güvenli ve Kolay Facebook sohbet girişi
• Nice UI
• Optimum profil düzenlemeler
• Gülümsemeler
• Facebook grupları
• Bildirimler
• Arkadaş ekleme/silme/onaylama
• Görüntüleri ve konumu paylaşma
• Facebook sohbet üzerinden video, fotoğraf ve ses notları gönderme

• Karşılıklı konuşmalar
• Tema ana sayfa Widget özelliği
• Liste ve hatta tüm Facebook kişilerinizi, (app tercihlerinde ayarlanır opsiyonel) çevrimdışı olanları aramak
• Fb sitesine erişim
• diğer kişi çevrimdışı olsa bile ileti gönderme.
• Hiçbir ek ücret yok,% 100 ücretsiz, sadece internet veri bağlantısı veya WiFi kullanır.

 

Eğer ki yüklemeyi düşünüyorsanız size bir uyarımız var. Bunu SD kartınıza yüklerseniz tema ana sayfasındaki widget özelliğini kullanamazsınız. Telefon hafızasına yüklerseniz bütün özelliklerden faydalanabiliyorsunuz. An itibari ile 177.500 kişi telefon veya tabletine bu programı indirmiş durumda. Sizler de daha rahat bir kullanım için indirebilirsiniz. 5 üzerinden 4.4 oy ortalaması puanı var.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spartancoders.gtok

 

Kullanıcı Yorumları:

 

1. Süper

Hiç düşünmeden yükleyin kullanımı basit bir o kadarda hızlı artık face adresimi açmıyorum ama tek eksi yanı uygulama kapalıyken gelen mesajları çekmiyor

 

2. Anında mesaj gönderiyor ve karşıdan anında geliyor arkadaşlardan fesybuku 

Anında mesaj gönderiyor ve karşıdan anında geliyor arkadaşlardan fesybuku açıldığında yeşil nokta gösteriyor ama başka bir şey yok yinede teşekkürler.

 

3. Eski mesajlar

Daha önceden attığımız ve bize atılan mesajları da çekebilse daha iyi olur.

 

4. Galaxy wonder güzel

Wonderlarda wifi gps sorunu var bazı arkadaşlar mesaj gitmiyor demiş bir de o yüzden mesaj gitmezse vay halimize

 

5. Hata

İlk indirdiğimde sorunsuz çalışıyordu lakin şimdi bağlanırken bağlanamıyor tekrar deneyin hatası alıyorum. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

 

6. Fotoğraf

Süper bir uygulama online olması hızı ama fotoğraf yüklemesi yapmıyor bir de o olsa tamamı ile süper olacak ve facebook uygulamasını kaldıracağım tek eksik fotoğraf

 

7.  Engin

Ya arkadaşlar bu tür telefonu kullanan arkadaşlar bu tür programların ne işe yaradığını neden bilmezler..bilmeyen arkadaşlar bilenlerden yardım alırsa her şey çözülmüş olur…bütün programlarla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.

 

8.  sorun var

yazışmanın ortasında yazdıklarım gitmiyor ya da karşı tarafın yazdıkları gelmiyor. Bu problem bir tek ben de mi var yoksa genel mi? onun haricinde on numara program üstüne yok.

 

9. Msn kadar etkileyici ve bir çok özellikle harika favori kişi uyarısı anlık ileti.

Msn kadar etkileyici ve bir çok özellikle harika favori kişi uyarısı anlık ileti geldiğinde falan süper ve dosya paylaşımı çok harika ses kaydı atmak

 

10.  Htc sensation ex de

İlk başta kullanışlı hızlı mesaj anında geliyor. facebook messenger da mesaj gelince sadece titriyor ses yok ayarlasan da çalmıyor anlamadım. sadece program açıkken görüyorsun kim ne yollamış, mail gibi ekrana gelmiyor anında. ama bu program daha iyi en azından mesaj gelince ses çalıyor. kesinlikle bunu indirin derim

 

 

4 – Skout Meet Chat Friend For Android

 

Önümüzdeki bir kaç gün android işletim sistemlerinde chat programlarını paylaşacağım. Dünya çapında yeni insanlarla tanışabilmeniz için yeni bir sosyal ağ olarak adlandıralım bunu. Bu uygulama şöyle çalışıyor. Karşı tarafta da eğer ki skout chat varsa ücretsiz olarak mesajlaşabiliyorsunuz. Facebook tarzı bir program, tavsiye ederim. İngilizce biliyorsanız çok kişiyle tanışabilirsiniz. Türklerde var fakat bir twitter kadar yaygın değil tabi. Şu ana kadar 128.080 kişi indirmiş durumda(anlık olarak, siz bu konuyu okuduğunuzda değişmiş olabilir.)

 

Programı yüklüyorsunuz, daha sonra login oluyorsunuz. Karşınıza online veya offline durumda olan arkadaşlarınızın listesi geliyor. İstedikleriniz ile sınırsız sohbet edebiliyorsunuz.

 

Uygulamayı Ücretsiz Kullanırsanız Yararlanabileceğiniz Özellikler;
• Arama, tanışmak ve ücretsiz yerel ve evrensel insanlarla bağlantı
• Fotoğraf ve diğer içeriği yükleyebilirsiniz ve bunları paylaşabilirsiniz

• Arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

• GPS konum tabanlı buzz
• Yer arama – anında size yakın insanlar bulmak, sizin de ülke veya dünyanın herhangi bir yerindeki kişilerle sohbet etmek
• iletiler üzerinde sevimli ve serin hediyeler gönderin
• Facebook ile Bağlan ve Arkadaşları ile sohbet
• profilleri ve fotoğrafları gez
• Çevreye çocuklar ve kızlardan gelen mesajları ve yerel buzz hakkında anında, gerçek zamanlı bildirimler alın
• Tanıtın sizin in-app özellikleri, fotoğraflar ve durum güncellemeleri ile profil
• Ücretsiz günlük Puanlar

 

Bilgileriniz tamamen gizli tutulmaktadır. Bence bir deneyin.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skout.android

 

Kullanıcı Yorumları:

 

1. Çok iyi

Müthiş bir programı kullanıcısı çok But Türk çok fazla yok AMA hatunlar yoğunlukta =)

 

2.  4 Puan!

Arkadaş eklemek için hediye göndermeniz lazım. çok az hediye veriyor. Tek sıkıntı o

 

3.  Güzel

Dili geliştirmek için iyi Türk hatunları her zaman ki gibi kendilerini angelia jolie sanıyor.

 

 4. olur bu

çok dehşet ama location değiştiremedim

5. kilit işareti vardaha dun yükledim fakat who checked me out yazısının üstünde kilit var o kalkana kadar gönderdiğin mesajlar gitmiyor galiba yardımcı olursanız çok sevinirim.

 

6. güzel

yabancı dilinizi geliştirmek için çok iyi bir program. Türklerden gelen mesajlara cevap bile vermiyorum. amacım dilimi geliştirmek çapkınlık değil. rahatlıkla yükleyebilirsiniz. I highly recommend for this app

 

7. Harika

Eğer ingilizce biliyorsanız fena sarıyor. Ingilizce bilmeyenler hiç bulaşmasın. Çünkü kendini beğenmiş gerizekali türk kızları tenezzül edip cevap dahi vermiyor. Sadece zaman kaybı olur sizin için. Ama dünya ya açılırsanız çok eğlenirsiniz

 

8.  Hep aynı kişiler

Yahu bakuyorum hep aynu kişiler var. arada degişse güzel olur.neyseki aradan Türkiye’de yaşayan bi rus kaptıkta onla idare ediyoruz.ama bir an önce yeniler gelsin

 

 

5 – Whatsapp Messenger Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Whatsapp nedir önce onu öğrenelim. Genelde toplum ağzında “wats ap” diye okunur. Bu program ile karşı tarafta da whats app uygulaması varsa ücretsiz olarak mesaj gönderebiliyorsunuz. Yine ücretsiz olarak görüntü gönderebiliyorsunuz. An itibari ile 1.767.111 kişi bu uygulamayı indirmiş. Bende kendi telefonumda kullanıyorum ve gayet güzel. Güzel anlarınızı sevdikleriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Avea Türkcell Vodafone gibi hatlarda mesaj başına ücret ödüyorsunuz fakat bu uygulama ile her şeyi bedelsiz-ücretsiz yapıyorsunuz.

 

Uygulama internet bağlantısı gerektirmektedir. Ki zaten android sistemli bir telefon kullanıyorsanız internetsiz hiç bir işe yaramayacaktır. Bir an önce net bağlantısı çektirmenizi tavsiye ederim. Çok uygun tarifeler ve uygulamalar bulunuyor. Bir paket alabilirsiniz. Daha sonra bunu kurun. Bu program telefon ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Whatsapp arkadaşlarımı nasıl bulabilirim? şeklinde bir soru yok. Programı yüklediğinizde rehberinizde kayıtlı kişiler kullanıyorsanız zaten bunu otomatik olarak çekiyor. Gayet kullanışlı ve çok yaygın bir programdır. Dünya’nın en iyi uygulamaları arasında gösteriliyor. 5 üzerinden 4.6 oy ortalaması almış durumda. Gözünüz kapalı indirebilirsiniz yani.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&feature=apps_topselling_free

 

Kullanıcı Yorumları:

 

1. Mükemmel

Bazı arkadaşlar olsa iyi olurdu falan demiş saçmalamayın Allahınızı severseniz ya dumanla haberleşmek sizin için ideal siz onu deneyin. Bazı arkadaşlar da yetersiz alan hatası veriyor diyor o sizin telefonunuzun verdiği hata uygulamayla ilgili bir sıkıntı yok. Yapan şirkete gerçekten helal olsun ama operatörler tarafından bu uygulamaya yasak gelir gibime geliyor.

 

2.  Kontör gitmiyor

Bu uygulamayı internet paketi olanlar kullanabiliyor biliyordum. Ama internet paketim ve kontörüm olmadığı halde kullanabiliyorum. Üstelik wifi ile bile değil. Uygulama ücretsiz süper 5 yıldız.

 

3. Gerçekten harika!

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine onunla beraber indirdik. Uyumlu telefonu olan herkesle bu uygulama üzerinden konuşabiliyor video resim gibi şeyleri ona aktarabiliyorsunuz. Facebook gibi kendinize ait bir profiliniz oluyor oraya istediğiniz resmi koyup herkesin bunu görmesini sağlayabiliyorsunuz.. Bence çok yararlı bir uygulama herkesin indirmesini tavsiye ediyorum. Yapımcısının ellerine emeğine sağlık. On numara bir program 5 yıldızı hak ediyor.

 

4.  garip

su son günlerde nedense attığım hiç bir mesaj gitmiyor sürekli bir kopukluk yaşıyorum. there is a problem about connection when I was trying to send a message to someone, it would be unsuccessful. i dont know why and couldn’t find any solution. please be quick to solve problem. it sucks and makes me angry!

 

5.  Nasıl kapatılıyor?

Arkadaşlar, uygulama arka planda hep çalışıyor. Nasıl durdurulabilir? Bilen yazabilir mi? Ayrıca program çok yararlı  Normal sms bunun yanında berbat.

 

6.  Çok iyiydi ama simdi =(

Her zaman ses kaydedip gönderiyordum sanırım güncellemelerden sonra sesi kaydettiriyorum kendim dinleyebiliyorum fakat karşı taraf açamıyor kaydedileni. Maalesef su aralar çok kullanmıyorum whatsapp i.

 

7. Galaxy S2

Çok güzel bir uygulama arkadaşlarla vazgeçilmezimiz oldu. Ama biraz daha geliştirilebilir. görüntülü konuşma hem teke tek hemde gurup da çok güzel olur. Tebrikler.

 

8.  Sd card

Sd card değiştir/sil özelliği var diyor ama sd karta atılmıyor uygulama, bu yönden çok sıkıntılı. Her güncellemede düzeleceğini umuyorum fakat sonu hep hüsran. Yetkililer bir el atın su işe.

 

9.  Bağlanılamıyor sorunu

Silip tekrar yükledim ve profil bilgileri kısmından sonra sürekli bağlanılamıyor hatası alıyorum yardımcı olabilecek var mı?

 

10.  Whatsapp güzel ama sorun yaşıyorum rehberle ilgili

Numara üstüne numara atıp karıştı ve farkındaysanız maxi plus kullanıcıları aynı sorunu yaşıyoruz. Format attım düzeldi whatsappi tekrar yükledim aynısı oldu. Buna bir çözüm bulunmalı.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak

Teknoloji devi Samsung galaxy s6 ve galaxy s6 edge cihazlarını satışa çıkarttıktan sonra akla gelen sorulardan birisi de "Samsung galaxy s7 ne zaman çıkacak" sorusu oldu. Resmi bir açıklama gelmemekle birlikte önceki sürümlerin hangi yılda ve ayda çıkartıldığını incelersek galaxy s7 ne zaman...

LG G4 Fiyatı

LG G4 Fiyatı

Akıllı telefon teknolojisini alt üst edecek LG G4 satışa sunuldu. Şuanda piyasada olan telefonlar arasında en yüksek performansa sahip telefon diyebiliriz. Kamerasında diyafram açıklığı ayarlaması yapılabilen bu eşsiz telefon rakiplerinin başını derde sokacak gibi duruyor. 6 renk seçeneği...

Android Rehber Yedekleme

Android Rehber Yedekleme

Android kullanıcıları cihazını değiştirirken veya cihazına format atacağı zaman rehberindeki kişilerin kaybolmasını engelleyebilir. Yani cihazınızı değiştirdiğiniz zaman veya format attığınız zaman(fabrika ayarlarına döndüğünüz zaman) rehberinizi yedekleyip, cihazı yeniledikten sonra aktarım...

Bir Yorum Bırakın